Zimní pneu 235mm

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Captain Slow 9. 9. 2010 16:50

Zima se blíží, je čas na serii témat kde každý hledá tu nejlepší právě pro ten svůj rozměr. :D Má tu někdo zkušenost se zimními pneu větších rozměrů? Je celkem problém najít aktuální testy nad 225mm. Navíc předpokládám, že udělat na sněhu fungující pneu ve větším rozměru je celkem těžké, tak bych uvítal osobní zkušenosti spíš než testy (beztak to je všechno podplacené).

Představoval bych si tichou pneumatiku dobrou na mokru, co zvládne led a ujetý sníh. :D

Jízda bude 80% město a dálnice, 20% hory. Proto ta orientace spíš na mokro a led - v momentě kdy vjedu do pořádného sněhu si to stejně sedne na břicho. Předpokládaný nájezd je max. 10tkm za sezonu.

Abych to dál upřesnil, výběr je omezen na tohle, jiné v tom rozměru dostupné nejsou:

    Bridgestone LM25
    Continental TS830
    Dunlop Wintersport 3D/M3
    Kumho KW27
    Michelin PA3
    Pirelli SottoZero 1/2
    Vredesten Wintrack
    Yokohama V902

Takže bych uvítal konkrétní zkušenosti s jakoukoli z dostupných.
Captain Slow
VIP moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 9. 9. 2010 16:53

Mám 2. zimu 235/65 R17 Dunlop WinterSport 3D a spokojenost na všech površích, včetně sněhu. Jsou tišší, než letní Bridge Dueller HP...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Captain Slow 9. 9. 2010 17:30

Super, jsem si říkal že 3D jsem měl v menším rozměru tak je zkusím znova, ale nedělají se ve správnem rychlostním indexu.

Takže díky, někdo další? :D

Edit: tak vzhledem k tomu že v předepsaném indexu není k dispozici nic, tak jsou zpět ve hře :D

Btw vydrží index H dlouhodobou jízdu 160-200?
Captain Slow
VIP moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -LK- 9. 9. 2010 17:37

Mám 235/60 R16, taky WinterSport 3D a jsem spokojenej, nepřijdou mi o nic horší než Michelinky, co jsem měl před nima.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honziss 9. 9. 2010 18:48

Já mám zkušenost s vredestein wintrac extreme v rozmeru 235/45/17:

http://www.vredestein.com/Banden_Bandty ... D=82306635

...a naprosta spokojenost, na vode ok, na snehu jeste lepsi, hlucnost na urovni letnich SCS2 a sjel jsem z nich 3mm za cca 20tkm, prevazne na dalnicich...

-- 9. 9. 2010 19:52 --

Captain Slow píše:Super, jsem si říkal že 3D jsem měl v menším rozměru tak je zkusím znova, ale nedělají se ve správnem rychlostním indexu.

Takže díky, někdo další? :D

Edit: tak vzhledem k tomu že v předepsaném indexu není k dispozici nic, tak jsou zpět ve hře :D

Btw vydrží index H dlouhodobou jízdu 160-200?


Jestli chces dlouhodobe jezdit rychlejc, tak bych vzal aspon V...ale pri vyssich rychlostech mizi vsechny zimaky pred ocima...
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 10. 9. 2010 06:56

Těžko vybrat tu nejlepší,všechny zmíněné jsou to nejlepší co se dá pořídit.Na svém mám v německu doporučené Michelin PA s limitem 100V,po jedné zimě mohu říci,že dobrý,ale je to čtyřkolka,ženským na Mercedesy dávám Pirellky Soto Zero,celkem dobrý,ale je to zadní náhon,takže se musí stejně v zimě opatrně,na Multivanu jsme dali doporučované a levné Kumho,ale ve sněhu jsme hůř vyjížděli ze sněhu,jsou spíš na asfalt,ale zase velká těžká bedna.Záleží na jaký se to dá vůz,každý se chová jinak.Musel by mít někdo zkušenost s více pneu zrovna na takovém voze co máš sám,takový tu ale asi není.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 10. 9. 2010 07:06

Prekvapive muzu doporucit Nokian WR G2... Zkusenost s siri 225. Zcela srovnatelne chovani vzhledem k ostatnim premiovejsim pneumatikam, perfektni drzeni stopy, jak rikam, dobra guma.
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomx76 10. 9. 2010 07:43

Tak nevim proc Nokiany "prekvapive"...? Sice jsem cetl ze na mokru nic moc, ale nic extra jsem "nevypozoroval"... máme je v zimě na XC 60 v rozměru 235, předtím na OII 4x4 tuším ve 195 a spokojenost (chalupa na pomezí Jizerek a Krkonoš téměř každý víkend)
tomx76
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 10. 9. 2010 07:50

Prekvapive proto, ze jsem je vzdy diky cene bral jako low-costy. Pravda, bez vlastni zkusenosti. Az nyni prisla zkusenost, ktera nebyla spatna, proto prekvapily.
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my_dudesty 10. 9. 2010 07:50

Mám ty Micheliny PA něco ve 235/60 R16 a nemůžu si stěžovat. Auto na dálnici parádně sedělo i během těch kalamitních víkendů minulou zimu..
<--- RETARDS, we all know one
my_dudesty
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvoX3 10. 9. 2010 08:14

Používám Pirelli Winter SnowSport 265/35 R18 a pocitově se mi zdají o dost lepší než Micheliny ve stejném rozměru...
1,2HTP předěláno na naftu (spotřeba 2l/100km) a očipováno na 140koní (250kmh žádný problém)
IvoX3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MMira 10. 9. 2010 08:53

2 zimy Dunlop WinterSport 3D 225/40 R17 a 245/35 R17 na 330Ci a fungovaly vyborne
FWD na pojizdky, AWD na potah, RWD na zabavu, co vice si prat.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Captain Slow 10. 9. 2010 09:33

Tak zatim to vypada na TS830 nebo Wintersporty. Radši bych Wintersporty protože jsem je měl v minulosti, ale bohužel se opravdu nevyrábí v 235mm a indexu V. I když s autem přes 200 prakticky nejezdím, tak se mi zdá H (210) být celkem málo :-l
Captain Slow
VIP moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod henk 10. 9. 2010 09:57

Zimáky mám teda jenom 205mm, vloni nové TS830, předtím Wintersport 3D. Právě kvůli dálnici jsem vzal index V a na radu pneuservisu i vyšší load index - prý se ve vyšších rychlostech tolik nedeformují a sjíždí se rovnoměrněji. TS830 mi připadají možná mírně lepší na mokru a na suchu při vyšších teplotách 10°C+ ("neroztékají" se tolik), ale vnímání může být ovlivněné i tím, že ty WS3D byly jen H a měly nižší LI .
henk
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMira 10. 9. 2010 15:50

tak jsem ted byl v garazi a zjistil jsem, ze jsem ty dve posledni sezony nejezdil na dunlopech, ty jsem mel na 325i, ale na goodyearech

http://www.pneumatiky.cz/goodyear-ultra ... zimni.html
FWD na pojizdky, AWD na potah, RWD na zabavu, co vice si prat.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků