Golf VII - řetězy na 225/45 R17

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JVT 20. 11. 2018 15:01

Chystám se na zimní sezonu a bohužel dle manuálu VW nedoporučují montáž zimních řetězů na tento rozměr pneu...

Zkoušel to někdo třeba i na Oktávce s tímto rozměrem? Předpokládám že je to aby širší rozměr pneu v kombinaci s řetězem neudělali nějakou paseku na zavěšení/brzdové hadičky/podběhu při ostrém zatáčení, nebo je k tomu jiný důvod?

Pojedu párkrát na hory a nerad bych se někde vytrestal, dívám se tedy alespoň na něco jako Michelin Easy Grip, což funguje, ale dle testů moc nevydrží.

Otázka zní co risknout - Easy Grip a spoléhat že bude potřeba jen pro nouzovku a vystačí (cca 2500kč), nebo koupit klasické řetězy s menším průměrem oka cca 7mm (4500 Kč) nabízí Pewag a spoléhat že se nic nepose...

Jestli máte nějaké tipy/zkušenosti... Díky. (kupovat menší kola+pneu není teď reálné)

-honza
JVT
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 20. 11. 2018 15:16

Měl jsem Pewag Brenta 9, článek řetězu jen 9mm. Nikdy jsem je nemusel použít, ale provedl jsem test, naložil auto, lehnul si pod něj a zkontroloval všechny rizikový místa. Bylo to ok, bez obav bych je nasadil. Octavia 3RS, 225/45 17.
Ber to jako tip na řetězy a návod, můžeš mít jinou šířku kola nebo ET.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 20. 11. 2018 17:02

Jde o to, aby to něco nevyvedlo, když auto za jízdy propruží.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 20. 11. 2018 19:13

Proto jsem ho naložil.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 21. 11. 2018 18:11

Tak to cajk 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcelino 26. 12. 2018 23:36

JVT píše:Chystám se na zimní sezonu a bohužel dle manuálu VW nedoporučují montáž zimních řetězů na tento rozměr pneu...

Zkoušel to někdo třeba i na Oktávce s tímto rozměrem? Předpokládám že je to aby širší rozměr pneu v kombinaci s řetězem neudělali nějakou paseku na zavěšení/brzdové hadičky/podběhu při ostrém zatáčení, nebo je k tomu jiný důvod?...
-honza
...fiha, no tento rozmer mám na oktávke a reťaze podľa manuálu myslím nedoporučujú až u 18"... to ale nerieši tvoj problém, pretože Golf môže mať podbehy riešené inak ako OIII ...
Marcelino
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hustoles 27. 12. 2018 17:38

Súhlas.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron