Kdy budete prezouvat na zimni?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 22. 11. 2020 20:27

dyť už je to jedno...
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MirecBA 22. 11. 2020 21:25

glider píše:Dalsie prezuvanie.
18 s diskami dole z auta.
17 pneu nahodit na disky, vyvazit, nahodit na auto.
40e s papierom v "znackovom" pneuservise.

to nieje vela, kola 15 prehodit a zmne vyvazit vyslo na 20,- s papierom , zadara
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod coxxi 22. 11. 2020 22:01

Ceny se zvedly, ale nejhorsi je, se je zvedly i ty pneuservisy, ktery to delaj spatne. Napr. neocisti dosedaci plochy kola i naboje na aute, neutahuji kola momentovym klicem, co hur, utahuji to razovym kladivem bez kontroly momentu, jen tak na cit, hlavne aby to bylo rychle. Nekalibruji pravidelne vyvazovacky = nevazi kola "na nulu" - nekde se o to ani nesnazi. Neosetri plochy spec. vodoodpudivym voskem (hojne naopak jsou schopni namazat klidne srouby vazelinou...) apod. Musim priznat, ze jsem zatim nepotkal pneuservis, kde by se dodrzovanim vyse uvedeneho nejak extra trapili. Podle stesti je tech pochybeni vice, nebo mene. Takova ruska loterie, na kolikrat se tam clovek bude vracet, aby to bylo ok. Misto toho zvladnou orvat kolo pri montazi/demontazi, u nazouvani nizkoprofilovych pneu je nejake poskozeni/poskrabani disku skoro pravidlem, protoze jsou to lopaty u ovladani tech starsich rucnich masin a na lepsi automaticke nemaji. Ano, kdyz prehodi kola s profilem 55 a clovek nejezdi pres 110, nebo ma kola orvana a je mu to jedno, tak vetsinou jim to omlatit o hlavu neprijde. Takze ta jejich prace tak tristne v globalu nevypada, ale beda, jak dorazi narocnejsi zakaznik ...

Na druhou stranu, znackovej servis u prodejce vozu, kde vetsinu vsechno vyse uvedene musi dodrzet (nerikam, ze to nezvladnou nedodrzet, je to o lidech), tak klidne vyjde na 2-4 nasobek castek, ktery tu padaj.

Ale aspon ma clovek na vyber.

Za draho v loterii, vetsinou minimalne na dvakrat.
Nebo za jeste draz - s pomerne velkou sanci, ze to bude ok.
coxxi
Štamgast

Odeslat příspěvekod MV_cz 23. 11. 2020 08:28

OTA21 píše:Normální pneuservis, jak jsme se bavili....

Nebo bylo něco špatně?

V pohodě, jen mi přišlo, že to pána moc nebavilo :D jako je fakt, přezouval jsem v prosinci a stálo to litr, takže OK.
Ale stejně musím nakoupit správný tpms ventilky a absolvovat to celé znovu :mrgreen:

-- 23. 11. 2020 08:35 --

Nissan350Z píše:Tak zrovna špatný utažení kol udělaj spíš v servise, kde to běžně rvou na doraz. Popravdě jsem ještě nebyl v pneuservise, kde by to dotahovali momenťákem nebo růču s citem.

Přesně tak, teď jsem povoloval šrouby na punťovi, tak jsem si říkal, proč jsme to na kokota na jaře s kámošem tak utáhli, no neutáhli my, měnil jsem gumy, takže disky nasazovali v penuservise :roll:
Jako za celou dobu jsem našel fakt jedinej pneuservis, kde byl borec v pohodě týpek a dělal to s citem... no ale už ta firma neexistuje, semlel tu dílnu nějakej ten řetězec :(

-- 23. 11. 2020 08:40 --

OTA21 píše:Kdyby mi to někdo řekl před dvěma třema rokama, tak to napíšu, jako Ty. Za poslední dobu šlo ale nahoru úplně všechno o desítky procent.

Když jsem stavěl barák před 4 rokama a porovnám to s tím, co je teď, tak se nestačím divit.....

Jako zrovna ve stavebnictví to je jinej extrém - jednak je vůbec problém někoho sehnat a pak sehnat někoho dobrýho a toho klidně zaplatím, ale jak se prostě jede na čas, tak kvalita jde stranou. A pak člověk zjistí, že se s tím radši bude mordovat sám čtyřikrát (a víckrát) tak dlouho a bude to pečlivě (nebo taky ne, ale bude to dojebané podle mého gusta :mrgreen: ), to není jako pneuservis, kde prostě si to kolo pak povolim, nastříkám dosedací plochu a utáhnu momenťákem.
Jako ano, u stavby pak můžu vzít bourací kladivo, omlátit omítku a udělat ji znova, ale ... ehm :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod jirinam 24. 11. 2020 15:13

Dobrý den, má tu někdo zimní pneu od této značky https://www.vemusizivotjsempica.cz// Mohu je mít skoro nové za skvělou cenu. Co jsem právě koukala po internetu tak je lidi hodnotí vcelku pozitivně, ale radši bych se zeptala na osobní zkušenost.. nerada bych po roce zase měnila. Máte je někdo a mohli byste mi napsat jak se na nich jezdí?
Naposledy upravil salam01 dne 24. 11. 2020 15:41, celkově upraveno 1
Důvod: Spam
jirinam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 24. 11. 2020 15:36

Radsej Barum.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2020 15:45

potvrzuji po 14 dnech ježdění
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 11. 2020 15:50

glider píše:Radsej Barum.

Radšej rum.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Lukas063 24. 11. 2020 16:00

rum bum o<:)
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Hustoles 24. 11. 2020 18:10

Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Předseda 24. 11. 2020 22:32

Jak jedno tak druhý auto stále na letňácích.
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2020 22:55

Já všechny 4 na letňácích :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 11. 2020 22:56

Dneska už to klouzalo, do práce i z práce.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2020 22:57

Já uklouznul trochu na schodech když jsem vynášel koš :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Předseda 24. 11. 2020 23:23

Tady v Praze budu v suchu i v únoru. Nemám strach. Tady se jen zatáhne a všichni kkti jedou 30. Nedej bože když napadne poprašek. To se hned ten kdo má 4hrab cítí jako pán :D
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka