Lezim a vyberam auto, aby tu nezdochol pes

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 14. 4. 2021 09:55

LukasKoudak píše:Spíš dyzajn seatů je tragický. Škodovka je hezčí ;-)

Obrázek

Kdyby mel glider dogecoin, uz mohl kupovat cupru R.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 4. 2021 09:57

já se teda přiznám, že se mi předchozí Leon combi už vůbec nelíbí
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 4. 2021 10:17

Kamosi maju 2 identicke kusy (az na farbu), neuraza ma to akurat je to vnutri mensie na moj vkus.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 14. 4. 2021 10:25

Lukas063 píše:
Slawall píše:
glider píše:Autodraft ma drahe auta...daju zaruku neviem co vsetko, ale je to vidno na cene.

Zaruku si musis koupit u pojistovny, to neni od draftu..tuhle zaruku uz dneska nabizi kde kdo. Auto maji drazsi, marketing dobry, fotky krasne...ale moje zkusenost uz neni tak super..

Vyhledl jsem si v podstate 3 auta. Mondeo a 2x Pasik..Mondeo KO vstrik, v inzeratu o tom nebyla nikde zminka, ani po telefonu. Jeste ze to bracha v Praze projel. Pasik 1 pretahla vymena oleje v DSG a Pasik 2 2x bourany na zadek, z toho jednou menene i nosniky, takze uz slusna slupka. Po telefonu zadna zminka o tom, jasne, neni psane nebourane, ale mohli by to tam dat jako seriozni prodejce. Ikdyz mame Autodraft i v Ove, tak jsem se na ne radsi *****.

ooou tak to není hezké :-( A to tam na auta dost koukám, fotky + popisky pěkný, to se musí nechat...ale víme, že to není vše.

Mozna jen blby vyber :D ale nasere to. Zase nedelaji caviky, sami pisou at si to clovek proklepne ve VW, tam jsem prisel na ty nehody (diky Petre)..ale ten Ford me vylozene "*****".
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 14. 4. 2021 10:26

Seat má každou generaci jinou, není v tom vidět žádný vývoj a udržený stylu, což je imho pro značku celkem důležitý. Oni to tak nějak dokážou vždy solidně pos.rat. Přesto se mi třeba starý Leon a hlavně Ibiza líbí. Současný Leon je pro mě až moc korejský a nějak mě k tomu kombi nesedí ta zadní led lišta. Jediné, co mě od Seat teď bere, je Formentor, u kterého mi ty korejské tvary a lehce kolotočářská nátura celkem i sedí - je ale otázka, za jak dlouho se to okouká. Kdyby to nemělo s 1.5 torzku, tak bych do toho snad i šel, silnější motorizace pro mě teď nedávají smysl.

Škoda udělala díru do světa s první oktou, pak už to šlo rychle do kytek a krom trojkového Superbu se mi z dnešních aut nelíbí vůbec nic. Čtverková okta se mi líbí víc než nový Leon, už to není taková divná krabice bez nápadu jako min. generace, ale pořád mi tam něco chybí nebo mě spíš nic nepřekvapilo.

Nejvtipnější je, že z těch dostupných koncern kompaktů vyjde vždy nejlíp Golf, který je sice na začátku cyklu strašně nudný a vždy nad ním ohrnuju nos, ale člověk nakonec zjistí, že se na to jediné dá koukat i po 10 letech, pořád to neuráží. Je dost možné, že čtverková okta u mě dopadne obdobně a přijmu ji, u Leona IV se to ale asi nestane - tam se role obrátily a Leon v téhle generaci je pro mě proti oktě horší auto, v těch trojkových to Leon vyhrával naprosto ve všem proti octě (materiály, jízdní vlastnosti, LED světla asi tak o 5 let dřív, el. ručka atd.), teď to ale španěláci projeli a nový Leon na úspěch toho trojkového už nenaváže.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 14. 4. 2021 11:09

On by mozno naviazal, len tie ceny.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 4. 2021 11:46

kurtoid: Vidíš, pro mě je O3 ve všem lepší než odpovídající Leon.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 4. 2021 11:48

asi tak.
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 4. 2021 11:54

a naopak nový Leon se mi líbí, ale to O4 taky ... jen ten neščasný infotainment
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 14. 4. 2021 11:59

glider píše:Koudak je zmasirovany silnym litrom a 5,5l aktualnou spotrebou.
Odpust mu.



na pohodovu kochacku 90-160 za 18s s podtocenym motorom je ok, teda za mna
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod glider 14. 4. 2021 12:24

Liter ide pekne, vo Fabke ma to bavilo, ale bola prazdna cesta a 2 ludia v aute.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 14. 4. 2021 12:44

Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 4. 2021 13:04

tož to je ale dízel, na dízel to je v pohodě zvuk, ne? :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 14. 4. 2021 13:10

Tak design je samozřejmě věc názoru, takže okta/leon je vždy tak nějak podle chuti u těch běžných verzí.

U těch pekelnějších verzí je to ale dost jasné - tam je prostě Leon a Golf proti Octavii postavený výš a jsou to prostě objektivně lepší auta, tedy alespoň ve vlastnostech, které kupce takového auta zajímají především - výkon, podvozek. Oktávka nabídne sice víc místa na zadních sedadlech kvůli rozvoru, ale to prodloužení je zase pro tenhle typ aut spíš negativum, u běžných verzí je to pak samozřejmě pozitivní (pro mě asi ta jediná věc, ve které okta proti Leonu/Golfu získívá plusové body pro rodinné použití). Jinak mě u oktávky RS nenapadá ani jedna věc, ve které by byla lepší proti Leonu Cupra nebo odpovídajícímu Golfu, natož aby se do toho srovnání tahala 1,4 s torzkou :D

Takže když se touhle oklikou vrátím k tématu, tak Leon Cupra dává určitě velký smysl. Osobně bych šel tedy do verze s haldexem, protože mi silné předokolky nic moc neříkají a v zimě je to s něma akorát otrava, narozdíl od čtyřkolek, ale chápu, že ta je už za trochu jiné kačky.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Slawall 14. 4. 2021 13:26

Arnie J píše:tož to je ale dízel, na dízel to je v pohodě zvuk, ne? :)

Ne, to zni jako nemocny diesel, bys mohl jako autar poznat. :D I to trepani neni OK.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků