Letní pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Katikakus 14. 4. 2021 15:31

Trida A leda co se ceny tyce. No, ale zkusil to...

Jinak ale Pilot Sport 4 jsou skvele gumy, sam je na leto mam ve stejnem rozmeru - dodal vyrobce na novem aute.
Katikakus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 4. 2021 16:39

Arnie J píše:tak to je divný, když se ti líbí černá ... většinou je to považováno za lepší variantu, která je stravitelná jak pro černofily, tak pro ty, co černá kola nesnáší :D

súhlas

-- 14. 4. 2021 17:43 --

glider píše:https://auto.bazos.sk/inzerat/121544319/gemini-r-18.php

Trieda A a trieda B je nejaka novinka? :D

LETNÉ PNEU:
Nove pneu Michelin Pilot Sport 4 225/40 (r.v. 3/2020)
- pneu kupovane u autorizovaneho predajcu Michelin čiže su v triede A, pneu z internetu maju treiedu B!

zapomněl tam dát brzdy :hm
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 14. 4. 2021 16:53

Placebo.
Jinak, ty kola a gumy jsou samy o sobě fakt pěkný. Až tak, že vzhledově upozaduji ne moc hezké auto... V tomto případě. A to O3 považuji za estetický spíše povedené auto.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod polda 14. 4. 2021 17:37

Si musite domyslet černý disk, šedivý gumy potom bílý auto
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 4. 2021 20:06

ach ta představivost.. :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 14. 4. 2021 20:30

Když už jsme u toho. Máte na všech sadách kol čidla tlaku na pneu? Nebo na to kakate a na STK to nikdy neřešili?

Jak jste na tom?

Přemýšlím jestli to teď řešit za každou cenu na sezónní sadu kol a nebo se na to vykašlat...

Btw. U Peugeotu vyměním jen kola nic nepreprogramovavam a zdá se, že to funguje. Taky... Před rokem 2014 to auta nemusela mít, tak je otázka jestli to u aut před rokem 2014 vůbec na STK řeší...

Ptám se proto, jestli si mám případně prodělávat možná zbytečně další starosti...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MirecBA 14. 4. 2021 20:56

glider píše:https://auto.bazos.sk/inzerat/121544319/gemini-r-18.php

Trieda A a trieda B je nejaka novinka? :D

LETNÉ PNEU:
Nove pneu Michelin Pilot Sport 4 225/40 (r.v. 3/2020)
- pneu kupovane u autorizovaneho predajcu Michelin čiže su v triede A, pneu z internetu maju treiedu B!


tak mas A az G klasika oznacenia , 3xA maju ak su priamo od autorizovaneho predajcu 8-)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod mfilip 14. 4. 2021 21:59

maincoonsback píše:Když už jsme u toho. Máte na všech sadách kol čidla tlaku na pneu? Nebo na to kakate a na STK to nikdy neřešili?

Jak jste na tom?

Přemýšlím jestli to teď řešit za každou cenu na sezónní sadu kol a nebo se na to vykašlat...

Btw. U Peugeotu vyměním jen kola nic nepreprogramovavam a zdá se, že to funguje. Taky... Před rokem 2014 to auta nemusela mít, tak je otázka jestli to u aut před rokem 2014 vůbec na STK řeší...

Ptám se proto, jestli si mám případně prodělávat možná zbytečně další starosti...

Mam na vsech kolech TPMS. Insignii jsem koupil s alu s TPMS z prvovyroby. Na polskem Allegru jsem koupil alu s TPMS a 5mm Micheliny na zimu za cca 12tkc,r.v 2012,btw to jsou ty alu, co pujdou do laku. Pak jsem resil dojezdove kolo, misto sady na ipravu pneu. A protoze dojezdovka stala cca 3 500Kc,napadlo mne koupit 16" plech a ten pouzit misto dojezdovky. Takze jsem ores Avizo koupil 4x 16" plechy za 1300kc i s tpms snimaci, borec rikal, ze obcas jezdi do Nemecka pro auto na objednavku a ze mu tam vzdy jako bonus prihodi k autu i kola. Nakonec jsem zase na allegru koupil fungl dojezdovku za 1800kc,ty plechy jsem zrenovoval a prodal za 2400Kc a bez tpms snimacu, ze kterych uz jsem 1 pouzil. Dkbra zprava je, ze i 10 let stary tpms snimac funguje. Ty plechy byly r.v. 2011. A jinak na Ali jsou ty snimace za facku, takze bych sel i touto cestou nez nejaky zasah proti svi eni kontrolky, ktera by mohla na stk vadit.
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 15. 4. 2021 05:33

TPMS mám jen na letních z výroby. Na zimácích nebyl čas a chuť to řešit s tím, že to vyřeším další rok. Nevyřešil, zvykl jsem si :D
Na STK kontrolka nikomu nevadila.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 4. 2021 06:22

Kontrolka asi jde deaktivovat. Ale nezkoušel sem. Ale myslím že tam je prostě možnost v menu PC nastavit jako všechno, jestli snímat a nebo nesnimat.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 15. 4. 2021 06:33

Ne ebay nebo ali stoji ty tpms kolem 14-15$. Nebo u nas jsou nabidky lehce nad 1000kc na nejake univerzaly nebo mozna i origo. To zase neni tolik, kdyz to slouzi pak pomerne dlouho. Nebo na bazosi koupit kola uz s tpms.
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 15. 4. 2021 06:44

TPMS mám jen na zimakach (navíc v prosince TK, tak pro jistotu...) a na sadě s letnakama sice TPMS mám taky, ale musel bych je nechat nahrat v Toyote a na to ***** (zbytečně vyhozeny prachy), takže přes léto svítí kontrolka. Moje Toyota si totiž pamatuje pouze jednu sadu kol, takže bych to musel pokaždé nechavat prekodovat, tzn řešit to někde (buď autorizak nebo pneuservis kde maj ty moznosti) a to nemám zapotřebí.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 4. 2021 06:54

maincoonsback píše:Když už jsme u toho. Máte na všech sadách kol čidla tlaku na pneu? Nebo na to kakate a na STK to nikdy neřešili?

Jak jste na tom?

Přemýšlím jestli to teď řešit za každou cenu na sezónní sadu kol a nebo se na to vykašlat...

Btw. U Peugeotu vyměním jen kola nic nepreprogramovavam a zdá se, že to funguje. Taky... Před rokem 2014 to auta nemusela mít, tak je otázka jestli to u aut před rokem 2014 vůbec na STK řeší...

Ptám se proto, jestli si mám případně prodělávat možná zbytečně další starosti...

pokud to není z výroby, tak to neřeš, alfa to taky neměla a STK prošla, na megošoj je STK ještě daleko (ale už za dva roky :shock: ) a tam mě na zimákách spíš srala ta hláška, tak jsem koupil na podzim ventilky (asi pětikilo za kus), nechal zout gumy, nasadit ventilky, obout a vyvážit, abych s tím pak odjel za celou zimu 900 kiláků. Ale bez svíticí chyby 8-D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 15. 4. 2021 07:08

:-)
No sem myslel právě, že koupím kola na bazosu, ale je to problém.
Kola co se mi líbí, tak jsou buď bez ventilku /nebo to tam nemají uvedené/ a ještě udělané s pneu které buď nepotřebuju a nebo neodpovídají rozměru. Při ceně třeba bazarovych 25 tis. bych už chtěl, aby to sedělo a pneu se daly aspoň sezónu využít.

Dal, když jsou bazarový kola s ventilkama, tak nemám jistotu že budou fungovat.

Takže ... Bych jako upřednostnil nákup celých nových kol i s pneu, ale tam je problém zase v tom, že ne všechny firmy kompletují s ventilkama a nebo... Když už ventilky dávají, tak je to 4000 navíc a k tomu je to nějaký univerzál, kde zase nevím, když mi to pošlou, že to bude fungovat.

Už nad tím sedím dlouho a nevím.

Jediný co vím je, že mám 18 palcový kola, na kterých jsou čínský gumy, který půjdou pryč a nevím doprdele fakt jak dál.

-- 15. 4. 2021 08:11 --

Jen pro představu, takto vypadá bazoš s Jolana v mým rozměru.
https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... =&kitx=ano

A pneu potřebuju buď
245/60/18, 245/65/17, 235/65/17
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 15. 4. 2021 07:13

Na Insignii se snimace sparuji naprosto samy automaticky. Kdyz jsem pri povolovani cepicky strhl cely drik snimace, musel jsem jej vymenit za 1 z tech plechacu a absolutne bez problemu se nacetl. Bez nejake dodatecne jednotky, dodatecne navstevy servisu apod. Funguje doted a ma podle mne 10let.

Jake snimani tlaku pouzivaji soucacne OII/OIV nebo Superb III?
Porad pasivni nebu uz taky aktivni?
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron