Zimní pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 7. 2020 18:21

Bude to tak nějak ale nejete skladovane správně...
Venku na vzduchu deset let staré nebudou dobré zcela určitě
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 7. 2020 07:09

maXX_CZ píše:
goes píše:Dej na bazos. Pridej ze zdarma a vecer to mas pryc

This.

ale vydržet a čekat, že zmiznou až tak v říjnu nebo s prvnim sněhem :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 27. 7. 2020 07:15

No tak ja nevim, ale tipuju ze za odvoz bych nestihal zvedat telefon, furt je to pomerne premiova pneumatika a dost lidi by je vymenilo za nejake nefunkcni vraniky.. trochu zrenovuju disk, a pak to supnu na bazos..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 27. 7. 2020 07:15

Měl jsem v odešlém autě rezervu, která ležela pod víkem přes 15 roků a furt byla krásně gumová, jako by ji právě vyklopili z formy.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod dede 29. 8. 2020 18:26

Chlapi,

co by jste doporučili na zimu v rozměru 215/60 R16?
Jezdím 90% PB-Praha a okolí a často tahám 2t přívěs. Nájezd tak 2000km měsíčně.

Dal jsem si limit do 3tis. za kus. Na starém autu jsem měl Sava a v zimě byl problém vyjet tady namrzlý kopec.

Co jsem koukal, tak Michellin Alpin 6 se pravidelně umisťuje na předních místech v testech, ale čert ví, jestli ty testy nejsou podmázlý.
dede
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 30. 8. 2020 08:58

Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 30. 8. 2020 10:35

JJ Dunlopy WS5 krásně drží na ledě a mají dobrý záběr i na sněhu. Po dvou zimách vzorku moc neubylo a pneu nijak nepuchří a pohledově "nestárne".

Přijde mi, že Michelin dělá poslední roky nějaké slabší zimní pneu. Čtverky mě dost zklamaly a na šestkách se mi teda moc nelíbí ten vzorek - přijde mi takový "negripoidní" na deštivé zimy.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jelass 30. 8. 2020 20:36

dede píše:Chlapi,

co by jste doporučili na zimu v rozměru 215/60 R16?
Jezdím 90% PB-Praha a okolí a často tahám 2t přívěs. Nájezd tak 2000km měsíčně.

Dal jsem si limit do 3tis. za kus. Na starém autu jsem měl Sava a v zimě byl problém vyjet tady namrzlý kopec.

Co jsem koukal, tak Michellin Alpin 6 se pravidelně umisťuje na předních místech v testech, ale čert ví, jestli ty testy nejsou podmázlý.

Mám polaris5 a je to příjemné překvapení, tiche s dobrou spotřebou a drží, ale nejlepsi na kterých jsem.jezdil byly Alpin5
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 30. 8. 2020 21:11

Jenze kdyz se podivas na rozdil cen,je otazka,jestli ty polarisy nedavaji vetsi smysl. Ja jsem ted prijemne prekvapen bravurisy hm5. Super pneu, rekl bych srovnatelne s Dunlop Blueresponse.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MirecBA 30. 8. 2020 21:38

divne ze v testoch tieto znacky Matador, Barum obsadzovali slabe miesta
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod dede 31. 8. 2020 06:02

Co si pamatuji, tak Barumy většinou lidi kupovali kvůli patriotismu a ceně, než kvůli vlastnostem. I v minulosti v testech většinou propadali.
Já třeba ty Sava kupoval kvůli ceně a že se snad jednou umístili někde výše v testu. Pak byla u Prahy pár dní zima a já se s nimi bál jezdit, protože se vůbec nechytali v mírném kopci a na rovině to nebylo o moc lepší. Tak nechci udělat stejnou chybu znova.
dede
Nováček

Odeslat příspěvekod kurtoid 31. 8. 2020 06:53

Barumky Polaris 5 mi přijdou divně "lowendově" prořezané, osobní zkušenost ale nenám. Polaris 3 byly dobré na sníh, na mokru jsem si s nima ale na služebáku užil své. Měl jsem podobné auto doma na prémiovkách a rozdíl na mokru byl značný. Skoro všechny Barumky, co jsem kdy jezdil, byly hlučné, nevydržely a divně se sjížděly.

Pokud bych chtěl šetřit, tak dnes beru korejce - Hankook nebo klidně i Nexen, který bude snad i levnější než Barum. Známí s nimi mají dobré zkušenosti a třeba Nexeny (letní) jsem hodně viděl v autosalonech na autech, tak to nemůže být vyloženě nějaká extra bída, která auto neudrží na cestě.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 8. 2020 08:21

súhlas
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 31. 8. 2020 08:26

Já měl letní korejce 2x. Subjektivně Kumho - nic moc, Nexen - bída. V mém teamu už si nezajezdí.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod XB_1 31. 8. 2020 08:33

MirecBA píše:divne ze v testoch tieto znacky Matador, Barum obsadzovali slabe miesta


Upřímně, o tech testech si myslim sve, testu je mraky a pokaždé jsou vysledky jine. Jasne ze Barum a Matador jsou horší. Otázka je o kolik. Uz jsem jezdil na mnoha vehlasnejsich znackach a ty konkretni Barum bravuris 5 mi přijdou srovnatelne. GY mi zacaly v půlce životnosti hucet a 2 Dunlopy ze 4 byly v pulce životnosti křivé. Uvidime... jednou jsem mel zimni Matadory, asi MP93 nebo 95 a ty byly hodne slusne. Za tu cenu super. Bokem ale nejezdim, tak možná jsem jen spravna cilova skupina pro tzv. lowendy
XB_1
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků