"modré" žárovky H7

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 6. 9. 2007 10:07

vcera jsem vymenoval zarovku na aute, coz vede i k tomu, ze si budu dalsi muset koupit jako nahradni. kdyz jsem hledal na netu (nemel jsem ani tuseni kolik stoji, tak proto :) tak jsem narazil i na H7ckovy zarovky, ktere sviti modrobilym svetlem ... nejde mi ani tak o to, ze to "simuluje" xenony (to je mi celkem sumak), ale ma to vubc smysl? je tam nejaky (smysluplny) rozdil (krome barvy), treba lepsi viditelnost ci tak?

t.
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 9. 2007 10:08

Nemá to cenu.Pokud to jsou ty za 40-100kč
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 6. 9. 2007 10:10

Petr1968 píše:Nemá to cenu.Pokud to jsou ty za 40-100kč
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod zdenek 6. 9. 2007 10:13

Oni ani tak nesviti modrobile jako spis jasnejsi bila (ne tak do zluta jako normalni zarovka) a jiny vyznam nez ze to mozna lip vypada to nema.
zdenek
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 9. 2007 10:16

Pokud má nádech do modra.Při svícení no prosím.Ale pokud má modré sklo(baňku) tak je to pouťová atrakce.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 6. 9. 2007 10:41

Lepší viditelnost, i to líp vypadá, ale tak po půl roce zežloutnou a svítí jak normální. A ještě praskaj a jsou dost drahý, tak už je nepoužívám,
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 6. 9. 2007 11:42

Taktéž je od nich špatně vidět za mokra a deště.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod paveld 6. 9. 2007 13:48

No, hlavne nekupuj Osramky..aspon ja mam s nima spatnou zkusenost, koupil jsem OSRAM Silverstar, jedna stala necelych 400.-...no a po mesici byla prvni v pr.... Nesviti do modra, spis jen vic jasneji, maji svitit +50%, je to znat, ale nevydrzi nic.
BMW E30 316i -> BMW E36 320i :-)
paveld
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 6. 9. 2007 13:52

Mel sem Osram Cool Blue a svitily super .. je perfetkne videt dopravni znaceni, ale musi byt pekne!

nicmene je pravda, ze casto praskaji, takze maji smysl bud jenom do dalkovych , a nebo radeji ne :)

je ale pravda, ze pri desti nic moc ( na to ale zase maji ty zlute)

paveld: Silverstar nema svitit do modra
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SusHa 6. 9. 2007 14:07

paveld píše:No, hlavne nekupuj Osramky..aspon ja mam s nima spatnou zkusenost, koupil jsem OSRAM Silverstar, jedna stala necelych 400,-...no a po mesici byla prvni v pr.... Nesviti do modra, spis jen vic jasneji, maji svitit +50%, je to znat, ale nevydrzi nic.

ty jo, jedna SilverStar za čtyřistovky Mr. Green to tě pěkně natáhli :tleskani Mr. Green
Naposledy upravil SusHa dne 6. 9. 2007 14:08, celkově upraveno 1
SusHa
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nal 6. 9. 2007 14:08

jj, defacto na beznom trhu sa daju kupit len dve "znackove". Silverstar a Philips. Obe maju celu seriu ziaroviek (na zivotnost, modry efekt, na zvysenie svietovosti...). Ja mam rok ako stretavacie H7 silverstarky (svietim den, noc), H1 detto (tie mam asi mesiac) a parkovacie W5W mam coolblue.
ked mi odidu silverstaky (co bude kazdym dnom) vymenim ich za HID sadu. tam vaham medzi svietivostou 4300 alebo 6000-kou.
jedine, co ma stve je, ze Leon nema projektorove svetla pre halogeny.

a aby som to doplnil - Osram cool blue su 3800 K, Philips deep blue su 4000 K
Dve levíčatá. Jedno znakom, druhé menom.
nal
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 6. 9. 2007 14:54

nal: projektorovy svetlomet neni uplnou nezbytnosti .. navic se divam na avatar, tak mas aspon cirou optiku .. jedine kde mi dodatecne xenony vylozene nesedi je klasicke svetlo s vroubkovanim na skle
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 6. 9. 2007 15:51

paveld píše:No, hlavne nekupuj Osramky..aspon ja mam s nima spatnou zkusenost, koupil jsem OSRAM Silverstar, jedna stala necelych 400.-...no a po mesici byla prvni v pr.... Nesviti do modra, spis jen vic jasneji, maji svitit +50%, je to znat, ale nevydrzi nic.

Silverstary nebudu svietit domoda na to sluzia xenony alebo Osram CoolBlue.
Silverstary maju mierne znizenu zivotnost (ostatne ako kazde ine ziarovky so zvysenou svietivostou) o cca 10% ale za to zvysenu svietivost az o 50% a je to fakt vidiet. Davaju dlhsi, jasnejsi kuzel, su vhodnejsie na jazdu vnoci a na okresky a dialnice.
Ja osobne som ich mal a vydrzali svietit 13mesiaqcov a potom oduisli jedna za druhou v priebehu mesiaca. Podotykam ze vydrzali cca 17tkm neustaleho svietenia pocas 13mesiacov, co je prijatelne.
Potom som ich nahradil za obycajne (povodne z vyroby) a tie vydrzali tiez rovnako dlho. Ked prva (povodna z vyroby) praskla tento tyzden, tak som ich vcera obe vymenil za H7 Osram Silverstar,
a rozdiel je znacny, tak sa tesim :shock: :P :wink: 8)
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod fabka2004 6. 9. 2007 15:54

marepa píše:Mel sem Osram Cool Blue a svitily super .. je perfetkne videt dopravni znaceni, ale musi byt pekne!

nicmene je pravda, ze casto praskaji, takze maji smysl bud jenom do dalkovych , a nebo radeji ne :)

je ale pravda, ze pri desti nic moc ( na to ale zase maji ty zlute)

paveld: Silverstar nema svitit do modra


CoolBlue je skor imidzovka svietia do modra, ale nemaju nejaky vyznam taky zeby svietili viacej, je to len imidz do modra byt COOL, preto maju aj v nazve COOL Blue

faktom je ze za dazda tie CoolBlue su na prd.
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod fabka2004 6. 9. 2007 15:55

SusHa píše:
paveld píše:No, hlavne nekupuj Osramky..aspon ja mam s nima spatnou zkusenost, koupil jsem OSRAM Silverstar, jedna stala necelych 400,-...no a po mesici byla prvni v pr.... Nesviti do modra, spis jen vic jasneji, maji svitit +50%, je to znat, ale nevydrzi nic.

ty jo, jedna SilverStar za čtyřistovky Mr. Green to tě pěkně natáhli :tleskani Mr. Greenr/quote]

preco?

ja som ich kupoval pred dvoma rokmi a stali kus á 380 Sk
aj vcera som ich kupil a kus stal á 380 Sk
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků