Zimní 185/55/15

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaké pneu
Konec hlasování: 28. 10. 2007 08:17
Pirelli SnowSport 1 %  3%  [ 1 ]
Continental TS 790 4 %  15%  [ 4 ]
Michelin Alpin A3 6 %  23%  [ 6 ]
GoodYear UltraGrip 7+ 15 %  57%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 26

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 10. 2007 08:17

Ahojky, už to tady sice bylo 100x, tak po 101 :wink:

Už jsem zúžil výběr na:

Pirelli SnowSport
Continental TS 790
Michelin Alpin A3
GoodYear UltraGrip 7+

Všechny +- za stejné peníze 2500.-

Jde mi o co nejbezpečnější jízdu na sněhu ( a vyhrabat se z garáže ) a co nejlepší odolnost proti aquaplaningu a výdrž ( což se asi vylučuje - sníh měká směs = malá výdrž) . Jízda na suchu celkem nehraje roli.

60% jízd Praha 40% cesty na Slovensko - D1 a dál .
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 18. 10. 2007 08:57

je to uplne, ale uplne jedno, ktere z techto vyberes. Na kazde se najde spokojeny majitel a nekdo, kdo rekne, ze by mohly byt lepsi. Takze v ramci toho kde jezdis, tak bych vybral jakoukoli z techto ctyrech a budes spkojeny...
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 18. 10. 2007 09:21

Ještě bych tam přidal do výběru Dunlop M3 (3D) nebo nové Response. A klidně místo Michelin, které kromě výdrže a snad hlučnosti ničím jiným nevynikají.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 10. 2007 09:42

O těch Dunlopech jsem uvažoval, ale v tomhle rozměru se nedělají. :?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabia rs 18. 10. 2007 11:04

Tie Dunlopy sa vyrábajú aj v tvojom rozmere, viď
http://www.az-pneu.sk/index.php?goto=vy ... idka=24102
fabia rs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 10. 2007 11:17

Máš pravdu, těch Responze jsem si vůbec nevšiml :roll: , jenže kdoví, to že jsou nové ještě neznamená, že budou lepší než 3D a navíc nevím obecně jaké pneu dělá Dunlop - jestli patří ke špičce..
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabia rs 18. 10. 2007 11:22

Nemám s nimi žiadne skúsenosti. Na tej stránke v odkazoch na testy je výsledok najnovšieho testu z r.2007 (aj keď iný rozmer) a hádaj, kto je víťaz???
Ak by som menil pneu tento rok (mám rovnaký rozmer ako ty) tak by to boli asi tieto Dunlopy alebo Goodeyar.
fabia rs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 18. 10. 2007 11:43

Tak jak fabia rs. Buď Dunlop nebo GY. Je to ostatně stejné jedna firma (http://www.dunlop-tires.com/dunlop_czcs ... s/history/)
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencap 18. 10. 2007 15:08

Já mám v tomhle rozměru na Fabii Michelin Alpin 2 a na sněhu to s nimi za moc nestojí. Dost kloužou a hrabou. Na suchu jsou ale krásně tiché, spotřeba jak na letních a pomalu se opotřebovávají.
vencap
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 10. 2007 15:44

vencap píše:Já mám v tomhle rozměru na Fabii Michelin Alpin 2 a na sněhu to s nimi za moc nestojí. Dost kloužou a hrabou. Na suchu jsou ale krásně tiché, spotřeba jak na letních a pomalu se opotřebovávají.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 18. 10. 2007 15:45

Jasně, jde hlavně o led. :tleskani
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 18. 10. 2007 15:50

MELLO píše:
vencap píše:Já mám v tomhle rozměru na Fabii Michelin Alpin 2 a na sněhu to s nimi za moc nestojí. Dost kloužou a hrabou. Na suchu jsou ale krásně tiché, spotřeba jak na letních a pomalu se opotřebovávají.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 10. 2007 16:26

No já to beru tak, že na suchu vyjdou +-všechny nastejno, tam moc rozdíly v brzdné dráze a na trakci nebudou, jde hlavně o to, že když už napadne sníh a člověk na něm musí jet, tak aby byly co nejbezpečnější. Jinak ten šípový vzorek u UG7 by měl být na vodě taky výborný a dobrý i proti aquaplaningu pokud se nemýlím ne?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VaclCar 21. 10. 2007 16:21

MELLO píše:Ahojky, už to tady sice bylo 100x, tak po 101 :wink:

Už jsem zúžil výběr na:

Pirelli SnowSport
Continental TS 790
Michelin Alpin A3
GoodYear UltraGrip 7+

Všechny +- za stejné peníze 2500.-

Jde mi o co nejbezpečnější jízdu na sněhu ( a vyhrabat se z garáže ) a co nejlepší odolnost proti aquaplaningu a výdrž ( což se asi vylučuje - sníh měká směs = malá výdrž) . Jízda na suchu celkem nehraje roli.

60% jízd Praha 40% cesty na Slovensko - D1 a dál . /quote]


Kámoš to zrovna v pátek kupoval na Roomstera a řešil podobný problém. Nakonec si objednal tyto Nokiany: http://www.giga-pneu.cz/nokian-wr-xl-185-55-15-h-86
V pondělí by mu měly dorazit...
VaclCar
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 10. 2007 17:35

Dík za tip, ale Nokian je střední třída a ty mnou uvažované jsou o třídu víš i když možná jen cenově :lol:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků