Levné pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 24. 2. 2006 11:13

vtec2: pokud bude noname guma levná třeba jen na úkor životnostii, ale při dobrých jízdních vlastnostech, tak je vše OK. Pokud ale má takový šmejd havarijní adhezi, tak se jedná o docela velkou lumpárnu.
Spotřebitel nemůže v obchodě tyhle vlastnosti posoudit pouhým pohledem na gumy vyrovnané v regále a měl by asi proto být chráněn jinak.
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod IMH 24. 2. 2006 11:18

to: Stepik Můžu potvrdit, mám zimní Hankooky už třetím rokem, podobná koupě, a nemůžu si je vynachválit. Nejsou sice tak jistý v zatáčkách, ale s tím se dá v zimě žít. S náhonem na zadek (BMW) bez uzávěrky dif. jsem s nima za tu dobu vyjel úplně všude a to je co říct. I tam, kde se nechytal známý s posledním BMW 5 s uzávěrkou dif. a zimníma Continentalama, jen kroutil hlavou. Předtím jsem měl Polaris a to byla bída, každou zimu jsem zůstal několikrát v kopci viset. Prostě záběr i brzdy u Hankooku super, auta za mnou se nechytaj a už ani nevozím řetězy.
IMH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 2. 2006 11:27

PeTr7650 píše:rosavy rozvazi kamarad po cele CR a jdou na dracku, hlavne kvuli cene. Ono zimak za 600 jen tak nesezenete. Ma celkem drsnej vzorek, ale nema zadne lamely jako treba polaris. Obul do nich celou rodinnou flotilu fiatu uno - 3 kousky a na popojizdeni bez problemu.

Akorát bych se bál hlučnosti při tak hrubém vzorku. A na dálnice to taky asi nebude.. :hm
"Kdyby stáří dodávalo moudrosti, byl by dubový pařez největším mudrcem."
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod PeTr7650 24. 2. 2006 11:35

jj, hlucny sou, to je nevyhoda cislo 1, na snehu nic moc trakce, znama to mela druhym rokem na P205 1.4i a nemohla se ani vyskrabnout pres chodnik k nam do prace.

edit: a taky ty kola maj vsichni jen na pojizdeni do 100 km okolo, na dalnice maj jiny auta s trochu jinejma a minimalne dvakrat drazsima kolama
Plyn na lanku je boží!
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 2. 2006 11:38

PeTr7650 píše:jj, hlucny sou, to je nevyhoda cislo 1, na snehu nic moc trakce, znama to mela druhym rokem na P205 1.4i a nemohla se ani vyskrabnout pres chodnik k nam do prace.

edit: a taky ty kola maj vsichni jen na pojizdeni do 100 km okolo, na dalnice maj jiny auta s trochu jinejma a minimalne dvakrat drazsima kolama

Jestli jsou na sněhu skoro na prd,tak asi nema vyznam davat ani těch 6OO Kč za kus a rovnou jezdit na letňákách. :hm
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod vtec2 24. 2. 2006 11:44

znate avon a falken ? taky dost levné, ale avon zz3 vypadá celkem zajímavě, bohužel neznám nikoho, kdo je jezdil, jsou někde testy těchto "neZnaček" ? souvisí nějak kvalita pneu s rychlostním indexem nebo je to jen číslo a nemá vliv na konstrukci, myslím tím rozdíl mezi např 240 a 300 kmh u stejné pneu
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast

Odeslat příspěvekod PeTr7650 24. 2. 2006 11:48

vtec: ja bych teda na auto, ktery jede 240 nedaval kola do indexu 180, i kdyz sem tu nekde cet, ze nekdo frcel 250 na kolech do 210
Plyn na lanku je boží!
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod vtec2 24. 2. 2006 11:51

ale to vím, myslím konkrétní případ 240-300 u vysokorychlostních pneu v rozměru 17 palců, žádné 13tky do 180 sem netahej :-)
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 24. 2. 2006 11:52

jo já dokonce 255 na 210. No a sem stále tady :)
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 2. 2006 12:06

vtec2 píše:znate avon a falken ? taky dost levné, ale avon zz3 vypadá celkem zajímavě, bohužel neznám nikoho, kdo je jezdil, jsou někde testy těchto "neZnaček" ? souvisí nějak kvalita pneu s rychlostním indexem nebo je to jen číslo a nemá vliv na konstrukci, myslím tím rozdíl mezi např 240 a 300 kmh u stejné pneu0/quote]

Goes tento týden psal, že AVON je velmi prestižní značka a že jsou naprostu super:

GOES:xKuba: ano Avony patri k vrcholu nabidky pneu na trhu. Ty tebou zminene ZZ3 jsou opravdu spickove. Pneu Avon patri k jedem z mala, co maji vyborne vlastnosti jak na suchu tak mokru. Nejsou sice nejlepsi ani na suchu, ani na mokru, ale v souctu techto povrchu bude clovek hledat jenom ztezi lepsiho konkurenta
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Kubax 24. 2. 2006 13:00

Koudelka píše:
vtec2 píše:znate avon a falken ? taky dost levné, ale avon zz3 vypadá celkem zajímavě, bohužel neznám nikoho, kdo je jezdil, jsou někde testy těchto "neZnaček" ? souvisí nějak kvalita pneu s rychlostním indexem nebo je to jen číslo a nemá vliv na konstrukci, myslím tím rozdíl mezi např 240 a 300 kmh u stejné pneu0/quote]
Goes tento týden psal, že AVON je velmi prestižní značka a že jsou naprostu super:

GOES:xKuba: ano Avony patri k vrcholu nabidky pneu na trhu. Ty tebou zminene ZZ3 jsou opravdu spickove. Pneu Avon patri k jedem z mala, co maji vyborne vlastnosti jak na suchu tak mokru. Nejsou sice nejlepsi ani na suchu, ani na mokru, ale v souctu techto povrchu bude clovek hledat jenom ztezi lepsiho konkurentau/quote]

ZZ3 215/40 2600,-/ks
ZZ3 225/45 2800,-/ks
jak uz sem psal jinde...cenove mze konkurovat jen NANKANG apd..i Barumky jsou drazsi..jdu do nich, takovyhle pomer cena/vykon od nikoho nedostanes...zvlast kdyz vim ze to neni "jen levna guma" ale "levna a kvalitni guma"..proc platit vic? abych za machroval ze mam na Micheliny za 20tKc na auto? Ten kdo do toho vidi bude vedet ze nemam zadnej sh.it a co si mysli kdejakej favorit-lama-tuner je mi u prde.le...
Have you tried turning it off and on again ???
------------------------------------------------------
Kubax
Nákupčí roku 2007

Odeslat příspěvekod vtec2 24. 2. 2006 13:35

xKuba:kde jsi viděl ty zz3 za 2600 ? v TP mám psanou 205-45-17 a na autě je origo ráfek 7-17 , vleze se 215-40 na 7čku ráfek ? nebude proměřovat tacho ?
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 24. 2. 2006 14:45

vtec2 píše:xKuba:kde jsi viděl ty zz3 za 2600 ? v TP mám psanou 205-45-17 a na autě je origo ráfek 7-17 , vleze se 215-40 na 7čku ráfek ? nebude proměřovat tacho ? /quote]

Neni duvod, aby se nevlezly. Tacho by promerovat nemelo skoro vubec, obvod se zmeni minimalne (odhad z hlavy).
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod drgi 24. 2. 2006 15:15

vtec2 píše:xKuba:kde jsi viděl ty zz3 za 2600 ? v TP mám psanou 205-45-17 a na autě je origo ráfek 7-17 , vleze se 215-40 na 7čku ráfek ? nebude proměřovat tacho ? /quote]

tu http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php si preratas obvod a priemer, ale musis dat pozor, aby ti uz nesuchal bok pneu o tlmic alebo blatnik. ale 205 vs 215 bude v pohode.

drgi
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive Roadster, 2001 (NBFL), 1.8, 90 000 km.
'Zero' : Toyota Corolla AE92, 1991, 1.6 4AF hatchback bez plutvicky, 190 000km.
drgi
Nováček

Odeslat příspěvekod Kubax 24. 2. 2006 18:00

vtec2 píše:[b]xKuba:kde jsi viděl ty zz3 za 2600 ? /b]v TP mám psanou 205-45-17 a na autě je origo ráfek 7-17 , vleze se 215-40 na 7čku ráfek ? nebude proměřovat tacho ?t/quote]

Tady
Have you tried turning it off and on again ???
------------------------------------------------------
Kubax
Nákupčí roku 2007

Předchozí stránkaDalší stránka