Řetězy?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 28. 12. 2010 09:56

Zdravím, chci se zeptat, pokud jsou na autě 17" kola a v návodu je napsáno, že řetězy je možné použít jen na 16" byť podle TP mohu používat i 18" a 19" o stejné šířce, jaká je možnost použít na ty 17 řetězy případně jaké? Nechci na nich jezdit jen na případné vyproštění...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 12. 2010 10:02

Tak pokud se ti vejdou do podběhů, tak na nouzové vyprostění bych to neřešil a klidně je použil.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod - doktor - 28. 12. 2010 10:03

Taky mám řetězy na kolech, kde to výrobce zakazuje.
Pokud tam máš dost místa, tak to není problém. Problém může nastat, když by sis u auta v záruce něco zničil v souvislosti s řetězy
Ferdinand
- doktor -
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 10:12

robbert píše:... Nechci na nich jezdit jen na případné vyproštění...

a k čemu jinému jsou dobré ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 28. 12. 2010 10:15

Můžeš na nich i jezdit, když je souvislá vrstva sněhu... A vím, že někteří to ta dělají, pro pocit bezpečí a sucha :-P

-- 28. 12. 2010 10:18 --

A ještě tedy jaký je rozměr řetězu na pewag mi to píše, že na moje auto ho nemohu použít, takže se ptám tady jaká je velikost na 235/55 17?
A největší sranda je ta, že v ČR to jsou základí kola...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 10:31

to jako že zastavíš a čtvrthodiny se budeš mordovat s řetězama abys následujících deset kilometrů mohl jet s "pocitem bezpečí" ?

A jak rychle se vlastně může s řetězama aby se nerozpadly ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 12. 2010 10:38

No já si radši nasadím během 15min řetězy na 15km kopec, než abych měl po 5km stavět...v Rakousku na okpci stavěli auta bez řetězů a pokutovali...byla tam samozřejmě značka, která nařizovala použít řetězy.
Naposledy upravil Slawall dne 28. 12. 2010 10:42, celkově upraveno 1
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod - doktor - 28. 12. 2010 10:40

Na stránkách pewagu je kromě výběru dle typu auta výběr i dle velikosti kola
Ferdinand
- doktor -
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 10:44

aha, a proč teda všichni tvrdí jak není žádný problém s dobrýma gumama kamkoliv vyjet ?

jinak jestli je tam značka tak sice jo, pak to už ovšem není otázka pocitu ale peněz
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 12. 2010 10:47

Jo a my jsme třeba pod kopcem nasazovali na autobus řetězy, v půlce kopce stály audiny quattro i nějaké Volvo XC70...v půlce kopce nasazovali řetězy, protože to prostě nevyjeli, kdyby to nasadili dole, takhle akorát ohrožovali ostatní, protože to byla smozřejmě cesta akorát na dvě auta...
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod - doktor - 28. 12. 2010 10:48

Slawall píše:No já si radši nasadím během 15min řetězy na 15km kopec, než abych měl po 5km stavět...v Rakousku na okpci stavěli auta bez řetězů a pokutovali...byla tam samozřejmě značka, která nařizovala použít řetězy.

Značka v rakousku má dodatek "neplatí pro auta s pohonem všech 4 kol"
Ferdinand
- doktor -
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 12. 2010 10:50

Ono taky dávat na čtyřkolku řetězy je naprosto zbytečné. To už musí být opravdu extrémní povrch
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 12. 2010 10:51

Ale i ti v půlce kopce nasazovali...a jak takový policajt pozná, že je to 4x4, když tam pojede někdo s obyč Octávií, bez štítku...? :hm ale ono je to asi napsané v techničáku, Škoda Octávie 4x4 že?
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 10:56

Slawall píše:... v půlce kopce stály audiny quattro i nějaké Volvo XC70...v půlce kopce nasazovali řetězy, protože to prostě nevyjeli...

to má být vtip ? :hm
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 12. 2010 10:57

Ne? :hm
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků