přezouvat x komplet kola

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maxipes 26. 10. 2005 11:24

No už sem to někde psal. Je to tak, že při obutí by se měla guma nafoukat tak na 4 atm., aby si sedla a teprve pak upustit na předpesaný tlak. Mělo by to vypadat tak, že mechanik nejdřív gumu nafoukne bez ventilku na 4 atm., pak odpojí hadici, našroubuje ventilek a znovu dohustí na předpsaný tlak. Pokud je ráfek OK a guma byla patřičně namydlená, tak už by nemělo být potřeba znovu dovažovat. Bohužel tuhle praxi většina servisů neprovozuje, takže většinou je opravdu vhodné po pár stech km převážit.
Pokud jde o životnost gum při přezouvání, platí, že čím nižší profil, tím hůř. Hranice kdy to může opravdu ubližovat je u kvalitní gumy někde od serie 50 dolů.
maxipes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 26. 10. 2005 14:12

Prochaine píše:A když jsem se naposledy probudil a počasí se zbláznilo a já se jako kokot zapotil a přezul auto před domem, tak moje první cesta vedla do pneuservisu, kdy mi všechny kola zase sundali a vyvážili... práce zbytečná!c/quote]

No a jaky je problem si nechat kola prevazit behem klidneho obdobi (letni v zime, zimni v lete)? Za pul roku prezouvas jiz vyvazena kola (a neplatis sundavani/nandavani), nestojis ve frontach, ...
Mimochodem, troufam si tvrdit, ze neni nutne vyvazovat po kazdem sundani...
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 26. 10. 2005 14:26

D.a.l.i píše:..No a jaky je problem si nechat kola prevazit behem klidneho obdobi (letni v zime, zimni v lete)? Za pul roku prezouvas jiz vyvazena kola (a neplatis sundavani/nandavani), nestojis ve frontach, ...
Mimochodem, troufam si tvrdit, ze neni nutne vyvazovat po kazdem sundani...


.. no .. aj to je pravda .. ale bude to asi individualne .. ja si nechavam stale prevazit kolesa .. ale aj minimalne 2x rocne skontrolovat aj geometriu (a zatial stale bolo co doladovat) ..
.. ale ked niekto najazdi podstatne menej, tak to mozno nepotrebuje ..
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 26. 3. 2007 20:34

Mám také 2 sady, přehazuju doma, sem tam to nechám převážit.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 26. 3. 2007 22:08

mám jedny ráfky a jedny gumy už 19 let, význam slova přezouvání škodovka zatím nepoznala :)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moose 26. 3. 2007 22:12

ja mam dvě sady, uskladnuju to u strejce v penuservisu :) ja už tomu tam řikam pneuservis samoobsluha :D jak si tam přijedu přezout, už mi strejc ukazuje monterky :D tak aspon je to levny :razz:
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Avatar roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 26. 3. 2007 22:29

arnost píše:Vyvazovani platite vzdycky - kdo nenecha kola vyvazit pokazde nez je dava na auto ja podle me magor, ale to je jina diskuze.


Zamysli se. Pokud najedu za leto 10tkm, kola sundam na zimu z auta a na leto a dalsich 10tkm je zase nahodim bez prevazovani, jsem podle tebe magor.
Kdyz najedu za leto 20tkm a uprostred intervalu kola neprevazim (kdo by to taky delal, ze?) tak magor nejsem? Zajimava logika.

Jeste jen tak mimochodem, nech si kola vyvazit, najed 500 km a pak je nech vyvazit znovu. Mozna se budes velice divit. Mr. Green
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Vana666 27. 3. 2007 06:10

Kola si vyvažuju sám a přes svou vrozenou lenost tento úkon provádím pravděpodobně výrazně častěji než ostatní, protože mi případné vibrace volantu nebo celého auta dost vadí.

Po zkušenostech musím konstatovat, že po ujetí 10 tisíc km jsou kola na opětovné převážení docela zralá, nevývažky často dělají hodně přes 10 gramů
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 27. 3. 2007 06:58

mám sadu letních a zimních kol a už bych nechtěl jinak. výměna je rychlá, člověk se nemusí objednávat do pneuservisu, sám si kola přehodí když chce...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 27. 3. 2007 09:19

mám taky dvě sady, plechy se zimákama v zimě a letní liťáky ... Přehazovat růčo budu poprvý, napodzim mě to dělali v servise, protože jsem je potřeboval vyvážit ....
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 3. 2007 11:00

Dvě sady. Teda ta druhá je na cestě, ale měla by tento týden dorazit
anonymni

Odeslat příspěvekod mrazik 27. 3. 2007 11:43

4 sady na 2 auta :-)
2xlita na leto
1xplechy na zimu
1x lita na zimu
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dopr 27. 3. 2007 11:46

ja mam na zimu sadu plechu s pneu a na leto ted fungl novy kola + pneu. Rozhodne si myslim, ze je lepsi to mit takhle, protoze to stejne tak i tak ve sklepe (garazi, nebo treba v obyvaku :D ) zabira stejne mista a hlavne clovek nemusi kazdy rok platit 2x za prezouvani... Vymenit celou sadu si muzes i na parkingu pred panelakem uplne zdarma ;)
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :.
dopr
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 27. 3. 2007 11:47

mam taky dve sady, klasika letni Alu, zimni plech. Priste se ovsem spise priklonim k prezouvani, protoze pokud dalsi auto bude mit Alu, at je ma i v zime, za druhe budu alespon jezdit stale na vyvazenych kolech, za treti jsem linej ty kola prehazovat. Letos mi zrovna vysla cesta do servisu, tak jsem rovnou do kufru nahazel letni kola, at je tam hned daji :-).
Nechapu jak to delate, ale za komplet prezuti auta platim vzdycky skoro tisicovku (Praha) :-(.
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 27. 3. 2007 11:54

někde sem ten účet měl, ale tisícovka to není ani omylem ..... kolem stokoruny za přezutí jedné gumy a pade za vyvážení se všim všady ... tedy 150 jedno kolo tzn. 600 kč všechno ....
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků