Řetězy?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 8. 10. 2019 19:04

Zbytečné, souhlas
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Lukas063 9. 10. 2019 05:42

Tak
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 9. 10. 2019 06:18

Zbytečné? Nemyslím. Tady jsou všichni mistri sveta ale do sněhu zapadnes ty. Za mě řetězy mají smysl, I pokud je nevytahnes. Ten pocit suchá a bezpečí za těch pár korun stojí. Řetězy opravdu stačí na přední nápravu. Co je ale důležité, tak je fakt, jak velká máš kola, protože ne na všechny rozměry lze řetězy použít.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod goes 9. 10. 2019 06:21

A

-- 9. 10. 2019 07:23 --

robbert píše:Zbytečné? Nemyslím. Tady jsou všichni mistri sveta ale do sněhu zapadnes ty. Za mě řetězy mají smysl, I pokud je nevytahnes. Ten pocit suchá a bezpečí za těch pár korun stojí. Řetězy opravdu stačí na přední nápravu. Co je ale důležité, tak je fakt, jak velká máš kola, protože ne na všechny rozměry lze řetězy použít.

Uz fakt se sebou zacni neco delat. Nepausalizuj s retezy na predni naprave u 4 kolky. Jsou takive co maji vyslovnedane retezy jen na zadni. Treba nektere haldexove 4 kolky apod.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 10. 2019 06:27

Pierr3 píše:Zbytečná věc u čtyřkolky.

neřekl bych, čtyřkolka brzdí stejně jako dvoukolka
anonymni

Odeslat příspěvekod goes 9. 10. 2019 06:32

Nemas tak uplne pravdu. Diky jinemu rozlozeni hmotnosti a diky tomu ze jsou zadni kola brzdena i motorem na rozdil od fwd je brzdeni kapku jine hlavne v itace ovladatelnosti a hlavne v otazce blokace kol na snehu apod. Jednoduse receno dokazi se dele odvalovažt a to je dukezite. Na brzdbou drahu to ma marginalni vliv
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 10. 2019 06:42

OK, tak jinak - rozdíl v trakci při akceleraci a deceleraci je u čtyřkolky na kluzkém povrchu znatelně větší než u vozu s pouze jednou poháněnou nápravou.
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 9. 10. 2019 06:53

[quote="goes":*****]
[quote="robbert":*****]Zbytečné? Nemyslím. Tady jsou všichni mistri sveta ale do sněhu zapadnes ty. Za mě řetězy mají smysl, I pokud je nevytahnes. Ten pocit suchá a bezpečí za těch pár korun stojí. Řetězy opravdu stačí na přední nápravu. Co je ale důležité, tak je fakt, jak velká máš kola, protože ne na všechny rozměry lze řetězy použít.[/quote:*****]

Uz fakt se sebou zacni neco delat. Nepausalizuj s retezy na predni naprave u 4 kolky. Jsou takive co maji vyslovnedane retezy jen na zadni. Treba nektere haldexove 4 kolky apod.[/quote:*****]

Takže u superba od tazatele dáš řetězy dozadu? Ok, když myslíš...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod goes 9. 10. 2019 06:55

Roberte myslet a vedet je zasadni rozdil. U tebe jde videt ze ani nemyslis auz vibec nevis. Koukni se do navodu na konkretni auto. Nekdy se davaji jen do zadu nekdy od urciteho rozmeru se nedavaji apod. Neni to tak jak si ymslis ze to je ze je to v predu
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod robbert 9. 10. 2019 07:30

Proč píšeš o nějakém autě?
Tady jde o superba.
Kozenko, tohle fakt bylo ze slabšího soudku. Chtělo by to, abys trošku více přemýšlel.
Ty si to klidně u Supa namontuj na zadní nápravu. Ale tazateli doporučím na přední a ještě zkontrolovat rozměr pneumatik, aby tam vůbec řetězy namontovat mohl. Ale to jsem psal u v prvním příspěvku.

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod goes 9. 10. 2019 07:32

Najednou pises ke konkretnimu autu. To vis ze jo.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 10. 2019 07:50

já nevim nic, ale mluvím do všeho. Problem solved 8-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Michal220 9. 10. 2019 07:57

Pokud Smrk vyloží kufr u supa tak víc zatížená a tím pádem lepší trakce bude na přední nápravě kde by ty řetězy měli větší smysl.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 9. 10. 2019 08:08

Řetězy v kufru zlepší rozložení váhy na nápravy a přispějí tak k lepší trakci čtyřkolky.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Michal220 9. 10. 2019 08:22

Puk no ale to by tam museli být řetězy z kamiónu kde oba váží 50kg.Primárně je u haldexu hlavní přední náprava to není jak quatro od Audi.Navíc by to líp zatacelo i směrem kam zrovna chceš.
Michal220
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka