Kdy budete prezouvat na zimni?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lu.kas 30. 11. 2020 14:36

Na letních mám najeto prd a byly sjetý - koupil jsem je na novým autě. Na jaře budu dávat nový.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tomas B 30. 11. 2020 14:37

Ale stejný rozměr tedy, ne jiný.
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 30. 11. 2020 14:44

Tomas B píše:Třeba to může být těma úžovkama, co máš oproti mně.

Zas nedělej, jak kdyby 235 byly kdovíjaký salámy :D

Kde je máš vyrobený?
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod _maty_ 30. 11. 2020 14:45

záleží na tom, proti čemu je postavíš :-P
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 30. 11. 2020 14:47

O víkendu jsem nahodil zimňáky na bramboru. Letní mám runflaty stále a zimnáky už jsem koupil obyč. A je to nebe a dudy. Auto krásně změklo. Na léto bych koupil taky non-runflat, ale teda trochu mám pochybnosti o účinku lepící sady..?
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 30. 11. 2020 14:55

Kdo se bojí, sere v síni :D Ovšem nutno podotknout, že Murphyho zákon funguje. Mám auto bez rezervy 7 let a dobrej pocit nemám akorát, když jedu do zahraničí. Stejně, pokud kolo rozpářeš, tak je i runflat k prdu, pokud nemáš rezervu, ne?
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 30. 11. 2020 15:18

Nissan350Z píše:
Tomas B píše:Třeba to může být těma úžovkama, co máš oproti mně.

Zas nedělej, jak kdyby 235 byly kdovíjaký salámy :D

Kde je máš vyrobený?

To nejsou, ale 235/40 19" oproti 205/55 16" rozdíl je :-)

-- 30. 11. 2020 15:19 --

vim já, kde jsou vyrobený...zkusim si vzpomenout až půjdu do auta
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 30. 11. 2020 15:23

jsem si vzpomněl, že jsme se tu o tom bavili :) Muj tip (Rumunsko) stále platí :D

Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod Předseda 30. 11. 2020 15:43

N350Z: No právě.. zimňáky tak to jsou couračky tady okolo komína si zablbnout. V létě jsou to ale výlety jako Rumunsko / Bosna a tam se nějaký asistenčky nedovoláš. V tomhle je sebedojezdová rezerva nepřekonatelná. Nevím jak moc se těm opravným sadám dá věřit.. zda to fakt ucpe díru a kompresor dotlakuje a frčí se dál? :hm

Jako rozpárat pneu se mi nikdy nepovedlo.. Neříkám, že to nejde, ale musel bych asi jezdít kamenolomem. A to se mi podařilo prorazit 2x pneu na ráz :D

BTW teď jsem si vzpomněl na tu asistneci: jednou na dalnici jsem měl najednou defekt. Dojebal jsem se na prazdnym kole ke sjezdu, odstavil auto na tu trávu tam a zavolal na asistenci. Ti mi řekli, že jasně není problém.. Odtáhnou do nejbližšího servisu. Ale vzhledem k tomu, že je pátek, tak budou všude za chvili zavírat, takže vlastně mám smůlu :D Zavolal jsem si rodinou asistenci - vzal si rezervu z tátova auta a jel jsem dál ;-)
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 30. 11. 2020 15:48

No, zrovna minulej tejden jsem v noci těsně minul spadenou ráčnu na kurty. Trefit ji, tak bez plnohodnotný rezervy jsem tak jako tak v ***** :D

Takže runflat má výhodu pouze v tom, že najedu-li např. na hřebík, dojedu do servisu, aniž bych musel zastavit a cpát tam lepící sadu, nebo ne? :hm

Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod MirecBA 30. 11. 2020 16:38

glider píše:Hankuk?

z hankuku ma zaujalo toto Hankook Ventus S1 evo 3 ako konkurencia k Fulde SC 2 ci Dunlopu SM RT2.
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 30. 11. 2020 17:22

Předseda píše:N350Z: No právě.. zimňáky tak to jsou couračky tady okolo komína si zablbnout. V létě jsou to ale výlety jako Rumunsko / Bosna a tam se nějaký asistenčky nedovoláš. V tomhle je sebedojezdová rezerva nepřekonatelná. Nevím jak moc se těm opravným sadám dá věřit.. zda to fakt ucpe díru a kompresor dotlakuje a frčí se dál? :hm

Jako rozpárat pneu se mi nikdy nepovedlo.. Neříkám, že to nejde, ale musel bych asi jezdít kamenolomem. A to se mi podařilo prorazit 2x pneu na ráz :D

BTW teď jsem si vzpomněl na tu asistneci: jednou na dalnici jsem měl najednou defekt. Dojebal jsem se na prazdnym kole ke sjezdu, odstavil auto na tu trávu tam a zavolal na asistenci. Ti mi řekli, že jasně není problém.. Odtáhnou do nejbližšího servisu. Ale vzhledem k tomu, že je pátek, tak budou všude za chvili zavírat, takže vlastně mám smůlu :D Zavolal jsem si rodinou asistenci - vzal si rezervu z tátova auta a jel jsem dál ;-)

Stačí to prorazit v blbym místě a pak tu gumu rozjebeš cestou do bezpečí...
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 30. 11. 2020 19:46

Opravny sadě moc nevěřím, samo ze v Toyote rezerva nebyla, pouze sada...tak jsem sehnal starší lehce odřený origo hliníkový disk, pneu s jeste solidním vzorkem, nechal nazout a hodil to do příslušného místa v kufru (díra/misto na rezervu v podlaze je)...celé me to stalo asi 150,-. Rezerva origo toyota stoji nesmysl. Lepici sadu jsem pak prodal :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod glider 30. 11. 2020 20:01

MirecBA píše:
glider píše:Hankuk?

z hankuku ma zaujalo toto Hankook Ventus S1 evo 3 ako konkurencia k Fulde SC 2 ci Dunlopu SM RT2.

S1 ma kamos na A3, celkom ok mi to prislo. Ale vodu som nesiel.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod MirecBA 30. 11. 2020 20:08

na vode vraj niesu najhorsie dla tychto info :
https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2 ... e-Test.htm
MirecBA
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka