Vyber noveho auta i30 vs Scala vs ???

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kurtoid 1. 8. 2021 02:06

Scala fajn - auto někde mezi Polem/Ibizou a plnohodnotnou koncernovou nižší střední (Golf). Když se do toho necpe nesmyslná výbava, nechá se tam litrový motor (81kW), tak je to dobrá volba. Kolem 430-450 to má smysl, za 500-520 už bych bral něco jiného.

i30 - dnes už za zenitem, strašný plasťák uvnitř. 1.5 atmo bude zdechlý a bude to pro tebe trápení = nebrat. Když už, tak vzít s turbo čtyřválcem - pak je ale imho nesmysl cena za to auto.

Mazda 3 - moc neznám.

Tipy:
Focus (fajn cena když se veme litr motor, i v základu slušná výbava)

Megane (dobrá 1,33)

Peugeot 2008 1.2 (vybavený crossover za rozumné prachy, záruka až 8 let)

Xceed ve smartu (ale chtělo by to došetřit na čtyřválec nebo pozjišťovat slevy - nevím zda stále funguje "fiktivní" protiúčet?, záruka až 7 let)

Toyota Corolla hatch 1.2 (za ty prachy jen předváděčka, ale v ceně čtyřválec a snad trochu bytelná technika)

Počkat na novou 308 (snad bude do 500)

Hlavně toho vyzkoušej co nejvíc, dej si čas a nenech se ukecat prvním prodejcem/vymývačem mozků u dealera Škody.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod majkom 1. 8. 2021 09:38

Ta 2008 ale bude tak za 5 let, alespon jeden zndealeru peugeot rikal, ze u 2008 je cekacka vicemene neznama, jako ze nedokazou ani nejaky scifi odhad kdy…
majkom
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod metyn 1. 8. 2021 10:37

metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod kurtoid 1. 8. 2021 11:49

majkom píše:Ta 2008 ale bude tak za 5 let, alespon jeden zndealeru peugeot rikal, ze u 2008 je cekacka vicemene neznama, jako ze nedokazou ani nejaky scifi odhad kdy…

Mraky 2008 je v nabídce, může to mít hned. Podle výbavy a výkonu může být někde mezi 440-500 tisíci to auto. Pokud to jde do výroby, tak se ale čeká dlouho, to je pravda.

Třeba za 474k Brno, silnější verze 130 kobyl, led světla přední a zadní, kamera, vyhřívaná sedadla, mlhovky, 8 palcový displej, základní oranžová metla. Navýšení záruky na 8 let / 100 tis km vyjde kolem 8 tisíc.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/peug ... /149490446

Máme doma Allure s HDM a místa je v tom cca jako v hatchi nižší střední. Je to pohodlné a dobře odhlučněné, kufr to má větší než většina hatchů na truhu. Je to dlouhé tak akorát, široké tak akorát, výška někde mezi klasikou a SUV. Příjemné auto i na dlouhé cesty, o level výš než třeba jezdit v trojkové ovci (vím, tenhle level se překonává celkem snadno). Za ty prachy hodně překvapilo.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod metyn 1. 8. 2021 13:36

je tam psáno auto ve výrobě, otázka kdy dodají, dědek

-- 1. 8. 2021 13:58 --

docela by mě zajímalo, jestli když toto v pondělí objednám tak to bude závazné, podle ceníku a výbavy je tam o 70 litrů nižší cena, zkusím to hned ráno objednat , https://www.sauto.cz/osobni/detail/peug ... /149501361 , dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod kurtoid 1. 8. 2021 14:22

Mají blbě zadanou cenu, za 422k nabízí bílou Active. Tahle Allure Pack bude kolem 500k.

Jinak pokud člověk nepotřebuje hagusy (které jsme my chtěli), tak bohatě stačí ta výbava Active Plus. V Allure jsou navíc spíš nedůležité cypovinky a za kameru, výhřev sedadel nebo mlhovky se stejně připlácí tak jako tak.

Ta 130 koňová je fajn, ale pokud je někdo zvyklý jezdit celý život nějakým slabším autem (atmo 1.6 nebo nějaká slabší nafta), tak imho musí stačit i ta méně výkonná verze.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod metyn 1. 8. 2021 14:52

jako 96 kw sem měl 4 roky a bezva motor, těch 74 bych rád zkusil, s tou cenou 2008 v uh je jasné, že je to chyba ale zkusím je pumpnout jakože co je psaáno to je dáno :D , dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod kurtoid 1. 8. 2021 15:13

JJ hurá na ně! :)
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Já první 1. 8. 2021 15:34

Kup si Kamiqa a nevymejšlej blbosti.
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
Já první
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kurtoid 1. 8. 2021 15:49

Jako Kamiq taky fajn, to musím uznat. Pro mě moc fádní design a chybělo překrytí prahů, jinak ale solidní auto. Nicméně Scala mi přijde s tím větším kufrem a nižší cenou praktičtější, u Kamiqu je výhodou jen o chlup vyšší posez, ale když se někomu blbě leze do auta, tak to samo ocení. Když se to opět jako u Scaly nepřehání s výbavou a člověk splácá v konfigurátoru něco do půl míče, tak je to dobrá volba.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jitka32 1. 8. 2021 15:56

Pro Kurtoid,
Proc scalu v motorizaci 1.0 TSI a ne 1,5? Neni to pro me jezdeni po dalnici lepsi varianta?
Ceed vypada taky dobre, ale uplne me neoslovil ten design, takze jsem stale v haji, co se tyce vyberu �
Jitka32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Já první 1. 8. 2021 16:06

kurtoid píše:Jako Kamiq taky fajn, to musím uznat. Pro mě moc fádní design a chybělo překrytí prahů, jinak ale solidní auto. Nicméně Scala mi přijde s tím větším kufrem a nižší cenou praktičtější, u Kamiqu je výhodou jen o chlup vyšší posez, ale když se někomu blbě leze do auta, tak to samo ocení. Když se to opět jako u Scaly nepřehání s výbavou a člověk splácá v konfigurátoru něco do půl míče, tak je to dobrá volba.

Tak já bych taky volil Scalu, nicméně Kamiq je podobnější 2008.
Já první
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kurtoid 1. 8. 2021 16:06

Ten litr je na naše dálnice v pohodě. Kdybych jezdil po německu stabilně 160-200, tak jdu do 1.5, ale u nás je litr dostatečný. Při 130-150 netočí moc, v autě celkem pohoda, spotřeba ok. Dvoustovkou umí jet sice taky, ale nad 150 už se mu moc zrychlovat nechce, tam už začíná chybět výkon a leze to nahoru pomalu, tady má 1.5 pořád trochu chuť akcelerovat. Takže záleží na tom, jak člověk jezdí. Pokud tak nějak normálně svižně, tak je litr fajn, pro takové ty polopiráty už to chce 1.5 i ve Scale :)
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Já první 1. 8. 2021 16:09

Jj, Scala 1.5 trhla i kodiaqa rs biturbo tdi. :-)
Já první
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 1. 8. 2021 16:10

Kamiq takovy siditko
Moucha
Gay inventář

Předchozí stránkaDalší stránka