Výběr letních 185/60/14

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 26. 5. 2016 15:18

Zdravím, nutně potřebuji koupit nové letní pneu 185/60/14 ( WV Polo) kvůli STK a nějak si nevím rady. Jezdím z 85% město a zbytek okresky. Teď jezdím Michelin Saver už 7 sezón a nevím, zda je koupit znovu. V pneuservise mi bylo řečeno, že nové Savery už nemají takový nájezd jako kdysi a že lepší volba jsou Kontíky 5. Prý nájezd mají stejný, ale jsou levnější a mají lepší charakteristiky. Můj tip Nokian Line mi byl vymluven pro malý nájezd, přestože v ADAC testech byl v opotřebení mezi nejlepšími. Pomůže někdo? Díky
xxsonic71xx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 5. 2016 15:27

Blbost , energy saver vydrží pořád hodně
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod pufko 26. 5. 2016 17:00

Kludne by som kúpil nové Barumky. Nevidím dôvod si priplácať za Micheliny

Respektíve zober to čo ti vedia ihned prezuť a má rozumnú cenu
pufko
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 26. 5. 2016 20:19

Čas na přezutí mám do ůterý, takže ještě nějakou dobu na výběr mám. Co se týká tech Barumek, tak taky jsem nad něma přemýšlel, ale nerad bych šetřil na nepravém místě. Pokud bych chtěl šetřit, tak nebyly by lepší volbou třeba ty Nokiany Iline?
xxsonic71xx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Obi33 26. 5. 2016 21:10

Koupil sem si na Fabii Hankook Kinergy Eco a spokojenost :-) na dálnici sou sice hlučnější, ale to přežiju. Na mokru i suchu super plus o nejaký desetiny nižší spotřeba :-)
Obi33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pufko 26. 5. 2016 21:24

Mám daleko výkonnejšie auto ako ty, obúvam síce len štandardných 205/55R16 (do 215/45R17 sa mi fakt ísť nechce) a nerobí mi žiaden problém na Barumkách (Bravuris 3) upalovať po dialnici, alebo ísť svižne po okreskách či zátačkách

Kde ty chceš zbadať rozdiel, ked to auto bude v drvivej väčšine jazdiť mestom? Budeš jazdiť tot 50km/h, na nejakom obchvate možno 70km/h a na okreske 100km/h
Testy sú dobré hlavne na to aby obalamutili nerozhodného klienta aby si priplatil za to "lepšie", fakt si myslíš že dostaneš za 50% príplatok o 50% lepšie pneu?

Ja tým testom ani trochu neverím, chceš aby mali pneu v teste lepšie brzdné schopnosti? Stačí im vypustiť trochu tlak a zrazu jedna brzdí lepšie ako druhá...
Chceš aby nejaká pneu mala nizku spotrebu? Stačí trochu prifúknuť...
Oni si urobia také výsledky aké len chcú, ved v prvom rade ide o KŠEFT

Najlepšie sa zarába na tom že predáš bežný produkt za vysokú cenu a na to stačí aby si v takých testoch prihriali polievočku a hned si ludia idú ruky utrhnúť aby mali pneu čo zabrzdia o 1,5m skôr (akurát si to nikto nevie reálne overiť či tomu tak skutočne je)

PS: Na nové Škodovky boli v prvovýrobe zrazu dobré aj Nankangy ;-) ;-) A v testoch sa umiestnili kde?
pufko
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 26. 5. 2016 21:34

Jean ViC píše:Blbost , energy saver vydrží pořád hodně

+1 A klidně bych šel i do těch Nokianů :)
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 27. 5. 2016 15:13

Pufko - máš naprostou pravdu. Opravdu nepoznám, zda mám kratší brzdnou dráhu o 3m nebo jestli auto líp sedí v zatáčkách. Co ale poznám je, jestli na gumách najedu 5-6 sezon nebo je musím po dvou vyhodit. Proto je pro mně důležitým kritériem cena/nájezd.
xxsonic71xx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _sulcik_ 27. 5. 2016 18:45

Lepší koupit levnější, ale KVALITNí gumu a vyměnit ji po 4-5 sezónách, něž koupit supr-čupr vítěze testu a točit ho 7 sezón.
_sulcik_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 27. 5. 2016 18:46

Kucii kde jste se tady vzali ?
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod Jelass 27. 5. 2016 19:27

Pufko: koupí bravuris v jeho rozměru?
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod pufko 27. 5. 2016 22:36

Preto som napísal na Barumkách a do zátvorky uviedol (Bravuris 3)

xxsonic71xx : ty si fakt myslíš že v tých pneu je taký prevratný rozdiel že by si jedny zjazdil za 2 roky a iné za 7 rokov?
Ono je to vyrobené +- z rovnakej zmesy a preto dosiahneš +- rovnaký kilometrový nájazd, to že niekto zodral nejaké pneu skôr mohlo byť v jeho prípade aj jazdným štýlom

Ja mám pohon 4x4 a odkedy mám toto auto tak rozdiel v opotrebení predných vs zadných pneu je tak minimálny že to človek má problém rozpoznať. Ked som jazdil FWD tak predné gumy boli po sezone výrazne viac opotrebené ako zadné a keby to človek neprehodil tak ich zošlahá snád aj za dva roky
pufko
Pozorovatel