Adac Test Letnich pneu 2013

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod 5icz 26. 2. 2013 11:03

http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... fault.aspx

V mem rozmeru 225/45/R17 beru Konťáky - jednak s nima mam dobrou zkusenost a hlavne test vyhrali.
5icz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 26. 2. 2013 11:09

Mám Goodyeary takže taky dobrý...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 2. 2013 11:10

Mám Dunlopy a na kokot
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod wind11 26. 2. 2013 11:35

Mello dunlopky patria na kolesa,na okot je lepsi durex
wind11
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 2. 2013 11:37

:D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod robbert 26. 2. 2013 12:07

Co je to "okot"?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 2. 2013 12:09

No NEODPUSTÍM SI TO, prostě musím na to reagovat.

Podíval sem se jen na ty testy toho největšího rozměru gum a podíval se na dvě značky co mne zajímají (plus pokoukl na další) abych zjistil, že to je další německý test s cílem podpořit domácí produkci, tedy směroplatnost tohoto testu bych bral s velkou rezervou!!!

Proč?
Stačí se podívat jaký typ gumy vybrali od Continentalu, a jaký typ gumy vybrali u Pirelli. Ano správně... u Pirelli vybrali zelenou pneumatiku (tzv řadu Cinturato, doufejme alespoň v poslední verzi a ne nějakou 5 let starou uloženku), zatímco u Continentalu nejnovější řadu vysoce výkonných pneumatik... Je to něco podobného, jako vzít na test aut dodávku a osobák, přičemž nosnost obdaříme cca 10% vahou na výsledek testu....

Je mi z Němců už zase na blití (tedy myšlenka dobrá, účelovost a realizace ku hounu).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 2. 2013 12:11

Jak se spravedlivě rozohnil :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod 5icz 26. 2. 2013 12:18

maincoonsback píše:No NEODPUSTÍM SI TO, prostě musím na to reagovat.
...
Stačí se podívat jaký typ gumy vybrali od Continentalu, a jaký typ gumy vybrali u Pirelli. Ano správně... u Pirelli vybrali zelenou pneumatiku (tzv řadu Cinturato, doufejme alespoň v poslední verzi a ne nějakou 5 let starou uloženku), zatímco u Continentalu nejnovější řadu vysoce výkonných pneumatik... Je to něco podobného, jako vzít na test aut dodávku a osobák, přičemž nosnost obdaříme cca 10% vahou na výsledek testu....

Je mi z Němců už zase na blití (tedy myšlenka dobrá, účelovost a realizace ku hounu).

Nesmysl, Cinturato je od Pirelli v tomto rozmeru suverene nejprodavanejsi model.
5icz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 2. 2013 12:23

No tak ještě že si tam dal to slovo spravedlivě..
No, trochu mne to zvedlo, páč je to do očí bijící a je vidět, že už jim to není ani trapné..., jinak mne to nechává chladným... Já vím, do čeho mám svá auta obut... No aspoň, že je to Cinturato nejvíce duriabilní... ;-)

Jinak Pirelli má v tomto rozměru tyhle řady na leto:
P zero Rosso, P Zero Silver, P Zero, P Zero NERO, Cinturato P7 (jediná zelená guma), P Zero Corsa system.... (to je celkem 6 řad, z toho jediná ZELENÁ!!!)

Prostě ten záměr Němců je zřejmý..., neboť Cinturatu by u Continentalu odpovídalo Ecocontact, které "náhodou" do testu nezařadili... ;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 26. 2. 2013 12:25

Ještě mohli zařadit Golfa :D Takový detail, že to není pneumatika je podružný, novinka to je...

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 2. 2013 12:25

Tak něco na tom je, to musím uznat už i já. Ostatně který test byl a je kdy objektivní
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod robbert 26. 2. 2013 12:27

Ten, kdy dají všichni stejný vstupní poplatek :D

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 2. 2013 12:30

Aha 5ICZ, zajímavé..., sám bych si to na auto nedal, rozhodně, kdybych chtěl mít sporotvní penumatiku... Je zajímavé, že Cinturato je jedna řada z 6, ale ty řady, které nikdo nekupuje mají dalších x verzí.. Super...
Nevím co si za troubu, nejspíš figurka z Continentalu (protože normální člově pod tíhou argumentů takovou blbost jako si napsal nemůže myslet vážně), nicméně taková obecná tvrzení, že se jedná o nejprodávanější model jsou vzhledem k tomu testu irelevantní (i kdyby to byla pravda, jako že o tom pochybuju).
Pokud bych chtěl udělat relevantní test (nikoliv test, kde primárně musí vyhrát v německém testu německá guma), pak musím vzít pneumatiky od jednotlivých výrobců, které si vzájemně odpovídají.... a Já si nemyslím, že by Cinturato bylo stěžejním modelem značky u rozměru sportovních pneumatik, naopak si myslím, že je to dost okrajový model (je to tipický rozměr pro 205/55/16, tam ybch neřekl ani popel)... Tím neříkám, že je Cinturato špatné (kdyby byla váha výdrže na 50% a ne 20%), pak by byla bezkonkurenčně první. Já jen tvrdím, že by se v koncernu Pirelli na takto nastavené parametry našla guma lepší než Contisport 5 (i to je výborná guma, jen Pirelli umí lepší, což bohužel ten test dokonale zazdívá)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod zandome 26. 2. 2013 12:32

Suhlas s tym, ze ten test je tendencni, presne od pirelli tam mohli dat p zero a nie cinturato
zandome
Pozorovatel

Další stránka