Znáte autobazar auto-steiner?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 14. 4. 2011 18:39

JardaB píše:Nejlepsi je vyhnout se bazarum uplne a usetri se spousta nervu a penez...

A jak pak vlastně koupíš nebo prodáš auto?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Major Kure 14. 4. 2011 18:41

primo od majitele?
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod Heini 14. 4. 2011 18:41

Na inzerát?

Major: O prsa :D
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod fakomobil 14. 4. 2011 18:42

do bazaru da auto jen ten, kdo ma spatny svedomi.
fakomobil
Nováček

Odeslat příspěvekod robbert 14. 4. 2011 18:43

Já byl třeba rád, že se nemusím starat a strčil jsem auto do bazaru.
Navíc v bazaru máš větší výběr.

-- 14. 4. 2011 19:46 --

fakomobil píše:do bazaru da auto jen ten, kdo ma spatny svedomi.

Tak mám podle tebe špatné svědomí :-D

Já nechci být otravován kdejakým "znalcem" který si myslí, že všechno ví a všechno zná. O všechna auta jsem se staral a prodával je ve stavu, ve kterém bych s nimi úplně normálně jezdil. Žádný ošizený servis. Dokonce jsem nechal udělat i technickou, prostě proto aby byla.
Ale ano, neměl jsem čisté svědomí...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Major Kure 14. 4. 2011 18:46

Ja byl treba rad ze sem soukrome prodal za vic a ze to nestalo nejakymu lemlpovy na desti a nedaval tomu kdekdo za studena cocku kdyz to ani nechtel koupit :)
Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod fakomobil 14. 4. 2011 18:52

vseznalyho znalce behem minuty vyfakuju, co je za problem? auto prodam jen tomu, kdo se mi jevi jako velmi solidni. nestojim o kdejaky tahanice a nez auto prodat kryploj co se k nemu bude chovat jak dobytek, tak ho radsi sesrotuju.
fakomobil
Nováček

Odeslat příspěvekod Major Kure 14. 4. 2011 18:53

a co z toho budes mit? komu tim prospejes? :)
Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod fakomobil 14. 4. 2011 18:55

svymu svedomi? :hm
fakomobil
Nováček

Odeslat příspěvekod robbert 14. 4. 2011 19:00

fakomobil píše:vseznalyho znalce behem minuty vyfakuju, co je za problem? auto prodam jen tomu, kdo se mi jevi jako velmi solidni. nestojim o kdejaky tahanice a nez auto prodat kryploj co se k nemu bude chovat jak dobytek, tak ho radsi sesrotuju.

Aha, takže raději se nechám otravovat x krát denně, bud obětovat svůj čas na někoho, koho následně pošlu někam?

No, když se ti to líbí...

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zdick 29. 11. 2011 11:09

Moje zkušenost s nákupem v Auto Steiner
Inzerované auto: Škoda Octavia 2, 2005, 123 000 km, kombi, 1.9TDi 77kW, elegance, servisní kniha, ESP, klimatizace, parkovací asistent, 10x airbag, senzor světel
http://bit.ly/rFKZXF - screenshot inzerátu
http://bit.ly/tYtDhH - fotka štítku s popisem auta

Jsem 150 km od Prahy, auto jsem našel přes internet, jel se na něj podívat tchán se známým technikem (pracuje v Škoda auto). Auto mi bylo doporučeno, nalezené menší závady - drobné nehody na předek i zadek, zkrat ve svorkovnici airbagu, chybějící gumová krytka na hlavním ovládacím tlačítku originál autorádia, rezonující palivové čerpadlo, volant nasazen o několik stupňů křivě. Diagnostika v pořádku, kilometry nestočené. Tím pádem rezervace za 2 000 Kč, od prodejce nabídnutá sleva ze 167000 na 164000.

Druhý den jsem si jen pro auto, zjistil jsem ale že popis neodpovídá výbavě - ambiente namísto elegance, ESP chybí (má jen z výroby standardní ASR), parkovací asistent chybí, airbagů je 6 (podle specifikace Škoda víc airbagů nedělá - volant, spolujezdec, dva boční a dva hlavové), senzor světel chybí. Servisní kniha je, ale jen s jedním záznamem po ujetí 15.000 km, takže je v podstatě k ničemu.

Můj původní záměr byl koupit o hodně levnější Octavii první verze po faceliftu, dvojkovou jen v případě plné výbavy, aby mi to za ty peníze stálo. Od koupě jsem tedy chtěl couvnout a požádal jsem o vrácení rezervačního poplatku, z důvodu neodpovídajícího popisu. Tady začalo velmi nepříjemné a nátlakové jednání. Rezervační poplatek mi odmítli vrátit a přišly argumenty:
- dnes tu byl kupec se 167 000 Kč, o které prodávající kvůli mě přišel
- auto už jinak neprodáme, budeme ho muset hodně zlevnit a prodávající tak přijde o peníze (ve chvíli kdy jsem přišel jsem byl pobídnut k rychlému jednání, s tím že o auto má zájem 5 kupců)
- rezervační poplatek by musel bazarista dát ze své kapsy, protože rezervace náleží prodávajícímu, nikoliv bazaru
- slevu není možné dát už ani korunu, prodávající měl údajně velký problém i s původně dohodnutou slevou 3 000 Kč

Byl jsem ochoten auto koupit v případě nějaké výraznější slevy, po cca 40 minutách velice nepříjemného jednání mi bazarista nabídl svou ochotu "prodat auto bez provize, tozn. o 4 000 levněji", po delším váhání jsme nakonec auto koupili, protože jinak kromě matoucího popisu a nepříjemného jednání bylo auto v pořádku, přišlo mi tedy zbytečné přijít o rezervační poplatek 2 000 (soudit bych se klidně mohl, mám o udávané výbavě důkazy - foto, screenshot z webu, ale jen soudní poplatky by stály víc).

Jednání trochu vyvážili ochotou při uzavírání povinné pojistky - nabídli mi cenu pojištění od nich, s tím že přes internetový srovnávač mi to vyšlo mnohem levněji - paní mě pustila ke svému počítači s tím že si tam můžu vyplnit formuláře a zelenou kartu u nich vytisknout. Bohužel toto pojištění platí až od půlnoci, sjednal jsem si proto u nich pojištění na měsíc s tím že po tom měsíci už si vyřídím podstatně levnější internetovou pojistku.

Po týdnu zkušeností s autem - vše v pořádku, jezdí bez problému, nic se neobjevilo. Hned po koupi jsem ještě jel k tomu známému do Škoda servisu na zimní prohlídku, takže auto bylo pod lupou. Domníval se že bude muset měnit přední silentbloky, ale vše je v dobrém stavu. Brzdy jsou nové vpředu i vzadu.

Poslední věc ohledně bazaru - samozřejmě úplně prázdná nádrž, takže jsem odjížděl ve strachu jestli vůbec dojedu k nejbližší pumpě.

Výsledek - auto za dobrou cenu, na 6 let staré auto ve velmi dobrém stavu. Jednání velice, velice nepříjemné a nátlakové. V případě zájmu si nezapomeňte podle VIN a štítku výbavy zkontrolovat reálný stav s inzerovaným.
zdick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duri13 29. 11. 2011 12:20

Tak ale to, ze to ma maximalne iba 6 airbagov, si predsa vedel uz davno vopred, nie?
Inak, by som radsel ozelel tych 2000czk, nez zobrat auto, ktore nechcem. A tie ich dovody, ze preco nemozu vratit rezervacku, sama perla :mrgreen: Mimochodom, na potvrdeni o zaplateni rezervacie je uvedene co? Nie je tam nejake cislo inzeratu, popis auta a podobne? Lebo v podstate mas rezervovane ine auto, nez ti potom ukazali, nie? :hm
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 29. 11. 2011 13:10

No zas tolik veci tam nechybelo, da se rict, ze nic duleziteho. A je asi blbost poslat nekoho podivat se na auto a nerict mu, aby zkontroloval konfiguraci podle popisu...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Duri13 29. 11. 2011 13:46

JardaB píše:No zas tolik veci tam nechybelo, da se rict, ze nic duleziteho.

Ty vogo, tebe by som chcel predavat auto.
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 29. 11. 2011 14:12

"...ambiente namísto elegance, ESP chybí (má jen z výroby standardní ASR), parkovací asistent chybí, airbagů je 6 (podle specifikace Škoda víc airbagů nedělá - volant, spolujezdec, dva boční a dva hlavové), senzor světel chybí. Servisní kniha je, ale jen s jedním záznamem po ujetí 15.000 km, takže je v podstatě k ničemu..."
Kde jsem prehlid neco duleziteho? ESP - nahovno, bagy -//-, senzor, zerviska taky, nic co by zkuseny ridic vyuzil...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka