Překročení rychlostních INDEXŮ pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fandik 13. 4. 2005 20:52

Jakym způsobem jsou pneumatiky dimenzovány na větši rychlost než udávají rychlostní indexy?Co by měly bez problemů vydržet?Snesou Hčka chvilkových 230km/h nebo je to hazard? Četl jsem příspěvek od STANÍKA a byl jsem celkem udiven...!:o
BMW X3 3.0dA
Fandik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenek 13. 4. 2005 21:34

V clanku o gumach http://www.autorevue.cz/Magazin/AR.asp?ARI=3455 byla v komentarich metodika mereni, pokud je teda spravna:

1. Guma se testuje při 80% max. povolené zátěže(Load Index)
2. Guma se testuje na bubnu o průměru 2 metry.
3. Testuje se s následujícími rychlostmi a časy
Index - 30 km/h: 10 min
Index - 20 km/h: 10 min
Index - 10 km/h: 10 min
Rychl. index: 20 min.
zdenek
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk 13. 4. 2005 21:37

Překročení je nebezpečné (pneu se může roztrhnout), i když samozřejmě ne u všech pneu stejně. Ale u levnějších značek bych si s tím rozhodně nezahrával, tam je rezerva dost malá. Protektory často dokonce ani udávaný index nesplňují! Nedávno jsem viděl nějaké testy, docela mě to nepříjemně překvapilo, čekal jsem lepší výsledky.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vopelista 13. 4. 2005 22:52

mate kupovat ZR index, zde dava vyrobce zaruku ze se nerozleti.
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J_A_M_A 13. 5. 2005 08:21

...a nezabúdajte na pravidlo : čím vyšší index max.rýchlosti tým sa pneu oderu skôr. Spravidla sa na vyššie rýchlosti používa mäkkšia zmes , dokonca aj pri rovnakom modely pneu. pneu s indexom V odjazdí menej km ako tá istá pneu s indexom H......
J_A_M_A
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarda2 13. 5. 2005 12:12

Jestli máš na mysli 230 tachometrových, pak to jistě hazard není, jstli skutečných, pak roste riziko. Jestli se v tomto případě nárust rizika rovná hazardu to musíš posoudit sám. U zimních pneu jsem limit párkrát překročil, asi o 10-15 km/hod bez následků, nepozoroval jsem ani změnu jízdních vlastností.
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J_A_M_A 13. 5. 2005 13:07

2 Jarda2 : krátkodobé prekročenie limitu o "pár" km/h neznamená žiadne riziko.....vždy je všetko predimenzované...t.j. ak máš limit 210 tak to určite znesie takých 5-7% navyše....vždy sa ráta s takými ktorí to prešvihnú....Ja som jazdil Dunlop Wintersport M3 s limitom 190 km/h a jazdil som 200 aj 210 km/h a nič sa nestalo...
J_A_M_A
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Clayton 13. 5. 2005 13:16

jarda2: Já bych to s tou tachometrovou rychlostí až tak optimisticky neviděl. škodovky samozřejmě proměřují, Fordy dle mých zkušeností taktéž, nicméně např. u Toyoty Land Cruiser je podle mých zkušeností odchylka od rychlosti na GPS při 180 km/h pouze 6 km. Obdobné zkušenosti mám i s Renaultem Laguna.
Clayton
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda2 13. 5. 2005 14:11

Clayton - Zřejmě vyjímka potvrzující pravidlo. Zrovna tu jsem nedávno okukoval na parkovišti u Brněnského výstaviště. I když je to tereňák, překvapili mě dva navijáky. A bytelný. Dalším překvapením byla automatická převodovka a luxusní interiér (nevím jestli pravé dřevo nebo imitace, kůže, velký display navigace atd.). Ocenil jsem i sání vzduchu vyvedené nad kapotu. No fakt parádní kousek. Většina aut ale přemřuje při 180 zhruba o 15 km.
Jarda2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_Mask 13. 5. 2005 14:42

Jarda2 píše:Jestli máš na mysli 230 tachometrových, pak to jistě hazard není, jstli skutečných, pak roste riziko. Jestli se v tomto případě nárust rizika rovná hazardu to musíš posoudit sám. U zimních pneu jsem limit párkrát překročil, asi o 10-15 km/hod bez následků, nepozoroval jsem ani změnu jízdních vlastností.n/quote]


chlape,jestli si myslis,ze ta zmena bude pozvolna tak to ses na omylu.Kdyz uz to nastane,tak to udela slup a... :)
The_Mask
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vopelista 20. 5. 2005 11:41

a letis na sterchu...
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vopelista 20. 5. 2005 11:42

strechu :-)
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 5. 2005 14:59

na budku :wink:
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chucky 20. 5. 2005 15:21

Vopelista :: jak vis, ze se pneumatika s indexem ZR nemuze roztrhnout?? Ja mam 215/45 ZR 17.... tak me to zajima..... vcem se lisi od normalnich?
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2005 15:23

chucky: zesilenou bocnici?
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků