Jaké zimní pneu na celý rok?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tycoon 4. 4. 2017 18:01

Mám malou poznámku. Na suchu je to bez debat. Ale na mokru mokru být zimáky lepší než letňáky. A je otázkou, zda krizová situace nastane za sucha, nebo za mokra.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Pajjoun 4. 4. 2017 18:38

one-z píše:
MELLO píše:Není, jako jet se na tom dá v pohodě, jen se člověk nesmí dostat do krizovky nebo na hranu, to si potom oproti letňákům dost v nevýhodě a taháš za kratší konec provazu.

NJ, jenze kde je ta hranice, zimak nejhorší, celorocka lepsi, pak špatná letní, lepsi letní... A pak do toho muzem jeste zamotat auta samotná, omezit SUV a male vozy na dálnici max na 110 treba :D Melo to zůstat volne, místo toho imho prijde jeste utazeni a v lete budou zimní zakazane.

Hranice je dost posuvná dle použití. Přijde mi to takhle ok. Snad se nic měnit nebude. K horšímu samo. :D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pako11 5. 4. 2017 08:05

tycoon píše:Mám malou poznámku. Na suchu je to bez debat. Ale na mokru mokru být zimáky lepší než letňáky. A je otázkou, zda krizová situace nastane za sucha, nebo za mokra.

Tak to jsem zatím všude slyšel právě naopak. Že když je léto a déšť tak teprve nejvíc člověk pozná jak jsou zimáky na *****.
pako11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 4. 2017 08:08

tycoon píše:Mám malou poznámku. Na suchu je to bez debat. Ale na mokru mokru být zimáky lepší než letňáky. A je otázkou, zda krizová situace nastane za sucha, nebo za mokra.


proc by mely byt smankote zimaky lepsi na mokru, nez letnaky? Pokud vychazis z toho, ze to ma nejake sirsi vzorky a vyssi,tak jsi na omylu. Schopnost gumy fungovat na mokru neni dana timto, ale pouze schopnosti pneu vyltacovat skrze lamely vodu ven a to neni nijak primo umerne tomu, zda tam jsou vzorky co maji diry siroke 1 nebo 5 mm, ale konstrukci dezenu.
Tim nerikam, ze nejaka zimni guma nemuze fungovat na mokru lepe jak letni. Ale to neni dano tim, ze je zimni, ale ze je treba celkove lepsi, jak nejaka jina letni.
Obecne zimni guma funguje lepe pouze pri nizkych teplotach diky slozeni, ze guma netvrdne a uchovava si grip. Dale konstrukci vzorku je schopna lepe vytlacovat snih a brecku, ne vodu jako takovou, ty lamely funguji dost jinak.
anonymni

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků