Celoroční nebo zimní?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaké pneu koupit?
Celoroční 12 %  38%  [ 12 ]
Zimní 19 %  61%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 31

Odeslat příspěvekod robbert 17. 5. 2011 09:22

Mám Fabii Junior z roku 2003, jezdí se s ní jen tady po okolí, takže má najeto za celou dobu nějakých 20k km. měl jsem na ní jak letní tak zimní pneu, ale považuji to dnes za hloupost. Takže se ptám: Bude na ten "šílený" nájezd lepší koupit celoroční pneu, nebo jezdit pořád na zimních?
Co byste udělali vy a proč?

A ještě jeden poddotaz: mají na sobě celoroční pneu označení jako zimní?
(pokud bude schválena povinnost požívat v zimě zimní pneu plošně, mphou být použity celoroční?)

Díky za spolupráci
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod speleo 17. 5. 2011 09:32

Já bych volil zimní. V létě budou mít podobné vlastnosti jako univerzály (nebo nepatrně horší, což je stejně jedno, kolem komínu nepotřebuješ žádný supr vlasnosti) a v zimě, kdy potřebuješ bejt na sníh co nejlíp připraven, odvedou práci mnohem lépe.

Moje celoroční pneu na škudce (Debica Navigator 1, Barum OR34) měly označení M+S a symbol vločky.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod m4lcolm 17. 5. 2011 09:32

Nechal bych čistě zimní, při rozumném tempu nebude problém ani v létě.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod robbert 17. 5. 2011 09:42

Tak na letošní léto tam jsou ještě zimní. Ještě chvíli tam vydrží, ale brzy budu muset koupit jejich náhradu. Už mají přece jen asi 6 let :-D Vzorek OK, ale stářím už dosluhují. V tuto chvíli tam jsou Micheliny Alpiny.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kibitz 17. 5. 2011 10:04

tak zrovna alpiny jsou takovy celorocni gumy, mezi zimnima jsou tragicky
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod speleo 17. 5. 2011 10:04

Šestiletý gumy jsou zánovní, počkej až jim bude jednadvacet jako těm na škudce. To pak chytěj druhej dech a to bude panečku grip jak sviňa.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod robbert 17. 5. 2011 10:14

Hlavně až někde bouchnou... Dneska je jiná doba, host vyhazuje vrchního, na to nezapomínej...

Kibitz: na ježdění kolem komína stačí. Na roční nájezd 2 500Km je jich i škoda :-D

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod motorol 17. 5. 2011 10:44

Záleží na tom kde jezdíš a kdy s tim jezdíš. Jestli je to x tý auto a jede se s tim jen někdy tak bych zvolil kola podle toho kdy. Pokud s tim jezdíš víc v létě tak letní, pokud v zimě tak zimní.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 17. 5. 2011 10:56

Jezdí celoročně a defacto úplně stejně v zimě jako v létě. Takže tohle nelze brát za rozhodovací kriterium. Proto tady hledám zkušenosti ostatních.
Že to budou jen jedny pneu, už je jisté :mrgreen:

A jezdí se v Brně a blízkém okolí...

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod spitfireIX 17. 5. 2011 11:16

Já řeším aktuálně podobný problém na druhém autě doma. Letní moc vzorku už nemají. Zimní mají pořád vzorek jako od traktoru, ale mají už dost let. Roční nájezd 00prd, většinou kratší trasy po okolí. Uvažuju, že bych koupil nějaký slušný celoroční, třeba GY 4seasons.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod robbert 17. 5. 2011 11:25

No však proto se ptám taky...
Ale vzhledem k nájezdu asi budou zimní. Nejezdí se s tím šíleně.
A ještě bude podstatné jestli se zavedou ty celoplošné zimní jako povinnost, ale na celoročních asi M+S bude...

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod spitfireIX 17. 5. 2011 11:27

Já asi půjdu do těch celoročních. Když je opravdu sníh, tak moje žena jezdí stejně Superbem kvůli 4x4.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Saitek 17. 5. 2011 12:18

Na celoročních samozřejmě M+S je
Uživatel neexistuje. Sbohem.
Saitek
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 5. 2011 12:42

Celoroční sou furt lepší než letní
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod spitfireIX 5. 9. 2011 13:03

Nákup celoročních pneu se přiblížil. V TP mám napsáno, že gumy musej mít 88H. Bude něčemu vadit, když budou mít 88T? Maximálka auta je 175 km/h.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Další stránka