Na kolik foukat pneu? (m.leky sem!)

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Abre 4. 8. 2020 12:05

Arnie J píše:nevim, zjistím :) ale na kodiaku je předepsáno 2,4 všude (v případě prázdného vozu), tak mám všude 2,3

No tvl jestli i Kardiaq ma 2,4, tak potom fakt nechapu proc ma Leon 2,5
Abre
Nováček

Odeslat příspěvekod garážmistr 4. 8. 2020 12:16

Různý pneu mají odlišnosti v konstrukci a můžou fungovat při odlišných tlacích. Údaje výrobce jsou nějaký průměr, nikoli optimum pro každou gumu.
Foukám nejnižší tlak při kterým se ještě nebortí bočnice a je zachována ovladatelnost auta. U některých pneu nedosažitelná meta.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 4. 8. 2020 12:26

ja fukam jednou za pul roku na neco a to pak mam furt, nikdy jsem rozdily nepoznal krom toho, kdy bylo extremen podhustene, ale zda to ma 2,2 nebo 2,6 fakt nepoznam na nicem bez ohldun a nalozeni, typ auta apod.

ale verim, ze to nekdo pozna, kdyz o tom bude vedet
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Jean ViC 4. 8. 2020 13:42

ono zalezi i na konkretnim aute
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod glider 4. 8. 2020 13:49

Snazil som sa to pozorovat, ale viacmenej som prd poznal a smykalo ma v skusanych zakrutach rovnako.

Teraz mam nafukane na spodnu hranicu, nedrnca to tolko a aj grip mi pride malinko lepsi.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod kurtoid 4. 8. 2020 13:51

Mě nové auto dali na 225/40/18 nahuštěných na 2,6 - bylo to tvrdé jako sviňa, takže jsem se hned jal experimentovat. Dle tabulky mám foukat na 2,5 - to jsem zkusil a opět to bylo k ničemu. Trochu jsem si s tím hrál a zkoušel po dvou desetinkách od 2,0 do 2,6 a nejlepší mi přišlo 2,2 (vždy měřeno při 20 stupních s nezahřátou pneu). 2,0 už mi přišlo že se začíná žvejkat při agresivnější jízdě, mezi 2,2 a 2,6 jsem už ale rozdíl příliš nepozoroval, tak ta nižší hodnota zůstala a auto je mnohem příjemnější na nerovnostech. Tolik u Leona.

Trojkovou oktu jsem jezdil na stejném rozměru s podobně těžkým motorem a byla nafoukaná taky na 2,2 - tolik měla ale i v tabulce pro nezatížené auto. Nevím, kde vzal Vaculík ta čísla 2,5 a 2,7 - možná něco takového platí pro RS nebo nějaký dvoulitr v naftě...
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod Abre 4. 8. 2020 17:08

Maxima mam 2,7 vpredu a 2,8 vzadu, to si asi Vaculik nevymejsli.
Jinak komfort a tim padem minimum u myho Leona je 2,4.
Tech 2,5 jsem si vsugeroval blbe.
Abre
Nováček

Odeslat příspěvekod xmickey 5. 8. 2020 09:42

Continental 2019 · 2020 Luftdruck

Pro muj Golf třeba doporučují vyšší tlak než je na víčku a taky se mi to zdá lepší. :-)
Víčko: 2.0/2.0 -- 2.3/2.8
Continental: 2.3/2.3 -- 2.5/3.0
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Nováček

Předchozí stránka