Jake levne retezy

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lemming 28. 9. 2005 13:19

Potrebuju poradit, jake koupit na zimu retezy. Pouziju je tak 2x za rok, takze nepotrebuju zadne hyper-super. Mel jsem Filsony, ale ty jsem minulou zimu znicil Mr. Green (vicemene moji blbosti) Nejsou v podobne cenove kategorii k dostani nejake kvalitnejsi?
lemming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shi 28. 9. 2005 13:31

Levné řetězy nakonec stály asi 10 000 Kč, kvůli škodě na autu, kterou napáchaly, když se rozervaly v půli kopce. pozor2

Dostal jsem lekci a vloni už jsem koupil značkové Pewag (http://www.pewag.cz). Ale Pewag Rapido Y bych si vnutit nenechal, dle mého je to řetěz na ozdobu, protože má příliš velká oka. :hm

Takže chtěj Pewag Brenta-C, nebo lépe Sportmatic (dost drahý, ale zdá se býti velmi dobrý).
shi
Nováček

Odeslat příspěvekod JP 28. 9. 2005 16:13

Omlouvam se, ze sem pritahnu neco trochu jineho, ale retezy jsou to taky. Co rikate na tyhle (a jim podobne) gumove udelatka? Mate s tim nekdo zkusenost?

http://www.snowcat.cz/page7.html
JP
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod lemming 28. 9. 2005 16:28

Na tech strankach nemaji cenik... Kolik ty retezy stoji?
lemming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 28. 9. 2005 17:02

to lemming:Zkus jim napsat.Asi když jim napíšeš rozměr kol,tak ti snad odepíší.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + blind spot+FLA+parkassist P/Z+adaptivní tempomat...
Ex. Škoda Rapid lifback FL 1,0 TSI 81kW Ambition
Ex.Škoda Rapid Spaceback FL 1,0 TSI 70kW Ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 302000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 28. 9. 2005 19:44

Já mám dobré zkušenosti s řetězy z obchodu s erotickým zbožím, oddělení sado-maso.. :wink: :P
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod wuf 28. 9. 2005 20:11

Koudelka píše:Já mám dobré zkušenosti s řetězy z obchodu s erotickým zbožím, oddělení sado-maso.. :wink: :P!/quote]

Jo tak to je urcite odpoved kterou potreboval. :D
wuf
Nováček

Odeslat příspěvekod shi 28. 9. 2005 20:17

Lemming> Já ty sportmatiky kupoval pres http://www.epneumatiky.cz Pošli jim dotaz na vybraný model řetězu s rozměrem pneu a oni ti dají cenu.
shi
Nováček

Odeslat příspěvekod lemming 28. 9. 2005 21:17

shi: Diky. Koukal jsem se, potrebuji velikost 64, Brenta-C stoji v te velikosti 1637,-, to bych za to dal (je to za par, predpokladam).

Ty sportmatiky vypadaji taky dobre (zvlast to samocinne napinani), kdybych jezdil do hor, tak bych je asi koupil. Ale na mych 100m kopecku, ktery potrebuji 2x za rok vyjet s retezy, protoze hodne nasnezilo a soused to jeste nestihl protahnout traktorem, budou to "Ccka" dobry az moc :-)
lemming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JP 28. 9. 2005 22:51

lemming píše:Na tech strankach nemaji cenik... Kolik ty retezy stoji?

Ty dumove byvaji drazsi nez levne klasicke, proto jsem se omlo9uval, ze to neni uplne k tematu levne snehove retezy. V posledni dobe jsou ale k videni ve vice obchdech a pravidelne chodim kolem jednoho "Svet Gumy", kde je maji a zajimalo by me, jestli je tu nekdo nepouziva.
JP
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MadMack 17. 11. 2005 13:25

V hypernove ted prodavaji retezy slovenske vyroby za 299,- Kc. Myslite, ze jsou to uplny smejdy? Jaky by v nich mohl byt rozdil napr. od vyse zminovanych PEWAGu? Podotykam, ze je pouziji tak 2x za zimu ... Diky M.
Fabia Combi 1.4 16V Elegance
MadMack
Nováček

Odeslat příspěvekod MadMack 17. 11. 2005 13:35

Konkretne prodavaji tyto

http://www.filson.cz/engine.php?group=a ... k=&lang=cz

Vsem diky za nazor a info!!! M.
Fabia Combi 1.4 16V Elegance
MadMack
Nováček

Odeslat příspěvekod Nick2 17. 11. 2005 13:45

Taky schanim retezy. Čínu za 300-400 bych volit nechtel. Na druhou stranu treba Sprotmatik za 4tis taky ne. (do hor jedu tak 1x/rok)

Idealne cena kolem 1000kc. Nevite o nejakem takove nabidce?

Pokud by nenasel lepsi (levnejsi) moznost, asi bych zvolil Pewag Brenta 9 (rozmer 67 asi za 1500kc). Jaky je rozdil mezi Brenta C (v tomto rozmeru jiz cca 2 tisice :? )
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mirek22 17. 11. 2005 14:57

V září jsem kupoval dceři českou klasiku (legovaná ocel Mn-Ni, povrchově tvrzeny):
http://www.retezarna.cz/

Sněhové řetězy POLAR SUPER 20 (pneu 185/60 - R14)
cena 1214,- Kč + 160,-Kč doprava.
Podobné větší (15") mám už 10 let, plná spokojenost.

Na dobírku např. zde
Pavel Špička - ATALO
Kostelecká 41
250 63 Mratín
E-mail: jana.stankova@atalo.cz
Tel/Fax: 326 981 705

Levné v supermarketech vypadají úplně stejně, ale materiál "železo do betonu" bez drahého legování. Většinou jsou překalené, aby dosáhly tvrdosti, ale pozor praskají.
mirek22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedroKV 18. 11. 2005 20:39

MadMack píše:Konkretne prodavaji tyto

http://www.filson.cz/engine.php?group=a ... k=&lang=cz

Vsem diky za nazor a info!!! M.

Bacha, skoro všechno od Filsona je těžká čína a pěkný sr.če. Tuhle značku pravidelně vynechávám. Jinak jsem si v hypernově koupil loni řetězy na favo, stály asi 3-4 stovky, nebyly to filson, ale taky takový levný. Použil jsem je asi jednou nebo dvakrát (a vydržely).

Švagrovi se ale urvali ty plastové díly, takové háčky, kolem kterých jde napínací řetěz a pak je to v kelu.
A mě se při prvním použití (Železná Ruda, ze Špičáckého sedla na Pancíř) stalo, že jsem zajel do hlubšího sněhu a při protáčení gum se řetězy trochu uvolnily a pěkně mi odrbaly poklice. Ještě že to byly ty hypr supr za 60 Kč kus.

Což mi připomíná: sundaváte poklice při použití řetězů? (Páč teď mám originály a to by byla pěkná mlaskačka). Taky mě napadlo je sundat na zimu, dát tam jen obyčejné.
Hyundai Accent 1.5 CRDi mod. 2005
PedroKV
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 18. 11. 2005 20:52

Já jsem si objednal řetězy které mají na kole na pevno přidělaný adapter (nějako jako malá poklička) a na to pak jen řetězy nacvaknete, žádný zápas, žádný hlavolam. Jen vyndáte z kufru nacvaknete a jedete, hotovo i s otevřením kufru do 30 vteřin oboje. Neb jsem shledal jako neefektivní, abych lezl v zimě kolem auta po čtyřech a snažil se přivevnit na auto něco co zjevně připevnit nejde... :) a když by se to po půl hodině náhodou povedlo, tak aby se to sundalo/přetrho/vytahalo a pak omlátilo kola/podběh/blatník
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod fahrman 18. 11. 2005 23:41

ace2 .. kde, jake a za kolik? Nebo zeby to bylo extra BMW prislusenstvi?
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod turboleon 18. 11. 2005 23:54

Pokud je to jednorázový, co tekutý řetězy? Fakt je, že normálně nejsou vidět.Ale sehnat se dají - např. NET Praha, zimní produkty.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 19. 11. 2005 07:52

fahrman: Ne není to originální příslušenství. Cena za set na 2 kola je cca 12.000 Kč + adaptér.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 19. 11. 2005 08:02

tekutý řetězy jsou bez legrace hodně dobrý na podrážky zimní obuvy, nikoliv na pneumatiky.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.II 19. 11. 2005 08:22

ace2 píše:fahrman: Ne není to originální příslušenství. Cena za set na 2 kola je cca 12.000 Kč + adaptér.a/quote]
Jestli máš na mysli RUDMATIC, tak k těm třiceti vteřinám budeš ještě muset třicet minut přidat.
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod lehtinen 19. 11. 2005 13:15

Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 19. 11. 2005 20:08

lehtimen: Jo to je přesně ono. od Pewagu to je, jenom ted nevím, jestli mi pneuservis objednával ty Sporty, nebo Compacty. Objednával jsem to totiž rovnou i se zimákama.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 19. 11. 2005 20:17

Jinak ono se může zdánlivě zdát, že 12 tis za řetězy je hodně. Nicméně je třeba si uvědomit, že jakákoliv i sebemenší nehoda u auta hravě násobkem překročí cenu těch řetězů. Což vlastně platí dnes i u každýho auta rozumného staří. Takže kupovat nějaký řetězy v OBI za 399 Kč mi připadne jako blbost. Když už standardní typ řetězu tak koupím ty nejdražší abych měl záruku, že neprasknou, nebo neotrhají blatník. Na co vám budou řetězy za 399 Kč když je budete v -10°C na zasněženým parkovišti nandavat 30 min a pak je stejně hodíte s nadávkama na rtech do příkopu a ti úspěšnější je budou každých 500m dotahovat... chmm
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod chucky 19. 11. 2005 20:19

ace :: jakože jsi presne vystihl hlavni problem retezu..... NEJDOU NASADIT KDYZ POTREBUJES.
chucky
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod lehtinen 20. 11. 2005 00:09

ace2: Ty jo, není 12 litrů moc? Koukni semka http://www.durus.cz/nabidka.php?idtyp=1142&cenik=1 I když vezmu nejdražší a přičtu daň,t ak vyjde něco má přes 9litrů...

P.S. nick je lehtinen ne lehtimen
:wink:
lehtinen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Clayton 20. 11. 2005 01:33

ace2: nandavat 30 minut řetězy na osobák, předpokládám pouze s pohonem dvou kol - tedy jenom na dvě kola, to mi přijde trochu přehnané. Pravda, dřív mi to připadalo taky jako problém, ale poté co hezkých pár let jezdím s většími offroady a občas musím na všechny 4 kola nandávat těžké Pewagy mi přijde nandavat o dost lehčí řetězy na osobák jako fajn zábava, kterou lze v pohodě zvládnout za 3 - 5 minut. U offroadů mám už určitou praxi, nicméně pořád mi to trvá tak 15 - 20 minut. Naštěstí na Land Cruiser na dobrých zimních gumách nepotřebuji řetězy až tak často. Obávám se ale, že podobný názor jako mám já na obtížnost nandavání řetězů u osobáků mají kamioňáci na obtížnost tohoto úkonu na offroadech:-). Jedna dobrá rada. Při nandavání řetězů se musíte smířit s tím, že se trochu zamažete, jinak je buď pořádně nenandáte nebo bych byl ochoten věřit těm 30 minutám... A ještě jedna rada pro auta s trvalým pohonem 4x4: ať si píšou v manuálu co chtějí, nandávat řetězy na pouze jednu nápravu nemá příliš smysl (kromě potřeby vyjetí na velmi krátkou vzdálenost). U některých aut sice riskujete s řetězy na předku poškození podběhů, nicméně s tím musíte počítat a jednoduše nesmíte využívat plný rejd.
Clayton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 02:40

lehtinen píše:ace2: Ty jo, není 12 litrů moc? Koukni semka aurl]http://www.durus.cz/nabidka.php?idtyp=1142&cenik=1[/url] I když vezmu nejdražší a přičtu daň,t ak vyjde něco má přes 9litrů...

P.S. nick je lehtinen ne lehtimen
:wink:s/quote]

jestli to nebylo mineno 12 tis za pár
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod lehtinen 20. 11. 2005 10:26

Jedině že tyhle ceny by byly za kus, pak jo...Jen se zas diskuze o levných řetězech trochu zvrtla :-)
lehtinen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 12:21

napsal jsem tam dotaz ... snad nebudu za blbce, pokud se retezy prodavaji i po kusech :)
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod Nick2 20. 11. 2005 12:28

je to za pár....to je jak bys střešní nosiče kupoval po jedné "tyči"
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 19:36

hmm je možný že těch 12 bude i s tím adaptérem. Který se platí zvlášt podle toho na jaké je to auto. Kvůli rozteči šroubů a jejich počtu.

Clayton: No tobě se to říká. Ale jsou lidi jako já co viděl řetězy maximálně tak v katalogu natož aby je někdy nebo někde nasazoval. Tedy se obávám, že u mě, který bude kolem auta v -10°C lítat v obleku by to trvalo proklamované 3 minuty... Spíš bych je po 10 minutách zahodil a pokračoval jinudy, nebo počkal do jara...
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 20:03

ace2 bylo ti predvedeno jak se to montuje? Docela by me to zajimalo ... ja sice nebudu litat v obleku, ale kdyz nekde zapadnu, tak uz ani na vozik nevylezu a bude to muset nasadit pritelkyne ...
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 20:14

ne neviděl. Nicméně teoreticky je to tak. Že na kole si celou zimu vozíš přišroubovaný adaptér v podobě malého talíře. Na ten pak jen nasadíš a zajistíš talíř větší na kterém jsou už ty řetězy. Tedy žádné provlíkání atd.. jen nacvaknout a frčet. Za 14 dní ti to můžu popsat podrobněji.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 20:30

OK, do 14ti dnu na ne penize urcite mit nebudu :)
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod prodigyx 20. 11. 2005 21:39

Hoj, já měl kdysi na Fabku nějaké no-name řetězy z Makra a ty jsem oddělal v Krkonších po třetím použití ... vloni jsem si pořídil na Renaulta (větší pneu) tyto: Pewag Brenta http://www.epneumatiky.cz/ModelPage.asp?MID=2471 - sice byly o něco dražší než ty no-name - ale alespoň bylo poštovné zdarma :) - byl jsem s nima v Itálii v Passo Tonale a chytla nás neskutečná vánice - s řetězama jsme jeli snad 60 km skoro až k dálnici... celou zimu byly používány každých 14 dní a stále v pohodě - jsem člověk, který si nepotrpí na značkové věci... ale no-name řetězy bych si už opravdu nikdy nekoupil
prodigyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 11. 2005 21:56

Fakt myslite, ze proprilezitostne pouziti (cili vozeni v kufru pro sichr) nestaci nejake retezy z Kauf... za cca 400Kc? Jde mi o to, abych mel dobry pocit kdyz se dostanu do hustych sra... ze se nejak vyhrabu - vyslovene pouziti do par set metru. A je to na Omegu, cili na zadek, tam by to pri pretrzeni nemelo moc co do*urvit??? Zitra chci nejake aspon nouzove koupit, dnes jsem testoval ve snehu a v hustsich podminkach je to bez retezu beznadejne...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 22:01

ne tam to nic nezničí. Maximálně to omlátí blatník a až ho ho omlátí tak se to zasekne o nárazník a strhne ti to dolů. Imho Kaufland je už moc dobrý, já bych si je zašel koupit do Lidlu.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.II 20. 11. 2005 22:12

ace2 píše:ne tam to nic nezničí. Maximálně to omlátí blatník a až ho ho omlátí tak se to zasekne o nárazník a strhne ti to dolů. Imho Kaufland je už moc dobrý, já bych si je zašel koupit do Lidlu. /quote]
Já bych to zkusil u žlutejch na trhu.
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 22:13

No ja si zase rikam, ze kdyzuz to bude tak snadno nasaditelne (ty Aceho retezy), tak to clovek pouzije mnohem casteji a tudiz se ani nebude vystavovat nejakemu riziku, zda to jeste zvladne nebo uz ne...

Ace2 - nevis jaka je s nimi max. povolena (prip. doporucena) rychlost? Prece jen je to jiny system?
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 11. 2005 22:16

Asi takhle - vic pravdepodobny mi pripada, ze to do neceho naperu,nebo ze nekdo do me. Neni to zdaleka nove auto, vlastne ma cenu tak 100tKc tak to podle me nejde srovnavat s novym BMW, na ktery se retezy za 10litru snesou. Kdyz mi to odrbe blatnik, tak to pripisu k seznamu veci,ktery bude potreba na jare vyresit :-)
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 22:19

hele to fakt nevím. Ale předpokládám, že díky způsobu uchycení ta rychlost bude vyšší než s klasickýma. Dokonce bych se odvážil řici že teoretická neomezená (tj kolem 100 km/h) protože na tenhle systém nepůsobí taková odstředivá síla jako na normální řetězy, který více či méně "plandají" a nemají žádný pevný bod uchycení. Tyhle drží konstrukce ze strany a u těch compactů to ani nemá řetězy ale jenom takové lopatky,
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 22:19

jasne.. je to i o cene a stavu auta... ja se na BMW nezmohnul, ale promacknuty naraznik s lakem me stoji tak jako tak 8000 a tak do tech retezu zrejme pujdu (letos ale asi jeste nebudou finance)
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 11. 2005 22:23

Ja mam dojem, ze je lepsi mit aspon nejaky retezy v kufru,ktere stejne na 99% nepouziju, nez nemit nic. Fakt jezdim vetsinou do male vzdalenosti a kdyz je kalamita, tak jedu cestou nejmensiho odporu. Ale uz jsem se parkrat dostal do situace, kdy by se retezy hodily. Par set metru a malou rychlost snad vydrzet musi...
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 22:28

hmm tak v tom případě bych si dal do kufru radši 40kg pytel s pískem, který ti u auta se zadním náhonem zajisti lepší trakci a v případě problému budeš mít co nasypat pod kola.

Jinak fakt nevidím smysl vozit nepoužitelný řetězy v kufru "jen tak pro dobrý pocit" To je jako tam vozit místo hasicího přístroje, 1.5l PET lahev s vodou, jen tak pro jistotu kdyby něco :o)
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 11. 2005 22:32

No,prave se snazim zjistit, jestli jsou takove retezy opravdu (v nouzi) nepouzitelne. Plan B je, ze zadne retezy nekoupim. Opravdu nejezdim bezne v extremnich podminkach.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 20. 11. 2005 22:35

hele fakt bych spíš doporučoval ten pytel s pískem. Zlepší se trakce, víc toho vyjedeš a v případě nouze budeš mít co nasypat pod kola.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 11. 2005 22:37

no ja zase tuhle zimu aspon prozkoumam jak casto se retezy hodi pri ceste OL-Ostrava pres Oderske vrchy :?
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod elyod 22. 11. 2005 15:51

Tak mi přišla odpověď na tyhle řetězy http://www.snowcat.cz/page7.html a to na gumy 165/70/14 CENA JE 2690,- vč.DPH,poštovné,balné. max.rychlost 60-80 km/hod.-(experim. 110 km/hod)
elyod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fahrman 3. 4. 2006 04:23

ja to trochu ozivim ... zima skoncila, takze jake ma kdo zkusenosti na snehu, ledu, brecce...?

Zajima me zvlast system, ktery ma Ace2 a o kterem pise elyod...
fahrman
Inventář

Odeslat příspěvekod PeTr7650 3. 4. 2006 05:54

celou zimu mi delala spolecnost v kufru lopata a retezy, nastesti sem ani jedno z nich nebyl nucen pouzit :)
Plyn na lanku je boží!
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod daz 3. 4. 2006 06:39

Já používám už čtvrtý rok pravě nějaké neznačkové šmejdy za 350kč a nemužu si na ně stěžovat. Nasazené do dvou minut (praxe dělá mistra) používám je v zimě na dojetí k chalupě asi 3km lesní cestou každý týden a vlétě pokaždé když zaprší abych se z toho bahna vyhrabal. Takže si myslím že jsou už docela jeté a zatim v pohodě. Jediná věc co mi vadí je že jsou už rezavé a špiní neví někdo o řetězěch s nerez články?
daz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PF 11. 4. 2006 20:43

Fahrman: Já měl letos týden půjčený na hory takový starý jednoduchý řetězy, jen asi s osmi řetízky kolmo přes běhoun pneumatiky a nebylo to ono. Co jsem potom ze zvědavosti koukal po eshopech na řetězy, tak už jsou všechny s kříženími přes běhoun, že zanechávají kosočtverce ve stopě a podle mě jsou i o dost účinnější.
PF
Nováček

Odeslat příspěvekod NiceOne 10. 9. 2009 21:04

Ma nekdo zkusenost s temito? Nejsou to nejake smejdy co sice automaticky dopinaj, ale prasknou jako ty cinske?

Pripadne mate tip na nejake levnejsi retezy do 2000,- s automatickym dopinanim?

http://www.neumax.cz/obchod/snehove-ret ... ro-tech-5/
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod NiceOne 14. 10. 2009 11:27

http://www.automedik.cz/automobily-nahr ... .html?path[]=411&path[]=545&path[]=494&path[]=497&product=257983
http://www.automedik.cz/automobily-nahr ... .html?path[]=411&path[]=545&path[]=494&path[]=496&product=257960

up.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod T.E.CH 20. 10. 2019 14:24

Máte někdo zkušenost, funguje to?
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 20. 10. 2019 14:32

Nějak od publikace videa zdražili, ne?
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod T.E.CH 20. 10. 2019 14:34

A funguje nebo ne?
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 10. 2019 15:13

Tvl takové bazmeky si dat na auto dobrovolně.. :-(
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 10. 2019 20:25

uff, to vypadá divoce
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod goes 20. 10. 2019 20:34

T.E.CH píše:

Máte někdo zkušenost, funguje to?

Do prahy celorocne cajk
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 10. 2019 20:34

Co je to snih? Mame snad to globalni otepleni :D
Jako tohle bych si na auto fakt nedal, abych po peti letech, kdy to budu nahodou potrebovat zjistil, ze mam vybity baterky.... 4x4 a slusny gumy staci na nase podmínky bohate :D
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru