Celorocní pneumatiky proc ne

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 11. 8. 2019 11:38

A to je problém?

Tady třeba Continental celoroční:

Obrázek

Je tam obojí. A takových bude jistě víc.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod goes 11. 8. 2019 11:39

Na znaceni gum ms nebo i vlocka v pdotste nejsou zadna pravidla. Dobre je to rozepdane na autowebu
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 8. 2019 13:49

Jo, tohle mě dost překvapilo.
https://www.autoweb.cz/letni-a-zimni-pn ... -oznaceni/
O značení zimních gum je to ke konci.Je tam i část věnovaná rychlostnímu indexu.
m.kv
Nováček

Odeslat příspěvekod biker610i 17. 12. 2019 01:12

Ja tiez idem skusit celorocne pneu , akurat som kupil Barumy quartaris 5 tak uvidim ako sa osvedcia ale cital som na ne dobre recenzie celkom, inak sezonne neprezuvam doteraz som jazdil cely rok na zimnych a vydrzali mi cca 4 roky
biker610i
Nováček

Odeslat příspěvekod Hlava 17. 12. 2019 03:25

OTA21 píše:… Aby tedy byla pneumatika německým policistou považována za vhodnou pro zimní provoz, musí mít na bočnici symbol sněhové vločky na pozadí horského štítu - ať už v kombinaci s M+S nebo nikoli. ...

Koupil jsem celoroční gumy, a mají oboje. I vločku se štítem, i M+S.

Jestli mi vydrží 4 roky (hádám tak 50 tis km?), tak splní očekávané. V podstatě s nima najedu to samé, jako kdybych měl zimní/letní na 8 let (půl roku zimní, půl roku letní). Akorát že celoroční budou častěji nové.
Hlava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 12. 2019 08:03

No Barumky asi nebudou řešením. Ty pozitivní reference by si sem mohl dát. Těch celoročních gum.co funguje zase tolik není...

Ale výhledově to mám pořád taky asi v plánu. Jen mám trochu strach ne ze zimních vlastnosti, kdy se obecně tak nějak jezdí opatrněji, tam si myslím že by problém nebyl, zvlášť u nové pneu, ale ten opravdovej strach mám z léta, při potřebě svižnější jízdy. Tam mám strach že se ta pneu bude jednak rychleji sjíždět než letní /podobně jako zimní v létě/ a že se bude zvejkat, prostě spíš jako dojíždění zimní pneu, než letní.

Tohle by.mne zajímalo víc jak se chovají než jak se chovají v zime
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 17. 12. 2019 08:44

Já mám vždycky problém zimní přes léto dojet, nakonec jdou pryč, aby uvolnily disky novým zimním. Žádné zimní nebyly v létě průser, někdy byly lepší než letní.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaIIx 17. 12. 2019 10:15

Ještě jsem nezažil zimní, které by v létě brzdily pořádně. Nevygoogluje někdo nějaký test?
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 12. 2019 11:26

maincoonsback píše:Jen mám trochu strach ne ze zimních vlastnosti, kdy se obecně tak nějak jezdí opatrněji, tam si myslím že by problém nebyl, zvlášť u nové pneu, ale ten opravdovej strach mám z léta, při potřebě svižnější jízdy. Tam mám strach že se ta pneu bude jednak rychleji sjíždět než letní /podobně jako zimní v létě/ a že se bude zvejkat, prostě spíš jako dojíždění zimní pneu, než letní.

+1
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod glider 17. 12. 2019 11:30

Par ludom z okolia som odporucil Crossclimate (nie su to strelci, skor predpisovka apod.) a nestazoval sa nikto.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod goes 17. 12. 2019 11:51

a zijou jeste?
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod puk123 17. 12. 2019 12:24

JardaIIx píše:Ještě jsem nezažil zimní, které by v létě brzdily pořádně. Nevygoogluje někdo nějaký test?

Tady je zajímavý test, ale celoročních: https://www.auto.cz/prekvapivy-vysledek ... ale-112863 .
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 12. 2019 12:52

CC to docela zválcovaly
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod JardaIIx 17. 12. 2019 12:56

Uvádí někde, co byly zač ty zimní gumy?
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Abre 17. 12. 2019 13:57

CC jezdim tretim rokem a nejen ze porad ziju, ale rozhodne se nechystam ani v budoucnu jeste nekdy blbnout se dvema sadama. Nutno ovsem podotknout, ze nejezdim jak idiot.
Abre
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka