GPS software - zaznamenání max. rychlosti, zrychlení atd...

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod .jt. 12. 10. 2007 11:49

Zdravím všechny, nemáte zkušenost s nějakým softwarem pro Pocket PC nebo jinou platformu, který by uměl zaznamenat maximální dosaženou rychlost, případně změřit zrychlení 0-100,
0-160 atd.... ?

Používal jsem podobnou aplikaci na N95, ale díky nepřesné GPS při 250 km/h tam byla odchylka od rychlosti udávané diagnostickým menu auta cca + 7 km/h. Proto se pokouším najít něco obdobného pro stroj s citlivějším gps.

Díky :roll:
.jt.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MaTTo S 12. 10. 2007 11:53

pochybujem .. GPS s tou mega dobou odozvy aby ti dokazalo zmerat zrychlenie z 0-100 ... to by bola chyba merania takych 50percent a navyse pri presnosti GPS ze staci v ruke pohybat z antenou a uz dokonca idem 2kmh ,, no od GPS nic taketo necakaj ...
K otakze : Používal jsem podobnou aplikaci na N95, ale díky nepřesné GPS při 250 km/h tam byla odchylka od rychlosti udávané diagnostickým menu auta cca + 7 km/h

Tu by som skôr odpovedal ze chyba v merani moze byt jak na strane GPS tak na strane auta, je celkom bezne ze auto meria o nejake to percento viacej rychlosti a GPS pri 250kmh ... no comment to uz musi byt fakt nepresne meranie --
MaTTo S
Nováček

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 12. 10. 2007 11:53

mno zaznamenavani maximalni rychlosti problem nebude, ale na zrychleni zapomen. Cokoli s GPS bude mit presnost mereni zrychleni tak +- 10-20%. GPS ma i sebelepsich civilnich a v podsate i vojenskych GPS pomerne velke zpozdeni, takze tvuj pohyb zaznamena s 0,5-1 s zpozdenim.

Pokud si reknes, ze kdyz to ma zpozdeni 0,5s na zacatku, tak to bude mit zpozdeni 0,5s i na konci, takze vysledny cas bude sedet, ale neni tomu tak.

S GPS dosahnes jen o zdibec lepsiho vysledku, nez se stopkami. To uz mas pak lepsi si natocit otackomer a pres GPS si zjistit pri jakych otackach dosahnes 100 km/h a pak to zmerit v nejakem programu.

Holt, bud to chce akcelerometr, nebo je to na oblbovani typku v hospode.
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod .jt. 12. 10. 2007 12:29

Díky za odpovědi, i když jste mě chlapci moc nepotěšili... Asi bude nejjednodušší věřit to zrychlení výrobci, aspoň pak člověk nepřijde na to, že je lemra řidič....

Ještě mě napadá jedna otázka - když pojedu z Brna do Prahy (chci říct z Mnichova do Stuttgartu :) ) a budu si pak chtít někde v PC prohlédnout kde jsem jel nejrychleji, kde jsem byl nejvýše atd.. Na to nějaká utilitka existuje?

A už dám pokoj :roll:
.jt.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -LK- 12. 10. 2007 12:33

Já osobně na to mám navigaci iGo, která umí zaznamenávat trasu a tu vyexportovat ven např. do formátu kml, na který zase existuje několik online analyzátorů, takže uvidíš průměr, maximum i graf rychlosti v závislosti na čase apod.. Tuhle jsem z něho zjistil, že jsem jel asi 25 minut v Praze, vyjedu z Prahy a najednou šup! Už jedu po německé dálnici.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 12. 10. 2007 12:46

jt: znamy vyrabi GPS krabicky, ktere jsou urceny pro firemni auta. Das to na palubni desku a ono to sleduje tvou cestu a zapisuje do pameti. Je to pak kompaktibilni s nekolika online mapami, ktere si pak otevres a udaje z krabicky si nahrajes do PC a vidis presne kudy jsi jel, jakou rychlosti v jakem bode, kde a jak dlouho jsi stal apod. Stoji to ale kolem 10k.
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod -LK- 12. 10. 2007 13:01

Tady mají něco průmyslově vyráběný. Žádnej bastl, funguje to i jako BT GPS a stojí to čtyři litry i s DPH.
http://www.navigovat.cz/Text/Ar.asp?ARI=113358
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 12. 10. 2007 13:03

jt: Můžu se zeptat co za program jsi používal v té N95?
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 12. 10. 2007 13:09

LK: znamy to vyrabi taky prumyslove, ma na to firmu, takze taky zadny bastl. Navic to umi vest i knihu jizda apod. Kazdopadne u toho tveho jsem jaksi nezaznamenal co to umi. V testu pisou - zaznamenani trasy, ale umi to uchovavat i to, jakou rychlosti v jakem bodu jel, jak dlouho cesta trvala, muzes z tech dat vytahnout napr. cas jizdy mezi dvemi libovolne zvolenymi body? a dalsi veic?
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod -LK- 12. 10. 2007 13:11

RO: Máš-li vyexportovanou trasu, můžeš z toho získat cokoliv, co v těch údajích je. Jelikož je tam čas, místo, rychlost a asi i azimut, tak určitě vše, co píšeš, z toho dostaneš. Ono o moc víc (ještě tak nadmořská výška) z GPS dostat nejde. Navíc koukám, že to umí i surová data z GPS v NMEA, takže jediné rozdíly mezi tím, co dělá známý a tímto, budou poloviční cena, podpora bluetooth, pravděpodobně o dost větší výdrž a nutnost použít nějaký NMEA (či jiný) analyzátor, který s tím možná nebude dodávaný.

Jinak v článku se jasně píše:
Zařízení BTCD110 se dá využít také v automobilu pro kontrolu, generování knihy jízd, tvorbu různých statistik, archivaci. A potom samozřejmě také jako běžný GPS modul pro připojení k mobilu, kapesnímu nebo běžnému počítači.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod .jt. 12. 10. 2007 13:24

Maximus: v N95 jsem používal Nokia Sports Tracker - při nastavení na "auto" to fungovalo moc hezky, ale poněkud nepřesně. Umí to exportovat i do KML, ale tu a tam to ukáže naprostej nesmysl, takže v Google Earth se z dálničního letu stane klidně offroad expedice přilehlým lesem.

To zařízení na navigovat.cz vypadá hodně dobře :hm

Vzhledem k tomu, že navigaci mám a toto je spíše "hračka", 10k je asi dost...

Našel jsem nějaké pda aplikace, které by měly umět něco podobného, tak vyzkouším a případně dám vědět. U čipu Sirf III, který je na PDA, mám vyzkoušený rozdíl udávané rychlosti a rychlosti diagnostického menu (BMW) při 250 kmh maximálně 1-2 kmh.
.jt.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -LK- 12. 10. 2007 13:30

Mas-li GPS s PDA, tak programku, co budou logovat NMEA data, jsou kvanta. A s takovym logem jsi za vodou a vytahnes z toho vse, o cem se tu pise.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod Posraldescu 13. 10. 2007 07:57

Já mám v telefonu (Nokia n70) prográmek GTi od http://www.tempes.com.
Měří vzdálenost, zrychlení 0-xxx a zobrazuje souřadnice z GPS.
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 13. 10. 2007 08:13

Podle toho co tam píšou tak v N95 s interním gps nejede :(
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod ČernýPetr 13. 10. 2007 11:07

Na PPC (WM 5) pouzivam aplikaci GPSDash. Je to jeden z mnoha programku, kterej prehledne ukazuje i zaznamenava do logu rychlost, nadm. vejsku, ujetou vzdalenost azimut apod (po exportu zobrazitlene na google earth). Ma to i online grafy rychlosti a zrychleni, ale jak uz tady nekdo psal, na mereni zrychleni treba z 0 -100kmh neni GPS kvuli delsi odezve idealni.
Nissan Primera 2.0 SLX ´98 Winterwagen
BMW e30 320ic -> 325ic ´92 Freude am Fahren
ČernýPetr
Kolemjdoucí

Další stránka