Zimní pneu na Ocatavii 4x4

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mh 29. 9. 2007 17:16

Jaké byste doporučili zimní pneu na Octavii II 4x4? Samozřejmě je požadavek na kvalitu/rozumnou cenu. Využití zcela bežné. Liberecký kraj, takže sněhu je tu požehnaně.
Koukal jsem na Nokiany 205/60 R15 W za cca 1700,- a WR za cca 2100,- . Jelikož se budou pořizovat i ocelové disky, tak uvítám i radu ohledně velikosti. Díky
mh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vometák 29. 9. 2007 17:38

Jsem také z Libereckého kraje, 4-kolku nemám. V minulé mírné zimě se mi osvědčily Goodyear UG 7. Ale krizovějších dní bylo jen pár, jinak bylo prakticky sucho. Ještě bych uvažoval i o Michelin Alpin 3.
Vometák
Nováček

Odeslat příspěvekod T.al 29. 9. 2007 18:12

Já mám právě ty nokiany, co se týče ledu a ujetého sněhu tak jsou perfektní, dobře sedí, na suchu tichoučké, o něco horší je to v hlubším sněhu, ale to jsem nikdy neřešil, páč jsem v něm neměl problém ani s letníma:) Navíc já mám celkem vysoké auto a těžiště, takže počítám, že na Octavii by to mělo být dobré, samo záleží na pohonu. Jinak ty nokiany kamarádovi doporučili i přímo v subaru na jeho forestera. Mám na nich jeté dvě sezony a ty gumy se snad vůbec nesjely, je fakt, že jezdím v Beskydech porád po sněhu. Jako nevýhodu bych u nich viděl horší trakci v hlubokém sněhu jak už jsem napsal a ještě docela dost zbírají do vzorku kamínky, které dost mlátí o podběhy. Jinak samá pozitiva.
T.al
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.al 29. 9. 2007 18:14

Jo pro upřesnění, mluvím o Nokianech WR.
T.al
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mh 30. 9. 2007 14:07

Ano minuly rok byla mirna zima. Predloni to ale bylo peklo. Mame vyjezd do zatacky a navic do kopce (silnice se jen pluhuje), takze obcas horor. byt je to jen asi 40m pod silnici:)

Jeste bych se chtel zeptat na rozmer. 195/60 asi bude lepsi, ze?
mh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ardeth 30. 9. 2007 16:02

Nejrozsirenejsi je zrejme rozmer 195/65 R15 a vzal bych Goodyear UG7. Jsou vazne super v tomto rozmeru.
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod martinV76 30. 9. 2007 16:08

A co máš v techničáku za povolený rozměry? 4x4 na tom možná bude jinak než klasická Octa, protože já mám povolený 195/65 R15 a 205/60 R15. 195/60 R15 ne.
Jinak bych bral Dunlop Wintersport 3D nebo Goodyear UG7 nebo Continental TS 810.
Nokiany jsou prej docela slušný, ale moc prej nevydržej. V různých testech nic moc hodnocený.
martinV76
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mh 30. 9. 2007 17:21

Technicak je ted mimo me, takze muzu podivat az pozdeji... Jinak ty Goodyeary vypadaji velmi dobre a koukam, ze nejsou ani za spatnou cenu (cca 1700-1800Kc/ks)
mh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ardeth 30. 9. 2007 17:54

Hlavne maji dobrou vydrz,pokud jsou dobre nahusteny.
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod beavis 30. 9. 2007 18:40

Bral bych UG7 nebo Dunlop Wintersport 3D. Já chtěl loni ty UG, ale nebyly skladem a tak jsem koupil ty Dunlopy. S nimi velká spokojenost. Doporučuji pneunet.cz tam jsou teď za 1535 a UG7 za 1550.
Ne, nehádejte, mám SAABa...
beavis
Nováček

Odeslat příspěvekod mh 30. 9. 2007 21:06

Dunlopy jsme uz meli - na silnici kde je brecka je to super, ale na uklouzanejsi snih nic moc. Celkem jeste drzeli prvni zimu (najeto tipuji 8tis. km) ale pak uz to bylo slabsi... Myslim, ze mam favorita v UG7.
mh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HondaMan 30. 9. 2007 22:31

Já mám Nokiany a myslim si, že je u nich nejlepší pomer cena/výkon. S popisovanými modely osobní zkušenost nemám. Na sve Honde mám Nokian Hakapelita nebo jakej tomu vymysleli ti pobláznění finové název...
Nokian je finská firma ==> jezdí 7 mesícu v roce na snehu, a tak mají s takto ztíženými podomínkami výborné zkušenosti. Ty moje jsou hodně mekke, takže se rychle ojíždějí... Ale na snehu vyjedu skoro to samé co čtyřkolka...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod martinV76 30. 9. 2007 22:52

HondaMan píše:Já mám mb]Nokiany a myslim si, že je u nich nejlepší pomer cena/výkon
martinV76
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Užovka 11. 10. 2007 10:03

na O2 4x4 je v TP povolen rozmer 205/55 R16 ET50 - aspon na Scouta to tak mam, ja asi koupim pneu Dunlop Wintersport ?M3 (doufam, ze si ten typ pamatuju spravne)
jeste jsem na ne neslysel spatne info a muzu je mit za gúd prajs :-)
Užovka
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod loop 11. 10. 2007 10:15

mám na čtyřkolce GY Ultra grip 7 a nemůžu si stěžovat
loop
Štamgast

Další stránka