Zimní pneumatiky Nokian

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Aspon 18. 2. 2020 08:19

Nikdy jsem se nesetkal, že by takto gumy hučely, a to jsem měl na autech obuté už hodně různých pneumatik. Před koupí Avensisu jsem měl na Aurisu nové zimní BFGoodrichy a ty byly krásně tiché v každé rychlosti.
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Aspon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2020 08:24

tezko rict jak ti to huci no, muzou to byt ony a nemusi... nemuzes nejak zkusit prohodit kola a otestovat?
anonymni

Odeslat příspěvekod Aspon 18. 2. 2020 08:29

Musím asi počkat na přezutí na letní (Michelin Primacy 3), pak bude jasné, jestli to jsou ty Nokiany nebo ložisko. Osobně to ale vidím na gumy, u ložiska bych čekal, že bude hučet víc s vyšší rychlostí.
Aspon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 2. 2020 08:31

lozicka si rady zahuci pri jizde do zatacky, nez prejdou do faze ze huci porad, ale neni to samo na 100%. Jinak zimaky nekdy huci vice kvuli dezenu no. ja mel WR4 Nokiany a nejak si to nevybavuju, ale to muze byt proste psatny kus apod.
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaIIx 18. 2. 2020 08:48

Taky mám na jednom autě tyto gumy a nemám pocit, že by mě nějak zarazil hluk po přezutí nebo, že by hučely nějak více oproti zimním na jiných autech. Ani se nechovají tak, že by kolem stovky byly nějak hlučnější. V té rychlosti už snad ani hluk od pneumatik není normálně slyšet
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 18. 2. 2020 09:31

nemáš nějakou pneumatiku poškozenou? To pak taky může hučet. Odštípnutý blok či něco jinýho na dezénu.
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Major Kure 18. 2. 2020 09:36

Ja je mam ted na golfu, prestim na fabii a nemam pocit ze by hucely.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Veterán

Odeslat příspěvekod Aspon 18. 2. 2020 09:57

Dezén jsem kontroloval před přezutím a byl v pořádku, jediné co mě ještě napadá, že ty gumy asi ležely celkem dlouho v kufru auta (3/4 roku?) v nesprávné poloze. Ale že by to mělo takový vliv, to nevím. Nijak nevibrují a v jiných rychlostech jsou tiché.
Aspon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 18. 2. 2020 10:06

může být. Do pneumatiky nevidíš. Vyměníš a uslyšíš hned
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Jean ViC 18. 2. 2020 10:17

Aspon píše:Musím asi počkat na přezutí na letní (Michelin Primacy 3), pak bude jasné, jestli to jsou ty Nokiany nebo ložisko. Osobně to ale vidím na gumy, u ložiska bych čekal, že bude hučet víc s vyšší rychlostí.

to bych docela rekl ze tyhle micheliny docela huci taky :D
UG9+ jsou tissi ale taky o 10mm uzsi ale to asi nebude vliv...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 2. 2020 11:16

UG9 jsou cajk.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod puk123 18. 2. 2020 11:24

To je v podstatě lepší případ a odhalíš to tím přezutím. Jestli gumy hučí, pošleš je do bazaru a zkusíš příští zimu jiné.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Aspon 18. 2. 2020 11:31

Zas takový hluk to není, při zaplém rádiu na normální hlasitost, kdy si lidi v autě můžou vykládat, to jde sotva slyšet. Často ale jezdím bez rádia právě kolem těch 100km/h a tam to pak lehce otravuje. Asi budu muset zrychlit :D Jinak je určitě dojezdím, co sleduju, tak vzorek mizí celkem rychle, takže to budou ještě tak max. 2 zimy a jdou do háje. A nebo je to ložisko a to pořeší reklamace :)
Aspon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 18. 2. 2020 11:32

A nebo může taky hucet něco úplně jinýho že...
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod yndezit 18. 2. 2020 11:32

Aspon píše:Dezén jsem kontroloval před přezutím a byl v pořádku, jediné co mě ještě napadá, že ty gumy asi ležely celkem dlouho v kufru auta (3/4 roku?) v nesprávné poloze. Ale že by to mělo takový vliv, to nevím. Nijak nevibrují a v jiných rychlostech jsou tiché.

Na autoforu je celé vlákno o Nokianech WD4. Pneu praskají po pár rocích, jsou hlučné, trhají se, nebo nadměrně sjíždí.
yndezit
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka