Jake levne retezy

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nick2 20. 11. 2005 12:28

je to za pár....to je jak bys střešní nosiče kupoval po jedné "tyči"
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 19:36

hmm je možný že těch 12 bude i s tím adaptérem. Který se platí zvlášt podle toho na jaké je to auto. Kvůli rozteči šroubů a jejich počtu.

Clayton: No tobě se to říká. Ale jsou lidi jako já co viděl řetězy maximálně tak v katalogu natož aby je někdy nebo někde nasazoval. Tedy se obávám, že u mě, který bude kolem auta v -10°C lítat v obleku by to trvalo proklamované 3 minuty... Spíš bych je po 10 minutách zahodil a pokračoval jinudy, nebo počkal do jara...
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 20:03

ace2 bylo ti predvedeno jak se to montuje? Docela by me to zajimalo ... ja sice nebudu litat v obleku, ale kdyz nekde zapadnu, tak uz ani na vozik nevylezu a bude to muset nasadit pritelkyne ...
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 20:14

ne neviděl. Nicméně teoreticky je to tak. Že na kole si celou zimu vozíš přišroubovaný adaptér v podobě malého talíře. Na ten pak jen nasadíš a zajistíš talíř větší na kterém jsou už ty řetězy. Tedy žádné provlíkání atd.. jen nacvaknout a frčet. Za 14 dní ti to můžu popsat podrobněji.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 20:30

OK, do 14ti dnu na ne penize urcite mit nebudu :)
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod prodigyx 20. 11. 2005 21:39

Hoj, já měl kdysi na Fabku nějaké no-name řetězy z Makra a ty jsem oddělal v Krkonších po třetím použití ... vloni jsem si pořídil na Renaulta (větší pneu) tyto: Pewag Brenta http://www.epneumatiky.cz/ModelPage.asp?MID=2471 - sice byly o něco dražší než ty no-name - ale alespoň bylo poštovné zdarma :) - byl jsem s nima v Itálii v Passo Tonale a chytla nás neskutečná vánice - s řetězama jsme jeli snad 60 km skoro až k dálnici... celou zimu byly používány každých 14 dní a stále v pohodě - jsem člověk, který si nepotrpí na značkové věci... ale no-name řetězy bych si už opravdu nikdy nekoupil
prodigyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 11. 2005 21:56

Fakt myslite, ze proprilezitostne pouziti (cili vozeni v kufru pro sichr) nestaci nejake retezy z Kauf... za cca 400Kc? Jde mi o to, abych mel dobry pocit kdyz se dostanu do hustych sra... ze se nejak vyhrabu - vyslovene pouziti do par set metru. A je to na Omegu, cili na zadek, tam by to pri pretrzeni nemelo moc co do*urvit??? Zitra chci nejake aspon nouzove koupit, dnes jsem testoval ve snehu a v hustsich podminkach je to bez retezu beznadejne...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 22:01

ne tam to nic nezničí. Maximálně to omlátí blatník a až ho ho omlátí tak se to zasekne o nárazník a strhne ti to dolů. Imho Kaufland je už moc dobrý, já bych si je zašel koupit do Lidlu.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.II 20. 11. 2005 22:12

ace2 píše:ne tam to nic nezničí. Maximálně to omlátí blatník a až ho ho omlátí tak se to zasekne o nárazník a strhne ti to dolů. Imho Kaufland je už moc dobrý, já bych si je zašel koupit do Lidlu. /quote]
Já bych to zkusil u žlutejch na trhu.
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 22:13

No ja si zase rikam, ze kdyzuz to bude tak snadno nasaditelne (ty Aceho retezy), tak to clovek pouzije mnohem casteji a tudiz se ani nebude vystavovat nejakemu riziku, zda to jeste zvladne nebo uz ne...

Ace2 - nevis jaka je s nimi max. povolena (prip. doporucena) rychlost? Prece jen je to jiny system?
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 11. 2005 22:16

Asi takhle - vic pravdepodobny mi pripada, ze to do neceho naperu,nebo ze nekdo do me. Neni to zdaleka nove auto, vlastne ma cenu tak 100tKc tak to podle me nejde srovnavat s novym BMW, na ktery se retezy za 10litru snesou. Kdyz mi to odrbe blatnik, tak to pripisu k seznamu veci,ktery bude potreba na jare vyresit :-)
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 22:19

hele to fakt nevím. Ale předpokládám, že díky způsobu uchycení ta rychlost bude vyšší než s klasickýma. Dokonce bych se odvážil řici že teoretická neomezená (tj kolem 100 km/h) protože na tenhle systém nepůsobí taková odstředivá síla jako na normální řetězy, který více či méně "plandají" a nemají žádný pevný bod uchycení. Tyhle drží konstrukce ze strany a u těch compactů to ani nemá řetězy ale jenom takové lopatky,
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 22:19

jasne.. je to i o cene a stavu auta... ja se na BMW nezmohnul, ale promacknuty naraznik s lakem me stoji tak jako tak 8000 a tak do tech retezu zrejme pujdu (letos ale asi jeste nebudou finance)
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 11. 2005 22:23

Ja mam dojem, ze je lepsi mit aspon nejaky retezy v kufru,ktere stejne na 99% nepouziju, nez nemit nic. Fakt jezdim vetsinou do male vzdalenosti a kdyz je kalamita, tak jedu cestou nejmensiho odporu. Ale uz jsem se parkrat dostal do situace, kdy by se retezy hodily. Par set metru a malou rychlost snad vydrzet musi...
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 22:28

hmm tak v tom případě bych si dal do kufru radši 40kg pytel s pískem, který ti u auta se zadním náhonem zajisti lepší trakci a v případě problému budeš mít co nasypat pod kola.

Jinak fakt nevidím smysl vozit nepoužitelný řetězy v kufru "jen tak pro dobrý pocit" To je jako tam vozit místo hasicího přístroje, 1.5l PET lahev s vodou, jen tak pro jistotu kdyby něco :o)
ace2
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka