Zápis kol dle KBA listu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod harmiczek 31. 5. 2021 07:28

Neřešil jste někdo zápis kol dle KBA listu? Viz. zpráva z ministerstva, mělo by to jít bez potřeby řešit nějaký další typový list. Ovšem zajímalo by mě zda KBA list musí být přeložený a ověřený, či stačí nějaký samodomo překlad resp. pomocí DeepL. Také zda někdo tuší jak ověřují pravost uvedených informací, že si tam někdo nepřipsal další rozměr, zda na to mají nějaký systém v kterém to vidí, případně by si tím ověřili i pravost toho KBA listu? A co razítko a podpis, výrobce mi to poslal v elektronické formě, je třeba mít k tomu originál s originálním razítkem?
A neposílejte mi odkaz na typove-listy atd. abych si to koupil, když by měla být i jiná cesta...
Přílohy
2021-05-31_08h35_52.png
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 31. 5. 2021 08:09

Překvapivě to fakt jde, neřešil jsem kola, ale jinou úpravu a zapsali to základě kba papíru pro konkretni vozidlo. Samozrejme běžna STK a běžný STK člověk to nezvladne, úředník to stejný, ale jde to.
Originál ani není, kba papír je u kopie.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 31. 5. 2021 08:27

Jak běžná STK to nezvládne? Píšou že to musí být technik typu K a ten není všude? To jako kdyžtak vím že je tam kam jezdím normálně, protože jsem už jedny kola dle typového listu nechával zapsat.
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 31. 5. 2021 08:35

Realita
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 31. 5. 2021 08:41

A co s tím překladem, to jsi řešil jak?
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 31. 5. 2021 08:44

Neresil
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 31. 5. 2021 08:50

To jim to stačilo v němčině např.?
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 6. 2021 10:44

Jak jste dopadli s tím zápisem podle KBA listu?

Stačí vytisknout KBA list a dát to člověku na STK?

Potřebovali jste překlad?

Jde mi o to, že potřebuju dostat orig. kola pro německý trh na auto, které tento rozměr nemá u nás zapsaný (asi to trochu očesali s novým modelovým rokem). Rozměr je to malý, základní, dřív se použival jako "plecháčový". Mám katalog těch kol a KBA list.

Případně mě ještě napadlo to řešit přímo přes dovozce pro ČR, ale už vidím to jejich nadšení :-/
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 25. 6. 2021 10:52

Myslíš dovozce auta? Možná nadšený bude, protože si za to umí říct o pěknou sumu.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 6. 2021 12:51

JJ dovozce auta.

Myslel jsem, že stačí jen to KBA, ale co si čtu ty slavné podmínky, tak budu pořád potřebovat i typový list, přitom jsem myslel, že už tyhle pikačoviny zrušili... Prase aby se v tom vyznalo.

Přitom rozměr je to základní, sekali jej x let na všechny motorizace a teď se prostě rozhodli jej tam nezapsat. Nejvtipnější je, že na to auto podle zapsaných rozměrů ve VTP nejde koupit žádný plecháč, jen alu. Ne, že bych chtěl dávat plechy, ale mohl bych to použít jako argument a nějak si to u dovozce vydupat :D
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 25. 6. 2021 13:21

Naopak si myslím, že jim nemusíš posílat žádné podklady, jenom rozměr, který potřebuješ dopsat do techničáku a nemusíš to pak řešit ani s STK, jenom si je dojdeš připsat na registr vozidel. Argument použij, až ti sdělí, kolik za to budou chtít.
Edit: To by nakonec mohla být dobrá taktika. Napiš jim, ať ti poradí, jaké plecháče si máš koupit a uveď, jaké máš zapsané rozměry a třeba ti pošlou ten rozměr. Pak, ať ti teda pošlou podklady pro zápis na registr.
puk123
Veterán


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků