Hodnota 6J versus 6,5J u disku

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaIIx 4. 12. 2019 20:48

Tak jinak. Mělo by se kontrolovat i kola. Když jsem kdysi prodával zánovní auto, tak taky nekontroloval. Ale u těch starších mi to kontrolují prakticky vždy. Někdy detailněji, když se mu něco nezdá a někdy laxně, třeba jen gumy.
JardaIIx
Nováček

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 12. 2019 21:02

Já hlavně nechápu, co lidi furt s těmi koly špekulujou. V čem je takový problém tam dát, co je v techničáku?
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 4. 12. 2019 21:33

taky mi to moc nejde do hlavy.

Vždycky jsem sehnal to, co na autě mělo být dle VTP, bez komplikací a nějakých podobných akcí.
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod M@C 4. 12. 2019 21:45

Ja jsem volal bratrankovi od ktereho Smaxe mam, ze tam mel kola se spatnym ET... tak se me ptal co to je ET :-D Ze ta kola koupil podle nejakeho konfiguratoru na netu a mel je na aute asi 6 let, legalne prosly pres 3 STK :-) Neni to zadny tuzer a urcite by tam schvalne nedaval to co tam nepatri.
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod goes 4. 12. 2019 21:47

aikoN píše:Já hlavně nechápu, co lidi furt s těmi koly špekulujou. V čem je takový problém tam dát, co je v techničáku?

Treba to ze ori vyberu zjistis ze presny parametr splnuje z padesati designu tri a vsechny hnusne. Kdezto misto et38 najdes super design s et39...
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 12. 2019 22:34

Tak pak zbývá zkusit, jestli mi to nezapisou do tp
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod Pajjoun 4. 12. 2019 22:34

aikoN píše:Já hlavně nechápu, co lidi furt s těmi koly špekulujou. V čem je takový problém tam dát, co je v techničáku?

Nevejdou se. :D
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 4. 12. 2019 22:35

Zvětšení rozchodu, zvýšení stability.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 12. 2019 07:45

Lukas063 píše:taky mi to moc nejde do hlavy.

Vždycky jsem sehnal to, co na autě mělo být dle VTP, bez komplikací a nějakých podobných akcí.

Tak já se snažím vždycky koupit další sadu origo kol, protože málokdy se aftermarket kola nějak vzhledově hodí na auto líp, než co navrhl výrobce (čest výjimkám), jen jednou jsem koupil trochu jiná kola s typovým listem a nechal zapisovat (což byl voser, navíc auto bylo ještě na leasing, takže si půjčit techničák, dojet, přepsat, vrátit techničák.... a přes zimu pak někdo vybral garáž i s těma kolama :/ ).
Jen teď mám bohužel na výběr jen 8x18 ET48 a 8.5x19 ET54 .. origo 18" disk stojí 5500,- to zas není tak strašná cena (v porovnání třeba s fiatem, kde chtěli podobnej nesmysl za 16" disky na bravo, možná i víc), ale měl bych obě sady stejný a na zimu zbytečný.
Takže jsem pořídil tady díky Maxxovi jetou sadou z MIII, ale nevím proč frantíci vyráběli najednou o 1 mm větší ET, takže jsou 8x18 ET49. Na evidenčku s tím nejedu, kola budou naopak o 1 mm zalezlý a budou mít origo pokličky a design a to by orgány nemuselo nějak znepokojovat.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 5. 12. 2019 07:47

jsem si na 101% jisty, ze kdyby tam dal vyrobce neco z toho co se ti nelibi z aftermarketu a naopak do afetrmarketu poslal to co dava z vyroby, tak bys basnil stejne o tom, ze ty jeho origo jsou super a ty afermarket jsou hnusne... to je u nekterych lidi bezne.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 12. 2019 07:55

Samozřejmě i výrobce má kola, co se mi nelíbí, ale většinou je vždycky alespoň nějaká sada z výroby, co se na to prostě hodí. Což se třeba o DOTZ Hanzo úplně říct nedá.
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 5. 12. 2019 07:57

aha, takze mas komplexy z dotzu, tos mohl napsat hned
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 12. 2019 08:01

Hele to je mi volný, klidně si na nich dál jezdi. Pokud bych chtěl vyvalit 5500 za origo disk na zimu, tak klidně koupím třeba tyhle aftermarkety https://www.pneumatiky.cz/oz-ultralegge ... 1020461-t1 (byli-li by v 18" nečerný a za stejnou cenu jako tady 17" :D)
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 5. 12. 2019 08:04

Jasne tonje treba. Ozrtka jsou lrasna a hyper skvela a tak no :) jai takovy trochu povrchni ale cajk ja ti to neberu.
Mam za to ze vyber kol je vetsinou stejne hrizny u vyrobce i jinde. Vsude jsou hruzy a vsude jsou sper a opravdu nemam za to ze vyrobce je odbronik na sladeni kol s autem.

Je tajimave jak u nektŕerych znacek se ale kumuluji uniformni lidi. Treba bmw. To je jak u aut tak u motorek. Co doda vmw to je super.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 12. 2019 08:05

pošli prosímtě foto zimáků na golfu, ať mám nějakou představu co má být super :D
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka