Zimní pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 10. 2022 13:25

Na sněhu podle všeho by měly být opravdu Michelin top. Jak se pneu chovaj na suchu a mokru je mi celkem jedno, na suchu ani zdaleka nedosahuju svých limitů a auta už vůbec, na mokru jezdím s respektem, potom, co sem v mládí na mokru boural, ale na sněhu jsem rád za každou trakci a dobré brzdění.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tommas van Belgie 3. 10. 2022 13:27

Přiznám se, že Micheliny jsem nikdy neměl, s Conti mám naposledy zkušenost (asi 5 let zpátky) ještě na Astře J v 16" rozměru a tam byly tehdy ok. Teď na toho Golfa to bylo Conti myslím 156 EUR kus, Michelin 176 EUR kus a ty Hankook, co v testu skončily 3. tak nějak 130 EUR kus. Ale tam mě odrazuje uváděná hlučnost.

Na Mazdě jsme teď 3 roky jezdili Pirelli Sottozero 3 (225/45/19) a horší gumu co se týká hlučnosti a celkově trakce na sněhu jsem snad nikdy nezažil.
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Tommas van Belgie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 3. 10. 2022 13:34

MELLO píše:Na sněhu podle všeho by měly být opravdu Michelin top. Jak se pneu chovaj na suchu a mokru je mi celkem jedno, na suchu ani zdaleka nedosahuju svých limitů a auta už vůbec, na mokru jezdím s respektem, potom, co sem v mládí na mokru boural, ale na sněhu jsem rád za každou trakci a dobré brzdění.

Realne ides rychlejsie na suchu a vode ako na vrstve snehu + miestne zimy su prevazne na vode, ale tak kazdeho boj.
Vo vysledku rozdiel poznat nebude.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2022 13:57

Tommas van Belgie píše:Přiznám se, že Micheliny jsem nikdy neměl, s Conti mám naposledy zkušenost (asi 5 let zpátky) ještě na Astře J v 16" rozměru a tam byly tehdy ok. Teď na toho Golfa to bylo Conti myslím 156 EUR kus, Michelin 176 EUR kus a ty Hankook, co v testu skončily 3. tak nějak 130 EUR kus. Ale tam mě odrazuje uváděná hlučnost.

Na Mazdě jsme teď 3 roky jezdili Pirelli Sottozero 3 (225/45/19) a horší gumu co se týká hlučnosti a celkově trakce na sněhu jsem snad nikdy nezažil.


v belgii byvaji docela kalamity a hlavne ty kopce...
anonymni

Odeslat příspěvekod Tommas van Belgie 3. 10. 2022 14:12

Dobry duch: Přesně tak. Proto jsme brali i 4x4 :-D . Jako je fakt, že tady zima rovná se akorát neustálý déšť a teploty 2-5 stupňů přes den. No stačí jednou ročně Alpy, do toho 1-2 cesty do CZ a raději si připlatit.

U těch Pirelli na Mazdě mi vadí hlavně ten hluk, jak Mazda nemá žádné odhlučnění od kol tak v tom prostě přes zimu 11 hodin do ČR sedět nechceš.
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Tommas van Belgie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2022 14:13

sottozera sem mel na vsem co melo nejaky vykon a vetsi gumy a vzdy paradni zimni pneu, hlucnost tezko rict, ta auta byla hlucna tak, ze nejake gumy byly nepodstane...

a ze nesetris na zimacich i kdyz je vyuzijes jen parkrat je pekne a mas mou plnou půodporu... ja ted presedlal z GY na Micheliny a jsem spokojen.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 10. 2022 14:59

glider píše:
MELLO píše:Na sněhu podle všeho by měly být opravdu Michelin top. Jak se pneu chovaj na suchu a mokru je mi celkem jedno, na suchu ani zdaleka nedosahuju svých limitů a auta už vůbec, na mokru jezdím s respektem, potom, co sem v mládí na mokru boural, ale na sněhu jsem rád za každou trakci a dobré brzdění.

Realne ides rychlejsie na suchu a vode ako na vrstve snehu + miestne zimy su prevazne na vode, ale tak kazdeho boj.
Vo vysledku rozdiel poznat nebude.

Nakonec stejně vezmu Kontíky.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 3. 10. 2022 15:08

Dobrý duch píše:tak to ja prave naopak... po zkusenostech se zimnimi contiky na Golfu, kdy auto nemelo problem kloizat i na suchem asfaltu jsem poridil nejdirve na golf a ted i na octu micheliny a ty konecne funguji

Kolik jsi na těch Michelinech na Octě najel?
3.0 V6
2.0 R4
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 10. 2022 15:11

Mrkne a vidí
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2022 15:16

PatV píše:
Dobrý duch píše:tak to ja prave naopak... po zkusenostech se zimnimi contiky na Golfu, kdy auto nemelo problem kloizat i na suchem asfaltu jsem poridil nejdirve na golf a ted i na octu micheliny a ty konecne funguji

Kolik jsi na těch Michelinech na Octě najel?


321 metru je z pneuservisu domu
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 3. 10. 2022 16:21

Este by som sa mal spytat, ci tie zazracne zimne Miseliny na Golfe boli tiez v rozmere 205/50R17 rovnako ako tie divne Conti.

Ale kedze to nemam brat tak vazne, tak sa nespytam a zostaneme v rovine, ze Conti smykaju.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2022 17:06

Ano byly. Dokonce v ramci obejticity jsem nasadil na pravou stranu jedny a na levou druhe a sledoval rozdil v realnem case.
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 4. 10. 2022 18:45

glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 10. 2022 18:48

Jako v cem? Ze nefunguji na snehu ledu a v zime?
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 4. 10. 2022 18:48

Hahahahahahaha mas Miseliny tusim co hahahahaha
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků