Zimní pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Johnnny64 5. 10. 2022 05:31

Ahojte, nemate tip na nejake rozumne zimne pneumatiky v rozmere 205/55 R16 na Passat ? Zvazujem Barum Polaris 5, vraj su za tie prachy slusne, ale zaujimaju ma skusenosti mimo heureky.
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 5. 10. 2022 06:15

Dobře vychází Hankook W452, který byl letos nahrazen W462. W452 a až na to, že je to trochu hlučnější pneu (proti prémii, proti Barum asi ne...), měla všechny vlastnosti super - na vodě, suchu, sněhu a ledu srovnatelná s prémií. Na sadě asi o pětikilo dražší proti Barum Polaris 5.

A kdybych měl mířit trochu výš, tak asi opět Hankooky, tentokrát ty nové W462. V testech dopadají velmi dobře.

Jen pozor na to, že některé várky Hankook jsou z Číny, což třeba mě odrazuje a určitě bych si zjistil zemi výroby (dělají ještě v Korei a Maďarsku).
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Johnnny64 5. 10. 2022 06:20

Vdaka. Hankooky kludne pozriem. Vyssia hlucnost mi sice vadi, ale asi to nebude horsie, alebo vyrazne horsie nez Barum, aj ked tie P5 su vraj tiez celkom tiche.

Aktualne mam letne PremiumContact6 v rozmere 235/45 R17 a hucia teda hodne a od R16 si slubujem prave nizsi hluk (este mam tak na 2 sezony nejake zimne Matadory na rovnake disky, ale prave kvoli hluku chcem ist do niecoho mensieho).
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 5. 10. 2022 06:26

Nemáš tam spíš 215/55/16 nebo 205/60/16?

205/55/16 byly na starší Passaty...
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Johnnny64 5. 10. 2022 06:28

Je to B7, 2014. Ale aj ta to ma nejak domiesane, pretoze niektore B7 maju 215tky, ale na moje su podla Volkswagenu nezapisatelne. Aj pre R16 aj pre R17.
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 5. 10. 2022 06:47

Jestli jsi zvyklý na letní Conti, tak bych šel do něčeho rozumného i na zimu.

Jestli řešíš hlavně tu hlučnost, tak Hankook asi ne. Teď jsem dal na auto W452 a po letních Michelin Primacy 4+ je to hned slyšet, jak to hučí. Třeba Dunlop WS5, které už mám taky hozené na druhém autě, jsou podstatně lepší a taky ten přechod mezi letníma a zimníma dá se říct neznatelný.

Z těch levných jsou celkem tiché Kleber HP3, je to v rodině na autě a všechno ok. Jinak bych se v tomhle rozměru, kde je rozdíl mezi Barumem a prémií na sadě do 100€, podíval po něčem "pořádném", zvlášť když to jde na poměrně velké a těžké auto na tenhle dnes už "malý" rozměr.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Johnnny64 5. 10. 2022 06:58

Mozno si to este prejdem a necham poradit.

Ja som sa dost spoliehal na to, ze o 3cm uzsia pneumatika a trochu balonovejsie kolesa sa v hluku prejavia a bude to tichsie. Tie Conti su slusne pneumatiky, ale aj podla recenzii su skor hlucnejsie. Nastastie je to ich posledny rok a buduci budem menit, zatial to vyzera na Goodyear F1 Eagle ktore som tiez zvazoval kupit ako 205tky R17, ale to by zase chcelo nove disky a do toho sa mi nechce.

Tie Kleber vyzeraju slusne co sa hluku tyka, aspon co som rychlo nieco pogooglil, patria fakt k najtichsim. A celkovo posobia pomerne vyvazene. Cenovo v pohode.

Alebo mas este ine tipy na nieco "premiovejsie" ?
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 5. 10. 2022 07:30

Letní 205 na Passat mi přijde málo. Na zimu tenhle rozměr ok.

U té prémie je to o preferencích a taky asi hodně o tom, jak to kluci ve fabrice upečou. Mě se třeba podařila naprosto tragická sada od Bridgestone, kde se mi trhaly bloky, u dvou pneu se nejspíš narušila kostra a při větším tlaku dělaly boule, k tomu ještě ty pneu nefungovaly na sněhu, po dvou letech byly KO - zpuchřelé a nerovnoměrně sjeté. A teď jejich nástupce vyhrává všechny testy. Ale spíš si myslím, že jsem měl prostě jen smůlu, nicméně po Bridgích třeba už nikdy nešáhnu.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 10. 2022 07:42

Ten mytus uzsich kol na zimu vymizi az asi s lidstvem co?
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 5. 10. 2022 07:43

Ja som po prvej sezone s Bridge zimakmi spokojny, si nevyberes.

Johnnny64 píše:Je to B7, 2014. Ale aj ta to ma nejak domiesane, pretoze niektore B7 maju 215tky, ale na moje su podla Volkswagenu nezapisatelne. Aj pre R16 aj pre R17.


Divne, pritom 215/55 je idealny "EKO" rozmer na Passat...
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 5. 10. 2022 07:46

Dobrý duch píše:Ten mytus uzsich kol na zimu vymizi az asi s lidstvem co?

Pár lidí to vidělo rally s hrotama na ledu/sněhu a od té doby to je ne?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 5. 10. 2022 07:48

Mam rovnako siroke na leto/zimu (225), len o palec mensie.
Funguje to ok.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnnny64 5. 10. 2022 07:54

Ja som automotive amater, ale co som cital vyhody a nevyhody, tiez mi nevyslo jednoznacne, ze uzsie su lepsie. Maju svoje vyhody, ale lad/brzdnu drahu asi zvladaju lepsie siroke.

V kazdom pripade, uzsie riesim fakt len kvoli tomu hluku aj ked neviem posudit ako velky dopad ma sirka gumy vs kvalita gumy/dezenu. Ale auto som kupoval primarne kvoli odhlucneniu na dialnici a v Passate su jedinym zdrojom hluku prakticky fakt len tie gumy (a priatelka).

205 sa zda malo aj mne, 235 co mam teraz naopak vela jednak z hladiska komfortu, ale aj z hladiska vizualu. 215 by asi boli idealne, ale pisal som do VW a certifikat na ine mi dat nevedia :/
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 5. 10. 2022 07:55

Mě se třeba v břečce jezdí podstatně líp na užší pneu a taky je tam výhoda na vodě v aq. Přímá zkušenost na dvou autech. Ono je to taky hodně o hmotnosti. U lehkých aut mi prostě široké zimní v takových těch polorozpuštěných prosolených srajdách, což je typ sněhu, po kterém jezdím tak 90% času, fungovaly nic moc.

A ještě dodatek. Zajímavé, že třeba koncern dělá hodně ty "zimní" rozměry s úzkou pneu. Asi to taky nebude jen tak.
Naposledy upravil kurtoid dne 5. 10. 2022 07:57, celkově upraveno 1
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Slawall 5. 10. 2022 07:56

glider píše:Ja som po prvej sezone s Bridge zimakmi spokojny, si nevyberes.

Johnnny64 píše:Je to B7, 2014. Ale aj ta to ma nejak domiesane, pretoze niektore B7 maju 215tky, ale na moje su podla Volkswagenu nezapisatelne. Aj pre R16 aj pre R17.


Divne, pritom 215/55 je idealny "EKO" rozmer na Passat...

215/55 pro B7 neni tusim. To je B8 rozmer.

-- 5. 10. 2022 08:57 --

Jean ViC píše:
Dobrý duch píše:Ten mytus uzsich kol na zimu vymizi az asi s lidstvem co?

Pár lidí to vidělo rally s hrotama na ledu/sněhu a od té doby to je ne?

Tak tam jde o to, ze sirsi pneumatika pred sebou tlaci vice sracek, snehu a brecky.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků