Jake levne retezy

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 18. 11. 2005 20:52

Já jsem si objednal řetězy které mají na kole na pevno přidělaný adapter (nějako jako malá poklička) a na to pak jen řetězy nacvaknete, žádný zápas, žádný hlavolam. Jen vyndáte z kufru nacvaknete a jedete, hotovo i s otevřením kufru do 30 vteřin oboje. Neb jsem shledal jako neefektivní, abych lezl v zimě kolem auta po čtyřech a snažil se přivevnit na auto něco co zjevně připevnit nejde... :) a když by se to po půl hodině náhodou povedlo, tak aby se to sundalo/přetrho/vytahalo a pak omlátilo kola/podběh/blatník
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod fahrman 18. 11. 2005 23:41

ace2 .. kde, jake a za kolik? Nebo zeby to bylo extra BMW prislusenstvi?
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod turboleon 18. 11. 2005 23:54

Pokud je to jednorázový, co tekutý řetězy? Fakt je, že normálně nejsou vidět.Ale sehnat se dají - např. NET Praha, zimní produkty.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 19. 11. 2005 07:52

fahrman: Ne není to originální příslušenství. Cena za set na 2 kola je cca 12.000 Kč + adaptér.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 19. 11. 2005 08:02

tekutý řetězy jsou bez legrace hodně dobrý na podrážky zimní obuvy, nikoliv na pneumatiky.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.II 19. 11. 2005 08:22

ace2 píše:fahrman: Ne není to originální příslušenství. Cena za set na 2 kola je cca 12.000 Kč + adaptér.a/quote]
Jestli máš na mysli RUDMATIC, tak k těm třiceti vteřinám budeš ještě muset třicet minut přidat.
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod lehtinen 19. 11. 2005 13:15

Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 19. 11. 2005 20:08

lehtimen: Jo to je přesně ono. od Pewagu to je, jenom ted nevím, jestli mi pneuservis objednával ty Sporty, nebo Compacty. Objednával jsem to totiž rovnou i se zimákama.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 19. 11. 2005 20:17

Jinak ono se může zdánlivě zdát, že 12 tis za řetězy je hodně. Nicméně je třeba si uvědomit, že jakákoliv i sebemenší nehoda u auta hravě násobkem překročí cenu těch řetězů. Což vlastně platí dnes i u každýho auta rozumného staří. Takže kupovat nějaký řetězy v OBI za 399 Kč mi připadne jako blbost. Když už standardní typ řetězu tak koupím ty nejdražší abych měl záruku, že neprasknou, nebo neotrhají blatník. Na co vám budou řetězy za 399 Kč když je budete v -10°C na zasněženým parkovišti nandavat 30 min a pak je stejně hodíte s nadávkama na rtech do příkopu a ti úspěšnější je budou každých 500m dotahovat... chmm
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod chucky 19. 11. 2005 20:19

ace :: jakože jsi presne vystihl hlavni problem retezu..... NEJDOU NASADIT KDYZ POTREBUJES.
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod lehtinen 20. 11. 2005 00:09

ace2: Ty jo, není 12 litrů moc? Koukni semka http://www.durus.cz/nabidka.php?idtyp=1142&cenik=1 I když vezmu nejdražší a přičtu daň,t ak vyjde něco má přes 9litrů...

P.S. nick je lehtinen ne lehtimen
:wink:
lehtinen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Clayton 20. 11. 2005 01:33

ace2: nandavat 30 minut řetězy na osobák, předpokládám pouze s pohonem dvou kol - tedy jenom na dvě kola, to mi přijde trochu přehnané. Pravda, dřív mi to připadalo taky jako problém, ale poté co hezkých pár let jezdím s většími offroady a občas musím na všechny 4 kola nandávat těžké Pewagy mi přijde nandavat o dost lehčí řetězy na osobák jako fajn zábava, kterou lze v pohodě zvládnout za 3 - 5 minut. U offroadů mám už určitou praxi, nicméně pořád mi to trvá tak 15 - 20 minut. Naštěstí na Land Cruiser na dobrých zimních gumách nepotřebuji řetězy až tak často. Obávám se ale, že podobný názor jako mám já na obtížnost nandavání řetězů u osobáků mají kamioňáci na obtížnost tohoto úkonu na offroadech:-). Jedna dobrá rada. Při nandavání řetězů se musíte smířit s tím, že se trochu zamažete, jinak je buď pořádně nenandáte nebo bych byl ochoten věřit těm 30 minutám... A ještě jedna rada pro auta s trvalým pohonem 4x4: ať si píšou v manuálu co chtějí, nandávat řetězy na pouze jednu nápravu nemá příliš smysl (kromě potřeby vyjetí na velmi krátkou vzdálenost). U některých aut sice riskujete s řetězy na předku poškození podběhů, nicméně s tím musíte počítat a jednoduše nesmíte využívat plný rejd.
Clayton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 02:40

lehtinen píše:ace2: Ty jo, není 12 litrů moc? Koukni semka aurl]http://www.durus.cz/nabidka.php?idtyp=1142&cenik=1[/url] I když vezmu nejdražší a přičtu daň,t ak vyjde něco má přes 9litrů...

P.S. nick je lehtinen ne lehtimen
:wink:s/quote]

jestli to nebylo mineno 12 tis za pár
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod lehtinen 20. 11. 2005 10:26

Jedině že tyhle ceny by byly za kus, pak jo...Jen se zas diskuze o levných řetězech trochu zvrtla :-)
lehtinen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 12:21

napsal jsem tam dotaz ... snad nebudu za blbce, pokud se retezy prodavaji i po kusech :)
fahrman
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka