výrobce pneu - hodnocení

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod vtec2 9. 1. 2007 12:23

v poslední době se vyrojilo tolik nových pneu ( značek mě neznámých ), že naprosto nemám přehled, můžete mě někdo objektivně seřadit tyto značky podle kvality ( myšleno obecně, ne konkrétní pneu )

avon
kumho
marangoni
hankook
faklen
fulda ( jasně, staré, ale nemám zkušenosti )
uniroyal ( to samé )

kupuju pořád klasiku ( G1, pilot, pirelli, dunlop, atd. ) a zajímá mě, zda je v obecné kvalitě tak propastný rozdíl, díky

edit: hankook :wink:
Naposledy upravil vtec2 dne 9. 1. 2007 12:32, celkově upraveno 1
vtec2
Štamgast

Odeslat příspěvekod Auto1 9. 1. 2007 12:27

Nemám odvahu nic seřazovat, kupříkladu AVON se používá v vrcholovém motosportu,a i ostatní značky jsou velmi dlouho na trhu (v CZ jsou možná nové)

Toyo nebo Pneumat asi taky neznáš, Hankook je s N,ale gumy dělá mraky výrobců,a je to jako s autama,nejde o značky ale o typy.
Auto1
Servismen

Odeslat příspěvekod vtec2 9. 1. 2007 12:35

upřesním: 225-45-17, letní pneu, jde mě taky o hlučnost, mám G1 a už je nechci ani vidět, jak se to ojede, tak to děsně hučí, mají kolem 4,5 mm, ale budu je na jaře vyhazovat, nehodlám to poslouchat ... asi mám moc citlivý sluch :-)
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 9. 1. 2007 12:36

Hankook - VW pouziva do provovyrohy
Falken - tusim, ze tovarni pneu pro Skyline
Avon - spickove pneumatiky jak v civilnich provedenich, tak i zavodnich (obouvaji polovinu zavodu do vrchu a okruhu)

- zbytek neposlouzim

- Da se rici, ze jsou srovnatelne kvality, ono je treba si uvedomit, ze i takovy Michelin, Dunlop, GY apod. delaji pneu uplne od hroznych az po aboslutni vrchol a pokud se zamerime na stredni tridu pneumatik, pak je ta kvality +- stejna. Kazda pneu nabizi jine vlastnosti a zalezi co hledas.
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 9. 1. 2007 12:36

vtec: Avon ZV.. pneu s asi nejlepsim chovanim na mokru a suchu zaroven, ani v jendom nejsou the best, ale vsude jsou skvele...
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod vtec2 9. 1. 2007 12:39

radek: falken tuším 451 nebo tak nějak jsem měl na civiku, ale moc jsem s tím nenajel, auto šlo do světa, voda, sucho, slušný průměr, opotřebení nevím, ale za ty peníze to šlo ...
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast

Odeslat příspěvekod Vana666 9. 1. 2007 12:41

Před pár lety jsem v tuším Autotipu četl test asi deseti zimních gum různých výrobců. Od každého výrobce měli několik stejných gum ale v různých rozměrech a dělali pořadí podle disciplín pro každý rozměr zvlášť. Zajímavé bylo, že pořadí bylo pokaždé úplně jiné, třeba guma co v jednom rozměru vyhrála, tak ve stejných disciplínách v jiném rozměru úplně pohořela.

I když se na takové testy dívám trochu skepticky, stejně vyšlo že doporučit nejde nic.
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod loop 9. 1. 2007 12:42

radek: nevím nevím, ale podle tohoto nic mošt:

http://news.auto.cz/aktuality/testy-let ... 0-r15.html
loop
Štamgast

Odeslat příspěvekod vtec2 9. 1. 2007 12:42

radek: avon ZV3 RF ? 225-45-17 za 2800 včetně daně, cena jak za 15 ctku :-) můžeš doporučit ?
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 9. 1. 2007 12:44

loop píše:radek: nevím nevím, ale podle tohoto nic mošt:

http://news.auto.cz/aktuality/testy-let ... tmlt/quote]

no neviem ja tam vidim iba vybehovy model ZV1 ale ZV3 je uz nieco ine...
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vtec2 9. 1. 2007 12:45

u avonu jsou ty ceny dost zajímavé, ta ZV3 nevypadá vůbec špatně
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 9. 1. 2007 12:46

vtec: kup avon zzr :D
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod loop 9. 1. 2007 12:47

brrr: no ostatní jsou taky postarší kontrukce a avon ne že by byl někdy nej, dokonce je jeden z nej!!

co člověk to jiná zkušenost
(copy - paste):
Zdáreček. Pridám aj mojich zopár skúseností. Teraz som menil letné gumky. Mal som AVON ZV3 .. vydržali dve sezóny a velmi divne popraskali ... dam ich do reklamacie. Na suchu sa este dali, ale na mokrej vozovke boli hrozne! Teraz mam pirelli P5000 Drago a zatial som velmi milo prekvapeny. Aj za sucha aj mokra su super! BTW. AVON-ky neodporucam . Inak mám Fabiu s 185/60/R14 a jazdim niekedy sportovo a niekedy sa naozaj len vozim.
loop
Štamgast

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 9. 1. 2007 12:51

vtec2: mno ZV3 mame na vysoce zatezovym vozidle jako treningove pneu na silnici a nemuzu proti nim rict vubec nic. Ano Corsy jsou lepsi, ovsem tak 3x drazsi a ten rozdil pokud nedrandis denne na maximum nikdy nevyuzijes.

loop: podivej se na ten test poradne a koukni se, jake maji znamky ty pneu sucho/mokro - treba na druhem miste je pneu, co ma lepsi vysledek, nez ty na prvnim miste. Pneu na poslednim miste jsou na suchu lepsi, na mokru horsi, nez ty prvni.

Navic ty rozdily jsou tam velmi male a hodne dela jakysi komfort apod. Ano i to se pocita a jak rikam, zalezi na co ma pneu byt. Presto, ze je test 3 roky stary, tak ukazuje, ze fakticke rozdily jsou minimalni.
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod vtec2 9. 1. 2007 12:55

radek: eRko šlo do světa, takže chci pneu na můj stěhovak v automatu :-) jde mě hlavně o komfort a dobré - vyrovnané vlastnosti za všech podmínek, blbnout se s tím rozhodně nebude
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast

Další stránka