AAA Auto-Mototechna podvodná jednání

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 25. 10. 2021 12:28

jo no 45dnu na to myslet v nejhrosim, to za tech 100k nebo kolik davaj slevu nestoji, chapu.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 10. 2021 12:30

aikoN píše:Pro někoho má i svou hodnotu to, že nemusí řešit úvěry, splátky a podobné blbosti. Když na něco mám bez nutnosti, brát si půjčku, proč se zatěžovat dalšími starostmi. Nemusí to být to ekonomicky nejvýhodnější řešení, ale čistá hlava může být dobrá protihodnota.


Protozr pokud te uver nic nesroji tak neni spatne mit ty penize u sebe treba pro strycka prihodu a vzdy se ds ten uver umorovat z toho co mas doma.

Ja nerikam nekupovat za hotove jen nechapu tu paniku nekterych z uveru ktere jsou mnohdy vyhodnejsi jak platit hotove.
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 10. 2021 16:33

evlo píše:jo no 45dnu na to myslet v nejhrosim, to za tech 100k nebo kolik davaj slevu nestoji, chapu.


Jsem se bavil o situacích, kdy je cena za hotové a na úvěr stejná.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 10. 2021 18:57

goes píše:
Protozr pokud te uver nic nesroji tak neni spatne mit ty penize u sebe treba pro strycka prihodu a vzdy se ds ten uver umorovat z toho co mas doma.

Ja nerikam nekupovat za hotove jen nechapu tu paniku nekterych z uveru ktere jsou mnohdy vyhodnejsi jak platit hotove.


Ale však jo, proto jsme si i dali nižší splátku hypo s tím, že je lepší mít prachy a každý rok se rozhodnout, jestli je dát na mimořádnou splátku nebo ne. Jak říkáš, pro strýčka příhodu.

Ale třeba auto jsem si radši koupil za hotové. Prostě mi to vnitřně nedělalo dobře při představě, že to budu třeba 5 let splácet. Jsem nastavený, že nerad něco dlužím, když to není nutné. Ale to je asi jenom umělá překážka na mé straně no.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 10. 2021 18:58

Delas to dobre
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 10. 2021 19:27

No tak zrovna tohle mám obráceně...

Auto na splátky s nízkým úrokem klidně, bez krámu se dá žít, mimoto se to dá dát do nákladů, dá se to prodat, vymenit...

To hypotéka naopak, splacena co nejdřív, krátká doba splácení plus možnost mimořádných splátek... Hypo splacena max. do 10 let, všechno ostatní je životní trapenka. Bez ohledu na to, zda je to nemovistosti investiční /proč by to mělo vydělávat bance a ne mne/ a nebo na vlastní bydlení /čápi dávat podstatnou část výdělku jen na bydlení a z toho třetinu bance?, To fakt neeeee/.

No... Je dobré být bankou... :-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 10. 2021 19:29

já třeba nemám možnost dát si auto do nákladů...a věřím, že nejsem jedinej tady z garáže.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 10. 2021 19:30

Kdyz mi to financuje banka tak si jichbzse poridim nasibne vice. A splacet investicni nemovitosti pri uroku 1,5-1,7??? Omg proooc. Ted jde videt jak bylo prozirave nesplacet. Ale tonje jedno. Prave proto hodne lidi nemuze investovat protoze jednaji iracionalne
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 10. 2021 19:46

maincoonsback píše:No tak zrovna tohle mám obráceně...

Auto na splátky s nízkým úrokem klidně, bez krámu se dá žít, mimoto se to dá dát do nákladů, dá se to prodat, vymenit...

To hypotéka naopak, splacena co nejdřív, krátká doba splácení plus možnost mimořádných splátek... Hypo splacena max. do 10 let, všechno ostatní je životní trapenka. Bez ohledu na to, zda je to nemovistosti investiční /proč by to mělo vydělávat bance a ne mne/ a nebo na vlastní bydlení /čápi dávat podstatnou část výdělku jen na bydlení a z toho třetinu bance?, To fakt neeeee/.

No... Je dobré být bankou... :-)


No však jo. Cíl je hypo splatit do 6 let pomocí mimořádných splátek. Ale jde o to, že je z mého pohledu lepší, dát si nižší splátku a mít pak na libovůli, kolik dáš do té mimořádné. Než se naopak programově vyšťavit na vysokých splátkách a když ti vyvstane potřeba větší investice, nemít z čeho brát a doufat, že ti někde za dobrých podmínek půjčí.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 10. 2021 19:48

Izy kombinaci zakladnich mohnosti bezneho cloveka (sporak, stavebka, extremne konzervativni fondy) dojaze clovek v dibe hypoteky za 1,7 mit vynosy 3-3,5%. Proc umirovat hypo… clovek ma jednak hotovostbi pojistku a jednak mi realne vydelavaji
anonymni

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 25. 10. 2021 19:51

glider píše:Mikey?

Ted kupil MG, srandovni auto. Ale sere na vas, prej snad pristi rok nekam na sraz :)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 10. 2021 19:54

Máš pravdu Goesí.
Ale...

To všechno platí do doby, kdy zjistíš, že jen úrok za rok z hypotéky dělá zejména ze začátku třeba 40 tis. Ročně.

A to jsou peníze, co musí normalni člověk vydělat a aut je nikdy neuvidí...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 10. 2021 20:01

Jiste. Kdyz si vytahnes jeden mesic tak to bude hodne zle na pohled tim jaka je skladba splatky. Jde o ten komplet. Je to par let zpet co se vyplatilo vzit hyposku a penize tskto tocit a byls v plusu. Nejakou dobu to slo.

Nicmene porad na tom vydelas to nesplacet. U vlastniho bydleni se to da jeste pochopit sle u investic ti stalci aby ti najem pokryl hypo a jen vydlavas na rustu ceny. Ale to je uz jina vesnice.
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 10. 2021 20:15

To že to stačí /bezpochyby u investiční ano/, ještě neznamená že je to ideal.

Pokud mam volné peníze, tak než bych je jebl do nějaké kraviny, tak je nacpu i do té investiční nemovitostí a zkrátím dobu splácení, protože proč to nechat bance...

Samozřejmě to co píšeš, vždy je dobré mit volnou hotovost. Rozhodně nepreferují jít na krev.

Jinak .. ano, splácet úrok 1,5% asi teď nevyplatí... Ale to není až tak obvyklý úrok.. 2,5% je stále cajk, ale už se to vyplatí to umořovat, právě z důvodu případně nových podmínek po fixaci...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 10. 2021 20:18

Ocividne to nechapes viz “nechat bance” tak je pak slozite o tomto diskutovat. Protoze tim vlastne rikat ze je lepsi neposlat bance korunu s tim ze ti obratem posle dve… umorovat v dobe limitu na mimoradnou splatku taky nedava vzdy smysl
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků