Řetězy?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 11:00

blbost, tak to nebyly Quattra

já sám jsem bez řetězů protahoval na laně přes hluboký sníh auto, co ho nebylo schopné projet ani s řetězy.
Nevěřím že dvoukolka s řetězy projede víc než 4x4 bez řetězů. Akorát se rychleji zahrabe


PS: samozřejmě, mohl v tom quattru sedět i absolutní mantinel, anebo fricek doblblý předpisama
Naposledy upravil Vana666 dne 28. 12. 2010 11:01, celkově upraveno 1
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 12. 2010 11:01

No štítek na masce byl, jestli si ho tam dal jen tak to nevím, ale on tam nebyl právě hluboký sníh, spíše uježděný a dole led, taky kdo ví, jaký byl řidič lopata nebo ne...:)
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 11:02

tak to nemůže být vůbec problém, na tvrdém podkladu už absolutně ne
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 12. 2010 11:03

Ale očividně pro toho řidiče jo...btw tady ten měl taky řetězy a nestyděl se za to. :D

Obrázek
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 11:08

no tyhle řetězy bych už vůbec nechtěl nasazovat :D

jinak ta řetězová demagogie snad nemůže platit pro všechny
to bys potom všechny co nasazujou řetězy preventivně pro pocit sucha deklasoval na úroveň toho quattráře
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 12. 2010 11:11

No tak né no. :)

Btw ale mylsím, že tenhel nasadí řetězy na začátku zimy a možná je sundá na konci..:D
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 28. 12. 2010 11:19

Vana666 píše:to jako že zastavíš a čtvrthodiny se budeš mordovat s řetězama abys následujících deset kilometrů mohl jet s "pocitem bezpečí" ?

A jak rychle se vlastně může s řetězama aby se nerozpadly ?


řetězy jsem nasazoval kdysi na Felicii a dokázal jsem to do 5 minut na obě kola. Časem člověk získá cvik a je to naprosto v pohodě...
Ano zastavíš pod kopcem a nasadíš řetězy, abys ten kopec nezablokoval jako kamiony...

Jinak se udává max rychlost 50km...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shuruga 28. 12. 2010 11:51

Dnešní řetězy nasadíš na obě kola do 5 minut, to neni jak před 20 lety kdy sis je musel rozložit za kola (nebo před kola) najet na ně a pak teprve nahoře sepnout.
Shuruga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CyberVic 28. 12. 2010 12:06

Vana666 píše:to jako že zastavíš a čtvrthodiny se budeš mordovat s řetězama abys následujících deset kilometrů mohl jet s "pocitem bezpečí" ?

A jak rychle se vlastně může s řetězama aby se nerozpadly ?


Jestli nasazujes retezy 15min, tak je neco spatne. Jestli mi nasazeni Pevagu trva minutu na jedno kolo, je to moc. Sundani bejva horsi, neb je potreba popojizdet, ale ve dvou zadny drama... A s retezama do 50kmh v pohode, akorat se nekdy zblaznej kontrolky ESP nebo kontroly tlaku v pneu pres ESP... Pokud se jezdi po souvisle vrstve snehu, je to uplne v pohode, a jedes jako po suchu...
VW Touareg 3.0TDI 210kW 8G Aut 4M
VW Tiguan Allspace 2.0TDI 176kW DSG 4M
VW Grand California 600 2.0TDI 140kW 8G Aut FWD
CyberVic
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 14:49

robbert píše:řetězy jsem nasazoval kdysi na Felicii a dokázal jsem to do 5 minut na obě kola. Časem člověk získá cvik...

tomuhle jsem se naštěstí už dávno vyhnul pořízením 4x4

ale abych řekl pravdu to rychlostní omezení 50kmh by mi asi vadilo víc než samotný proces nasazování a sundávání
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 12. 2010 15:47

co je na quattru tak úžasnýho, že by se na takovém autě nemuseli používat řetězy?
Vždyť je to celé o tom, kolik síly dokážou pneumatiky přenést na silnici. A když to pneumatiky nezvládnou, tak musí nastoupit řetězy. Nehledě na to - do zasněžených kopců se nejlíp jezdí s lehkým autem a to Audi, ať je jakékoliv, prostě není.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 16:27

eLzyx píše:co je na quattru tak úžasnýho, že by se na takovém autě nemuseli používat řetězy?

pohon všech kol
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 28. 12. 2010 16:45

Slawall píše:Jo a my jsme třeba pod kopcem nasazovali na autobus řetězy, v půlce kopce stály audiny quattro i nějaké Volvo XC70...v půlce kopce nasazovali řetězy, protože to prostě nevyjeli, kdyby to nasadili dole, takhle akorát ohrožovali ostatní, protože to byla smozřejmě cesta akorát na dvě auta...


tak pokud jsou to aply tak není problém s trakcí ve směru jízdy ale adhezí z boku. Když ti to začne ujíždět do strany tak to není *****, už se opakuju ale frajery v corse/fiestě co tam jezdí jak po parkáči obdivuju (ženský o to víc).
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 12. 2010 19:53

Vana666 píše:
eLzyx píše:co je na quattru tak úžasnýho, že by se na takovém autě nemuseli používat řetězy?

pohon všech kol

a?
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 12. 2010 19:57

to bohatě stačí
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků