Celorocní pneumatiky proc ne

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fojťan 1. 11. 2005 21:35

luk píše:Fojťan: Loni jsme potřebovali dostat kamarádovo Scorpio z řady stojících aut v kopci (byl sněholed :-(). Gumové koberečky vůbec kb]nepomohly[/b], prostě prolétly pod koly na druhou stranu a auto se ani nehnulo. Museli jsme to nakonec podsypat pískem a ještě ve dvou lidech pořádně zatlačit...l/quote]

no je fakt ze je to nouzovka, ale vetsinou funguje...
learnin' to fly
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod luk 1. 11. 2005 21:38

Thalieník: OR34 (včetně těch nejpozdějších) rychle podléhají separaci vrstev a podle mechaniků v pneuservisu jsou to momentálně úplně nejhorší gumy. Kdysi jsem to sám zažil (udělala se prasklina na boku a už to jelo - vrstvy uvnitř byly oddělené), a prý to trvá dodnes.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Luboš*** 2. 11. 2005 12:49

Většina těch starších typů pneumatik se dělaly jako celoroční. Na tatře třeba OR6AS, OR38. Výhodné je to pro auta, která toho moc nenajedou a nevyžadují se po nich extrémní výkony. V létě se na tom jezdit dá a v zimě na sněhu to není zdaleka taková hrůza jako na moderních letních pneumatikách. Nevím jak dnes, ale u starších vzorů a směsí je patrná i vyšší živostnost v porování s letními i zimními pneu.
Luboš***
Štamgast

Odeslat příspěvekod jansko 21. 1. 2006 01:11

nazdar hoši, no mňa by ale zaujímalo, keďže tu mnohí tvrdíte ako veľmi sa oplatí investícia do zimných pneu, že ak teda zimné pneu , tak ktoré?

Ja mám Mich Alpin A2 na Fabii 165ky, a rozdiel oproti letným Dunlop 185kám tam určite je. Kúpil som dobre alebo by ste kúpili niečo iné?
jansko
Nováček

Odeslat příspěvekod fabka2004 21. 1. 2006 16:45

jansko píše:nazdar hoši, no mňa by ale zaujímalo, keďže tu mnohí tvrdíte ako veľmi sa oplatí investícia do zimných pneu, že ak teda zimné pneu , tak ktoré?

Ja mám Mich Alpin A2 na Fabii 165ky, a rozdiel oproti letným Dunlop 185kám tam určite je. Kúpil som dobre alebo by ste kúpili niečo iné?e/quote]

to je ako, ja mam kozatu priatelku, je to dobre, alebo ju mam vymenit za menej kozatu ci baculku alebo rysavu?

to jansko: tazko povedat ci sa vyoplati investicia do zimnych pneumatik, zalezi od uhla pohladu z ktoreho sa na to pozeras, zivotnost penu? ekonomicke hladisko?, riziko nehody?, a pod

osobne mam BARUM POLARIS 2, boli dodane vo vozidle ked som kupoval ako akciova ponuka v packete SAFE LINE...
ale isto by som kupil nieco ineho v tejtop cenovej relacii

#brasci: edti niekolkych prispevkov do jedneho celistveho
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Fido+ 24. 1. 2006 12:52

dushanski píše:
Marek71 píše:luk: Tak to nechápem, načo je niekomu auto ( napr. ten Favorit ), keď najazdí 20-30 t. za 15 rokov. To už by ho vyšlo lacnejšie furt si to auto požičať z požičovne :-)!/quote]

je to dáno navyklým způsobem uvažování, každý přece odjakživa ví, že půjčovna je drahá a mít auto před barákem je to nejlepší... /quote]

Ono to neni jen tim. Auto z pujcovny se musi casto zamluvit predem a obvykle neupujcuji na kratsi dobu nez tyden. Sam jsem to zazil nedavno kdyz jsem mel auto v servisu a akutne potreboval nekam jet. Neresitelny problem.
Fido+
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ORBman 24. 1. 2006 14:10

Proc se obecne zimni pneumatiky vyplati? Protoze co projezdite na zimnich v zime kilometru, o tolik vice vam ty letni vydrzi, takze v souctu by to vyslo nastejno (proste jen na zacatku dvojnasobna investice do gum, ale taky s nimi v souctu najezdite dvojnasobnou vzdalenost). Pokud byste jezdili na zimnich v lete, rychleji je sjedete (mekka guma, rychleji se brousi) a opacne to plati taky - letni gumy pri nizkych teplotach ztvrdnou a na suche vozovce se jejich povrch vice narusi, celkove pak utrpi jejich zivotnost. O tom, ze to vice klouze, prodluzuje se brzdna draha a tedy vice riskujete ... ani nemluve.

Celkove by mi nevadila povinnost zimnich pneumatik. Teoreticky mi muze byt jedno, na cem si jezdi ostatni... ale jen do te doby, nez to nekdo za mnou nedobrzdi a zbytecne to do mne napali. Muzete jezdit sebeopatrneji, ale nikdy se nevyhnete tomu, ze nekdo jiny neudela chybu a potom muze zaviset ciste jen na tech par metrech brzdne drahy navic...
ORBman
Nováček

Odeslat příspěvekod jorki1 30. 8. 2006 08:33

Ano dá se sehnat levněji ale mluvíme-li o kvalitě a značce tak proč šetřit ,za tvůj komplet léto-zima musíš dvakrát ročně přezouvat ,já vůbec . Teoreticky sjedeš 8 pneumatik ,já taky ale bez zouvání. Problém s pneumatikama je buď to vyjde nebo ne ale na pneumatiky vsázím tak 10% důležitější je ABS,plyn,volant a brzdy taky i když je ABS.Ještě k vozovkám ,jsou v zimě v našich podmínkách většinou z 90% suché nebo mokré.
jorki1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenek 30. 8. 2006 10:06

jorki1: pokud jezdis jen po silnicich, ktery jsou v zime jen suchy nebo mokry tak to neni zadnej problem, ale nesmis jezdit tam kde ty zimni gumy delaji urcite vic nez 10%, kdyz v zime potkam nejakyho trotla co v kopci hrabe na rozsolenym snehu, tak je to z 90 procent nemec nebo auto s prazskou rz, ktery ma na zimni gumy asi stejny nazor jako ty, ale svym rozhodnutim bezohledne blokuje vsechny ostatni.
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod richie 30. 8. 2006 10:53

turboleon píše:Taky se nechají sehnat tekuté řetězy, ve spreji. Je to dražší, ale asi nejsnáze jako nouzovka použitelný. Udělají to samé co písek či popel - zvýší tření mezi pneu a vozovkou.e/quote]

pre kutilov a domacich majstrov .. nevymyslel niekto z vas sposob individulalneho posypu ako to maju elektricky (tramvaje) ? .. teda posyp priamo pred kolesa, ovladany z interieru ? ..
Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia II liftback 1.9tdi 77kw -> 1,6TDI;
richie
Štamgast

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 8. 2006 11:04

z mojí zkušenosti jsou univerzální (celoroční) gumy univerzálně nahouby. v zimě jsou tvrdý, v létě moc měkký. víceméně proto, se asi už nějaký pátek nepropagují.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 30. 8. 2006 11:07

mikicz píše:z mojí zkušenosti jsou univerzální (celoroční) gumy univerzálně nahouby. v zimě jsou tvrdý, v létě moc měkký. víceméně proto, se asi už nějaký pátek nepropagují.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 8. 2006 11:10

Nebo i tak. byly to tuším nějaký matadory. Každopádně na severu moravy je bezpečnější jezdit celý rok na zimních, než na univerzálech, nebo letních.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 30. 8. 2006 11:12

mikicz píše:Nebo i tak. byly to tuším nějaký matadory. Každopádně na severu moravy je bezpečnější jezdit celý rok na zimních, než na univerzálech, nebo letních.,/quote]
To je pravda.Nějaký důchodce co jezdí celý rok,ale ujede tak 2000km ,proč ne.Za 4 roky ztvrdne zimní guma tak,že má v podstatě univerzální Mr. Green
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 30. 8. 2006 11:13

Goodyear ULTRA GRIP 7 můj typ 8)
Petr.kkk
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka