Celorocní pneumatiky proc ne

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod dushanski 26. 9. 2005 19:50

luk píše:dushanski: Navíc v 80. letech to s půjčovnami nebylo zrovna růžové (s čím tehdy bylo? ;-)). Tehdy lidé šetřili na tu svou škodovku, aby ji také měli, a dneska jsou buď v důchodu, nebo těsně před ním, a auto skoro nepoužívají (moc s ním nejezdili ani dřív).
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 26. 9. 2005 19:54

dushanski píše:
luk píše:dushanski: Navíc v 80. letech to s půjčovnami nebylo zrovna růžové (s čím tehdy bylo? ;-)). Tehdy lidé šetřili na tu svou škodovku, aby ji také měli, a dneska jsou buď v důchodu, nebo těsně před ním, a auto skoro nepoužívají (moc s ním nejezdili ani dřív).
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk 26. 9. 2005 20:20

Marek71: Lidem také zůstalo, že si na dovolenou berou tunu jídla. Nejenže se pak do auta ani nevejdou, ale také neochutnají jídlo v místě, kam jedou (Chorvatsko, Itálie, Španělsko...). Tohle prostě nechápu :-D
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 26. 9. 2005 20:28

Marek71: Jeste bych k te pujcovne dodal:

Pujcit si auto z pujcovny neni az takova sranda, nejde zjistit, ze nekam musim jet, zavolat do pujcovny a za pul hodiny mit auto pred barakem. Vetsinou nic nemaji a pujcujou nejdriv druhy den. Navic si neuvedomujes, ze clovek, ktery nezije v krajskem meste bude mit velky problem se do te pujcovny vubec dostat. Jet treba tri hodiny autobusem nebo vlakem s X prestupy, abych si pujcil auto at muzu navstivit tetu do vedlejsi vesnice, to mi prijde "trochu" uhozene. Navic o vikendu autobusy na vesnicich jezdi tak jednou, 2x denne, pokud vubec.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Marek71 26. 9. 2005 20:38

p0etrik: Ale jo... ale to potom tá prevádzka vyjde sakra draho.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 26. 9. 2005 20:39

luk píše:Marek71: Lidem také zůstalo, že si na dovolenou berou tunu jídla. Nejenže se pak do auta ani nevejdou, ale také neochutnají jídlo v místě, kam jedou (Chorvatsko, Itálie, Španělsko...). Tohle prostě nechápu :-D//quote]


A potomten človek často zistí, že spústa jedla je vonku lacnejšia a že tie konzervy bral zbytočne :-)
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 26. 9. 2005 21:12

Ja na dovolenou do zahranici nejezdim, vetsinou se sebereme s partou lidi a jedem nekam na Jizni Moravu, kde je hodne vinnych sklipku. ;) Obed z konzervy zasadne odmitam, kdyz jsem na dovolene tak prece nebudu blbe setrit. ;) Co se tyce snidani a veceri, to je jak kdy, vetsinou si neco koupim v mistnim obchode, teple jidlo 3x denne mit nemusim. To same plati, i kdyz jedu na nejaky pouze jednodenni vylet. Vzdyt co by to bylo za dovolenou kdybych na ni skudlil.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod jorki1 28. 9. 2005 10:54

od pneumatik jsme zase u žrádla a pujcoven .Auto z pujcovny to je jako v zime letní pneumatiky ,nechtel bych takovýho potkat ,staci ty svátecní jezdci .a sami víte kdyz sednete do ciziho auta ,nez si všechno vomakáš .
jorki1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek71 28. 9. 2005 11:39

p0etrik: Moj názor je taký, že kď už človek ide na dovolenku, musí mať dosť peňazí nielen na samotnú letenku a ubytovanie, ale aj na život tam. Nie aby u každého jedla a drinku prepočítaval kurz EUR/KČ... čo to je potom za dovolenka ? :-)
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neznalek 28. 9. 2005 18:03

Na vesnici při dnešním systému veřejné dopravy je auto skoro nutnost, a potom už neřešíš, kolik km za rok najedeš. Na takové auto bych obul celoroční pneu s klidem. Můj případ to tedy není, i když jsem z vesnice, najedeme za rok cca 30000 km a poctivě přehazujeme letní a zimní sadu. :)
neznalek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jorki1 10. 10. 2005 10:19

Připadám si tady jak v klubu rallye jezdců ještě ty pneumatiky v zimě nahřívat. Nikdo si nepřizná jak je důležité odhadnout rychlost
na kritickém povrchu a co potom když už to jede ,vědět nebo spíš umět to z tý klouzačky srovnat,zkusit si to ,když si sám na ledovce, ne spolíhat na pneumatiky a rizkovat,těch pár cm3 co je ve styku s vozovkou? Pri -5 se to chová jinak a při -20 st taky.A v těch kopcích taky ,jet na co nejvyšší rych. stupeň co nejdál ,když už to nejede odřadit a zase na malý otáčky.Dobrý ,už končím ale tohle tě v autoškole nenaučí ,a nechci tě potkat.
jorki1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 10. 10. 2005 13:11

Jorki: Nevim ke komu mluvis, ale odhadnout rychlost je ti k nicemu, kdyz nevyjedes kopec, pripadne z kopce kvuli pneumatikam nezastavis.
BTW... Kdyz jsem si zkousel "skolu smyku" na velmi ujezdenem snehu, tak s letnima jsem delal nadherne hodiny. Se zimnima to stalo "za *****", protoze se mi to nedarilo utrhnout. Navic pokud mas auto s dlouhymi previsy (typicky oktavku), tak na letnich muzes dostat hodiny i na rovne ceske, staci treba jenom vzit nejakou mensi diru (viz muj kamarad, ktery takhle malem zrusil auto).
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Lumpo 10. 10. 2005 13:31

p0etrik píše:Jorki: Nevim ke komu mluvis, ale odhadnout rychlost je ti k nicemu, kdyz nevyjedes kopec, pripadne z kopce kvuli pneumatikam nezastavis.
BTW... Kdyz jsem si zkousel "skolu smyku" na velmi ujezdenem snehu, tak s letnima jsem delal nadherne hodiny. Se zimnima to stalo "za ****", protoze se mi to nedarilo utrhnout. Navic pokud mas auto s dlouhymi previsy (typicky oktavku), tak na letnich muzes dostat hodiny i na rovne ceske, staci treba jenom vzit nejakou mensi diru (viz muj kamarad, ktery takhle malem zrusil auto).


Tak nevím, ale buďto máš v těch kolech hřeby, nebo máš asi nedostatek výkonu. Není přece problém to na sněhu utrhnout at jsou gumy jakékoli ne??? :hm pozor2
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 10. 10. 2005 13:41

Lumpo: Ja myslel smyk zadnich kol rucni brzdou- pikap lehkej zadek, proste to skoro neslo.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod dmatej 30. 10. 2005 12:01

Gumy

Typickej příklad - jezdím s VAZ2101, gumy klasika Barum OR34/Matador MP4, 165/80/R13. Kdysi se prodávaly jako celoroční, teď už jako letní. Najezdil jsem na nich 60 tisíc, takže je znám hodně dobře, kompromis je to dobrej, ale:

+ Docela dobrý vlastnosti na sněhu, jsou kopce, který jsem vyjel jen já (a s prázdným kufrem), Nissan Patrol a š120, předokolky zůstávaly dole a čekaly na pluh.

+ Tvrdá směs, dá se s nima najezdit i 60 tisíc (při dobrý geometrii)

- Tvrdá směs, na náledí mají mizernou přilnavost a klouže to jako sviňa, trošičku to zlepšuje členitý vzorek

- Vzorek špatně odvádí vodu a na mokré silnici auto dost nepříjemně plave

Jinak až budete kupovat zimáky, všimněte si, jestli mají i ten jemnější vzorek (tenké drážky ve "špuntech") - je klíčový jak na sněhu, tak na náledí!!! Hlavně na protektorech často chybí a jezdit s takovým obutím je sebevražda!!!
(mimochodem ty drážky má i "ta blbá" OR34).
Naposledy upravil dmatej dne 30. 10. 2005 12:24, celkově upraveno 1
dmatej
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků