Celorocní pneumatiky proc ne

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PedroKV 30. 10. 2005 19:11

p0etrik píše:
JP píše: Bohuzel pri prvnim snehu poznal, ze do kopce se to zimnim pneumatikam nevyrovna, kdyz na nej v onom kopci ostatni ridici produkovali gesta znamenajici asi tolik, ze takoveho blba, ktery na snehu zastavi do kopce (protoze si mysleli, ze jel asi na letnich) a tvori prekazku v provozu, uz dlouho nevideli.

Ja taky jednou zastavil v kopci (no spis v kratkem kopecku, tak 40m - byla to pomalu se sinouci kolona a kopec za prudkou zledovatelou zatackou), protoze jsem ho nemohl vyjet. Samozrejme, ze jsem mel zimni gumy, ale byl tam led, ja jsem mel nalozene auto, vozik a predni nahon. Tak jsem to vyjizdel rychlosti asi 1 km/h s protacejimi se koly, jinak to proste neslo. Vsichni mne samozrejme predjizdeli. Taky si mi nejakej asi strasne chytrej dedek tukal na celo, ale nechapu, co jsem mel asi jako delat. Jit nekam v mrazu 10 km a shanet traktor, aby mne vytahl do kopce, ktery nakonec vyjedu sam?

V zimě vozím ve velké plastové piksle od octa (5l) písek, pro všechny případy..
Hyundai Accent 1.5 CRDi mod. 2005
PedroKV
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 10. 2005 19:15

No ja od te doby taky vozim pixlu s pilinama (letos budu vozit sterk, piliny jsou na nic), ale abych se k tomu dostal, musim vylezt ven, a to bych taky mohl jet na zadku pod nejblizsi auto. :(
Jeste navic mam strach, ze zrovna v tomhle pripade se mohlo i zabrzdene auto taky rozjet pozpatku z kopce, takze ven bych lez velice nerad. :?
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod dmatej 31. 10. 2005 06:57

Úplně nejlepší je popel, akorát ho nesmíte našlapat, jinak vás doma manželka/přítelkyně/(ten, kdo uklízí) asi umlátí Mr. Green Mr. Green Mr. Green
dmatej
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod turboleon 31. 10. 2005 07:48

Taky se nechají sehnat tekuté řetězy, ve spreji. Je to dražší, ale asi nejsnáze jako nouzovka použitelný. Udělají to samé co písek či popel - zvýší tření mezi pneu a vozovkou.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod lehtinen 31. 10. 2005 10:43

A kde se dají tekuté řetzy sehnat? Se mi ještě nepoštěstilo :?
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lumpo 31. 10. 2005 10:58

celoroční pneumatika je dobrá akorát tak na jaro a na podzim pozor2
Takže si asi koupím třetí sadu a budu mít léto - zima a jaro a podzim

Jen nevím, jestli mám koupit litáky, ale asi jo... Na jaře a na podzim silničáři tolik nesolej Mr. Green
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod RadimL 1. 11. 2005 13:43

do města (např. Praha) asi ano. Já mám např. na autě, kterým jezdím takřka jenom po městě celoročně zimní gumy a nemám problém. Možná jsou v létě jaksi bačkorovitější, ale to se v malých rychlostech beztak skoro neprojeví. A že se v létě víc sjíždí mě netrápí - nemusím kupovat druhý ráfky a trapčit 2x ročně kolem auta ....
RadimL
Nováček

Odeslat příspěvekod p0etrik 1. 11. 2005 14:33

ad tekute retezy: Kdysi si je jedna spolupracovnice me mamky nastrikala na boty, aby ji v zime tak neklouzaly. Na snehu a ledu nepoznala rozdil, ale na suchu pripadne na kachlickach nemohla odtrhnout nohy. :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Thalieník 1. 11. 2005 20:43

dmatej: OR 34/ MP4 bývala svého času podařená celoroční pneumatika, která skutečně vydržela 60 tisíc km i víc.
Dneska ji ovšem jak Barum, tak Matador šidí nehorázným způsobem. Vzorek je asi trvanlivý, ale dělají tenčí boky, to má za následek zhroucení kostry někdy už po půl roce.
Mě se to stalo už 5x, takže tyhle pneu jsou asi to nejdražší, co se u nás dá v tomhle rozměru sehnat.
Místo toho mám Daytony D100 (1340,-), sice se dřív sjedou, ale aspoň samy neprasknou, chystám se ale příště koupit letní CEATY spider za (940,-) a možná i zimní KUMHO (1440,-). Vše v rozměru 165/80 R13. Škoda 120L
Kdyby jste věděli o levnějších zimních v tomhle rozměru tak to napište.
Renault Kangoo 2 1,5 dCi - 50kW, r.v. 2010/ Thalia 1.4 8V - 55kW, r.v. 2005
Thalieník
Nováček

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 1. 11. 2005 20:51

[quote="Thalieník";dmatej: OR 34/ MP4 bývala svého času podařená celoroční pneumatika, která skutečně vydržela 60 tisíc km i víc.
Dneska ji ovšem jak Barum, tak Matador šidí nehorázným způsobem. Vzorek je asi trvanlivý, ale dělají tenčí boky, to má za následek zhroucení kostry někdy už po půl roce.
Mě se to stalo už 5x, takže tyhle pneu jsou asi to nejdražší, co se u nás dá v tomhle rozměru sehnat.
Místo toho mám Daytony D100 (1340,-), sice se dřív sjedou, ale aspoň samy neprasknou, chystám se ale příště koupit letní CEATY spider za (940,-) a možná i zimní KUMHO (1440,-). Vše v rozměru 165/80 R13. Škoda 120L
Kdyby jste věděli o levnějších zimních v tomhle rozměru tak to napište.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fojťan 1. 11. 2005 21:10

turboleon píše:Taky se nechají sehnat tekuté řetězy, ve spreji. Je to dražší, ale asi nejsnáze jako nouzovka použitelný. Udělají to samé co písek či popel - zvýší tření mezi pneu a vozovkou.e/quote]

staci vzit gumovy koberec z interieru a vec je vyresena 8) pisky netreba.
learnin' to fly
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 1. 11. 2005 21:14

no pokud to potrebujes k necemu jinemu nez vyjeti z parkoviste a navic si nechces spinit interier, tak jsou ti koberce dost k nicemu
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod dmatej 1. 11. 2005 21:25

Fakt? Mě se tohle teda nestalo, kupoval jsem Matador MP4 v r. 2002 a slouží bez problémů dodnes. Občas není od věci kontrolovat tlak - já foukám na 2101 220 vpředu a 230 vzadu. Ale je možný, žes měl nějakej zmetek, co já vim...

Jiná směs to ale je, myslim, že do toho už taky dávaj siliku. Co jsem koukal, tak Matador má vyšší SI (rychlostní index) než Barum, asi jsou o něco lepší... Novou Barumku jsem kupoval kdysi z nouze, už nevím, kam se poděla...
dmatej
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod luk 1. 11. 2005 21:33

Fojťan: Loni jsme potřebovali dostat kamarádovo Scorpio z řady stojících aut v kopci (byl sněholed :-(). Gumové koberečky vůbec nepomohly, prostě prolétly pod koly na druhou stranu a auto se ani nehnulo. Museli jsme to nakonec podsypat pískem a ještě ve dvou lidech pořádně zatlačit...
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka