Vynechávání zapalování na válci - odpálený katalyzátor?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod athamas 22. 1. 2008 14:56

Zdravím fórum,

otázka viz název vlákna - vynechávání zapalování na jednom z válců v důsledku ucpaného EGR ventilu, v tomto stavu najeto asi 500km (nejel jsem zrovna kolem servisu). Předpokládám, že nespálené palivo, které jím prošlo, způsobilo poškození katalyzátoru, mám před emisema rovnou nechat vyměnit katalyzátor nebo myslíte, že projdu?
athamas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 22. 1. 2008 15:34

Já bych to zkusil projít. Co máš za auto? Katalyzátor nemusí být poškozen. Jestli to není novější a nemá katalyzátor spojený se svodama, tak by tam v případě vadného katu šel dát univerzální za o dost nižší cenu.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 1. 2008 15:47

Zdaleka nemusel odejit, vydrzi vetsinou docela dost. Taky bych to zkusil, na vymenu je vzdycky dost casu ;-) Nebo se na nejake volnejsi STK domluvit, me to orientacne zmerili za kilo (neformalne) :mrgreen:
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 22. 1. 2008 16:05

já jel 250km s propáleným pístem a upálenou svíčkou. Katalyzátor buďto přežil nebo se prostě vejdu do emisí i bez něj - taktéž měřeno oriantačním měřením na STK (zadarmiko - technika to taky zajímalo). Emise mám dle protokolu o cca 5% horší než při posledním měření, ale to může být způsobené kvalitou benzínu a nebo jinak seřízeným předstihem (by člověk neveřil, že auto z roku 1993 má ještě mechanicky nastavitelný předstih - a to i když má ŘJ)
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod athamas 22. 1. 2008 17:09

Accord 2.2 VTEC 1997. OK tak to zkusim proletet, nebyl jsem si jisty a nechtel jsem tam jet zbytecne, diky!
athamas
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků