Jiné rozměry kola a pneu než v techničáku

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Heru-ur 16. 1. 2006 17:11

V TP k autu mám povolena pouze 15 nebo 17palcová kola s určitými rozměry pneumatik. Mě by zajímalo, co by obnášelo, kdybych chtěl na auto namontovat 16palcový kola, která však dle TP nejsou povolená.

Kdo rozhoduje o tom, zda je možné daná kola + pneu k danému autu použít + kdo mi tyto údaje do TP připíše? Kolik to celý bude stát?

Díky za info.
Heru-ur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond007 16. 1. 2006 17:17

kolik to bude presne stat nevim, ale tusim tak do 500... musis za dovozcem aut kterej ti nejakym zpusobem potvrdi ze dany rozmer je schvalen pro tvoje auto a pak ti to na dopravnim prepisou...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod turboleon 16. 1. 2006 17:22

Už se to tady probíralo. Nejdřívě se mrkni na web třeba e-pneu.cz, a tam si v konfurátoru zjisti, jaká kola můžeš pro své auto použít /tam je vše co tam vleze, bez ohledu na to co máš v TP/. Nebo to je i na alcar.cz. Tam je i popsán způsob, jak se kola nechají dopsat, a hlavně si tam zjistíš k tomu kolu tzv. TÜV, na základě něhož se to dopíše. Ale dělají to jen pro kola co prodávají. Pak potřebuješ prohlášení dovozce kol /Alcar/, potvrzení od prodejce a od STK že je to dle toho co předkládáš. Přesně je to popsáno na webu ministerstva dopravy /mvdcr?/. Včetně vzorů dokumentů. Já takto dopisoval 18ky. V pohodě.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod turboleon 16. 1. 2006 17:23

Bond: za dovozcem se už dávno nemusí..... :D Jo stojí to asi 50 kolek, dělá to pověřený úřad obce, evidence vozidel.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod MAN737 16. 1. 2006 17:27

A pak musíš mít ještě VELKÉ štěstí,že marazíš na úředníka,který si pamatuje ze školení,že je toto ve vyhlášce.. Pokud štěstí nebude,striktně vyžaduj na co máš právo..

Jinak budou chtít snad tisíc potvrzení.. :o
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod turboleon 16. 1. 2006 17:32

MAN: nenne. Potvrzení je jedno se třemi razítky /dovozce kol, prodejce kol a montáž/ plus ten TÜV. Jedině že by ten TÜV chtěli přeložený, ale to je někde na webu v obecný podobě překladu jednotlivých bodů taky. Ta montáž někdy stačí od pneuservisu, i když dle vyhlášky to má být zkontrolovaný technikem typu A, což je něco na STK. Maximálně si sebou vzít pro jistotu kopie těch podkladů z webu MD.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 1. 2006 17:44

Me by spis zajimalo, jestli se daji zlegalizovat kola, ktera nebudu kupovat a uz je tam mam - z minulych diskusi jsem pochopil, ze dost tezko...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod turboleon 16. 1. 2006 18:05

Jarda: pokud jsou v rozměru, který jinak na tvoje auto jde /viz. ty weby/, tak jedině tak, že si od nějakého prodejce třeba až budeš kupovat gumy vyžádáš i to Prohlášení dovozce. A to buď přímo na kola co tam máš /čili by to muselo být to co prodává Alcar/ nebo na libovolná kola stejného rozměru /třeba 8Jx17/. Razítka dovozce a prodejce tam tím mít budeš, už jen to montážní místo, resp. STK. Pokud k tomu kolu co máš seženeš TÜV, stačilo by tam podstrčit ten TÜV a na střed kola dát logo co potřebuješ. Do TP mě dopsali jen rozměr, už ne výrobce, takže jak to tam jednou máš, je vyhráno!!
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 1. 2006 18:09

Aha, no tak to dal resit nebudu, na STK chodim stejne v zime s normalnima :-)
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod turboleon 16. 1. 2006 18:13

Jarda: to já taky... Jenže když bys boural, tak pojišťovny po tom fest jdou.... Pozor na to!!
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod MAN737 16. 1. 2006 18:19

4Turbo:Já nezpochybňuji postup,ale pakliže máš trochu skušenosti,kdy se dohaduješ že ten podpis je tvůj,že ta barva není světle modrá ale světle zelená,že ten motor není RKB ale RKJ,pak pochop,že vyslovím,že můžeš mít vše přesně jak je potřeba,ale když narazíš na Hńupa,pak je to vše složitější,zdlouhavější.. Rozumíme si,že...
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod turboleon 16. 1. 2006 18:26

MAN737:jo, já si to vyřešil, když jsem kupoval nový kola. I když to nebylo to prodává Alcar, tak mi u prodejce vyšli vstříc, dodali potřebné papíry, a vše klaplo. Teď už je jedno, že papíry byly např. na 8Jx18 AEZ a mám tam 8Jx18 Mille Miglia apod.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod Saman 16. 1. 2006 18:29

Ja koupil svoje nynejsi auto s 16kama a v technycaku byli napsany jen 14ky, tak sem prosel na STK pri te prvni kontrole jen diky schovivamemu technikovi, ale chtel abych mu pak prijel dolozit ze sem si to nechal dopsat, jednoduse sem si dosel na dopravni kde prepisujou auta, a za par supu mi je dopsaly do VTP, jediny co sem mel bylo nemecky napsany vyjadreni Elie ze na moje auto ty kola testovaly a ze je doporucujou, nic vic a nic min. Zensky sem jen ukazal v tom dokumentu ze jde o stejny typ auta jako mam ja a ze tam chci napsat ty kola co sou tam rozepsany. Procedura na cca 5 minut.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 1. 2006 18:35

Me na to na evidencni kontrole jen upozornili, poj. udalost uz jsem mel taky (nezavinenou) a bylo jim to fuk. Tak budu kdyz tak resit az vznikle problemy, jinak ty kola jsou na to auto v tabulkach, jen nejsou zapsany.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod turboleon 16. 1. 2006 18:50

Pokud jsou pro to auto schválená, je to vždy lepší. A ono většinou schválený jsou - pokud tam vlezou. Někde jim možná stačí jen ten TÜV, nicméně kdyby se jinde úředníci vzpěčovali, tak je tady legální postup, bez nutnosti souhlasu dovozce - viz. výše :D
turboleon
Inventář

Další stránka