smysl rychlostich limitu H/T u zimaku?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MKMAN 15. 11. 2005 21:09

Zdravim,

vase osobni nazory vzit radeji H za 2790 nebo T za 2290 ? ma to prakticky smysl, prece i ty pomalejsi musi tu normu splnovat s nejakou rezervou
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod germi123 15. 11. 2005 21:14

Jestli jezdíš po dálnici často blížící se limitu T a dlouhodobě T (190km/h), tak už bych o tom přemýšlel. Protože se pneumatika více např. zahřívá a kvůli bepečnosti bych to obětoval. Samozřejmě i to T když je správně nahuštěné tak zvládne i třeba 220km/h bezpečně, ale krátkodobě (třeba 100km).

EDIT: Jedná se o můj osobní názor.
Naposledy upravil germi123 dne 15. 11. 2005 21:25, celkově upraveno 2
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod ace2 15. 11. 2005 21:15

to splnují vždy. Nicméně budou mít zcela jistě jinou konstrukci bočnice, tedy s největší pravděpodobností asi budou méně stabilní v zatáčkách neb se snadněji bortí ta měkčí bočnice. Směs bývá také jiná.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod turboleon 15. 11. 2005 22:24

Už se to tady víckrát probíralo: pokud máš v TP uvedené pneu H /zjednodušeně maximálka auta je dle TP více než 190/, měl by jsi mít H. Pokud přesto použiješ T, což jde taky, musíš o tom mít vylepený "papírek" někde v rohu skla či podobně. Jinak rezerva tam je a dost značná, určitě ti pneu v T neprdne, když pojedeš krátkodobě třeba 210.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod Clayton 15. 11. 2005 22:47

Dost často se pneumatiky v různých rychlostních kategoriích liší i použitou směsí. Podle mých zkušeností pneumatiky s nižšími rychlostními kategoriemi mohou být měkčí a mít lepší přilnavost. Na druhou stranu jsou méně komfortní a hlučnější. Osobně bych ale volil T, jezdit v zimě rychleji na našich dálnicích je nesmysl.
Clayton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mener 15. 11. 2005 22:56

U zimaku tusim staci pneumatiky o jedno pomalejsi nez je v technicaku. Nekde sem to slysel, kdyz to nekdo potvrdi bude to jenom dobre.
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod luk 15. 11. 2005 23:01

Ovšem pozor - T u různých pneu neznamená totéž! Některé značky a typy ho plní s velkou rezervou, kdežto jiné (obvykle levnější) jen s odřenýma ušima.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MKMAN 15. 11. 2005 23:17

uz jsem koupil goodyear ultragrip 7. mam octavii s majakem tj jakmile je pod nulou stejne z ni vic nez 180 realnych (lehce na 190 tachometrovych) nedostanu - tezky vzduch. A predevsim jsem se neptal kvuli uspore (kdybych mel auto co jede 200 realnych - teda ono jelo kdysi).

Letni davam taky vzdy vyssi protoze bocni vedeni a teplo asi skodi vice nez zima (tam se pneu prece jenom zahrivaji coz je pozitivni narozdil od 60 asfaltu v lete).

A predevsim se domnivam ze (diky majakum s timto autem nejezdim mimo CR na to mam jine auto) s tim v zime nikdy vic nez 180 realnych nikdy nepojedu.

Jeste mi reknete to husteni tim plynem tam prece nevadi ze tam zustane vzduch kdyz to nekde obujou a pak ten plyn necham udelat dodatecne, ne?
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod lehtinen 16. 11. 2005 00:20

Trochu off topic - Další kdo má GY UG 7 :-)
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Goggy 16. 11. 2005 06:51

A dalsi :D Podle me je to jedno, ale spis by me zajimalo jestli pojistovna nebude mit kecy
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod Andr3w 16. 11. 2005 07:46

Tak pojistovna moze mat kecy ;) vsak preco by aj nemela, ked ma prilezitost aby nemusela vyplatit pojistnu udalost
Seat - Auto emotion
Andr3w
Štamgast

Odeslat příspěvekod Bond007 16. 11. 2005 08:29

MKMAN: myslim ze to nijak nepoznas jestli v tom plynu zustane i vzduch nebo ne...
mener: to cos napsal je blbost, proc by to tak melo byt? ja mam treba zimni V
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fahrman 16. 11. 2005 08:46

pojistovna by pry k rychlostnimu indexu mela pripominky jen v pripade, ze se pneu roztrhla apod... proste ze jste ten rychlosti index evidentne prekrocili...
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod 1zdavu 16. 11. 2005 09:37

fahrman píše:pojistovna by pry k rychlostnimu indexu mela pripominky jen v pripade, ze se pneu roztrhla apod... proste ze jste ten rychlosti index evidentne prekrocili...

No nechcem ti brat iluzie, ale to asi velmi zavisi od likvidatora a jeho uhlu pohladu na vec. Pretoze ak neprisposobis jazdu povahe a stavu vozovky atd, t.j. ak pneu mohla mat vplyv na nehodu, tak sa pozera ci nejazdis na letnych, t.j. skontroluje sa stav a typ pneu s typom schvalenym vyrobcom. A ked nekoresponduje je to jeden z dovodov na regres alebo inak povedane tvoju spoluucast.

A ver tomu ze poistovna je velmi rada ak moze usetrit.

:?

Mozno by bolo vhodne ak by redaktor autorevue poslal otazku s tymto problemom na vsetky poistovne a zverejnil ich vyjadrenie, nech vieme presne ako by to malo chodit. A bol by spekulaciam koniec. :hm
1zdavu
Nováček

Odeslat příspěvekod fahrman 16. 11. 2005 10:10

me presne v tom smyslu jak jsem psal vyse odpovedeli ze dvou autosalonu Toyota ... nabizeli totiz zimni pneu T i H ackoliv v technicaku je V s tim, ze pojistovnu zajima vse, co by mohlo mit vliv na ovladatelnost a tech. vlastnosti auta ... IMHO zrejme ovsem jen co se tyka zpusobu jak k dane nehode doslo. Cili kdybych zpusobil nehodu v noci, protoze mi to blbe svitilo a mel jsem nehomologovana svetla apod, tak chapu, ze je zajimaji svetla, ale ve dne jim budou vcelku ukradena... stejne tak pneu - kdyz budou mit jine parametry (rozmerove) budou se chovat jinak nez vyrobce predpokladal...
Ale souhlasim s tebou v zasade s tim, ze pojistovna vzdycky bude hledat duvod proc nevyplatit pojistku v plne vysi. A napad, ze by se toho mohla ujmout redakce autorevue taky neni k zahozeni :hm
fahrman
Inventář

Další stránka