Zničená jedna pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lopatol 2. 7. 2021 13:54

Zdravím!
Rád bych vás poprosil o názor či vlastní zkušenost, jak nejlépe postupovat - stal se mi trojitý defekt pneu (tři vruty velmi blízko sebe), oprava byla možná pomocí dvou knotů, nicméně jsem byl upozorněn, že to asi nebude mít dlouhou životnost. Uvažuju koncem léta o cestě k moři a nechce se mi jet na tomhle a riskovat cestou případné komplikace. Pneu jsou Hankook k115 ventus prime2 225/60 r17 99h, vzorek cca 5,5-6mm, r.v. 2018. Jaké je nejlepší řešení? Koupit jednu stejnou novou pneu? Bude rozdíl ve vzorku 2-2,5 mm + stáří = potenciální nebezpečí? Koupit dvě stejné nové pneu? = budu pořád kupovat dvě nové a jednou se stane, že totožný model už nebude k dostání. Koupit (lepší?) ventus prime 3 (trochu jiný vzorek, vyšší rychl. index) a dát je na zadek? = ovlivní to výrazně chování auta (časem pak dokoupím dvě stejné). Koupit někde jetou? = zajic v pytli. Koupit všechny čtyři nové + nové senzory = přijde mi to zatím škoda a zbytečné vyhozené peníze.
Díky za názory!
lopatol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 2. 7. 2021 13:57

Pro klid kup novou, stejnou a dej ji tam.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 2. 7. 2021 13:58

Ak predny nahon, tak:

Kupit novu a dat dozadu novu a staru.
Alebo
Kupit dve nove a nechat vpredu.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 2. 7. 2021 14:01

dovolil bych si s tebou v bodě a) nesouhlasit, vzadu bych nechal stejně staré, i když v tomto případě to až takovou roli hrát nebude jako v případě např. sněhu, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 2. 7. 2021 14:09

glider píše:Kupit novu a dat dozadu novu a staru.

Jako levné řešení akceptovatelné. Novou bych dal na pravou stranu, u okraje vozovky je větší pravděpodobnost hlubší kaluže.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 2. 7. 2021 14:28

Kup novou a dej ji tam, kde máš nejvíc sjetou gumu.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod lopatol 2. 7. 2021 14:42

Jasně, nejjednodušší řešení by byla ta jedna nová. Jen nevím, jestli to ovlivní chování auta v zatáčkách, na mokru. Někde se nedoporučuje jen jedna, když je rozdíl ve vzorcích už 1,5 mm, někde uvádějí 3 mm. Že by právě při průjezdu vodu mohlo dojít k různě rychlému odvodu a ke smyku. Nemá s tím někdo zkušenost? Jinak co jsem se díval, tak bez ohledu na pohon všude doporučují lepší gumy na zadek (sklon k nedotáčivosti je lepší než přetáčivost, kdyby byly na předku).
lopatol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garážmistr 2. 7. 2021 14:44

Není to awd?
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 7. 2021 14:49

Jednu novou , dát na přední nápravu vpravo. Ve slejváku nejezdit jak hovado.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lopatol 2. 7. 2021 14:52

Je to jen přední náhon.
Jak hovado se snažím nejezdit nejen při slejváku ;-)
lopatol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 2. 7. 2021 14:54

Pak se není čeho bát.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 2. 7. 2021 15:18

lopatol píše:Jasně, nejjednodušší řešení by byla ta jedna nová. Jen nevím, jestli to ovlivní chování auta v zatáčkách, na mokru. Někde se nedoporučuje jen jedna, když je rozdíl ve vzorcích už 1,5 mm, někde uvádějí 3 mm. Že by právě při průjezdu vodu mohlo dojít k různě rychlému odvodu a ke smyku. Nemá s tím někdo zkušenost? Jinak co jsem se díval, tak bez ohledu na pohon všude doporučují lepší gumy na zadek (sklon k nedotáčivosti je lepší než přetáčivost, kdyby byly na předku).

to se sice říká to co píšeš v poslední větě, ale já to naprosto nechápu.Ale já to tak holt mám.Nedotacivej smyk neumím moc zpracovat, kdežto u přetáčivýho stačí otočit volantem na druhou stranu a jede se dál.Takze za mě lepší gumy vždy rozhodně na předek.

-- 2. 7. 2021 16:18 --

navíc přední náprava brzdí.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 2. 7. 2021 18:13

za mě lepší gumy dopředu, beru to skoro jako samo automatickou věc
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 7. 2021 18:15

Taky tak, to bude asi jeste prezitek z doby, kdy byla auta vetsinou RWD. Navic se vpredu vic opotrebuji a srovnava se to. Nedotacivy smyk je nahovno, proti tomu je projeti zatacky bokem zabavne a lehce zvladnutelne, vzadu jsou kola stejne jen na to, aby se nebrousil plech o asfalt 8-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 2. 7. 2021 19:15

Lukas063 píše:za mě lepší gumy dopředu, beru to skoro jako samo automatickou věc

není to tak vždy, na kluzkém povrchu u předokolky je lepší mít lepší vzorek vzadu, zkus se zeptat např v nějaké škole smyku na okruhu, dědek
metyn
Veterán

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků