el. sklopna zrcatka

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Yorkin 30. 8. 2007 15:49

Nebyl původně vtip sklopných zrcátek, že jsou bezpečnější, když se o někoho/něco otřeš, nezpůsobí takové zranění, případně nevznikne taková škoda? Tzn. pokud by nesnesly občas i manuální sklopení, vlastně by neplnily svůj základní raison d'etre...
Volvo XC70 2.5T + Volvo V70 2.5TDi + Saab 99 GL + Simca 1301
Yorkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mvb 30. 8. 2007 16:26

Yorkin píše:Nebyl původně vtip sklopných zrcátek, že jsou bezpečnější, když se o někoho/něco otřeš, nezpůsobí takové zranění, případně nevznikne taková škoda? Tzn. pokud by nesnesly občas i manuální sklopení, vlastně by neplnily svůj základní raison d'etre...v/quote]

nevim o tom... ja vidim vyhodu v tom, ze se sklopi pokazde kdyz zamknes auto... tj. predejde to kolizi na parkovisti...
mvb
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 31. 8. 2007 09:11

mvb: Popisuje klasický systém zrcátek a ne elektrické :wink:
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod El Carlos 31. 8. 2007 13:06

U Superbu se nestane nic a vlastně nikde by nemělo :hm protože ti to může sklopit třeba kartáč v myčce apod. Když je pak dám narovnat, tak to jedno zacvaká a narovná se.

Možná je lepší ho narovnat rukou ještě předtím. Ale to asi taky jenom v případě, kdyby se ti ohýbalo každý večer a tys ho musel každý ráno rovnat.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 31. 8. 2007 13:33

No mne se to stalo jednou pri umejvani a nedelalo to zrcatkum moc dobre. Jedno zustalo napul zklopeny. Nezkousel jsem ho narovnat rukou, ale jenom jsem vypnul zapalovani a zase zapnul. Zrcatko se narovnalo az na treti pokus, takze jsem mel docela stazenou zadnici. Od te doby se prave to leve zrcatko sklapi o cca 1s pomaleji nez to prave. Jsem zvedavej, jestli se to bude zhorsovat. :D
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod Pit 1. 9. 2007 21:26

Nestane se samozřejmě nic, protože zrcátka musí být sklopná i mechanicky, přesně jako psal Yorkin. Je to kvůli bezpečnosti chodců a auto bez sklopných zrcátek by dnes snad ani nemělo projít technickou. Takže výrobce počítá s tím, že se to sklopí.

A na závěr něco pro zasmátí:
Měl jsem sklopená zrcátka a nastupoval jsem s kolegyní. Ta viděla sklopený zrcátko a než jsem stačil cokoliv, přiskočila k němu a se slovy "Jé, Tobě to někdo sklopil!" ho pěkně ručně vrátila tam, kde podle ní mělo být :D A to to ani nebyla blondýna... Naštěstí to zrcátko přežilo bez újmy.

Takže nejen že jde sklopit, ale dokonce odklopit, tedy aspoň na mojí Jettě ;)
-----------------------------------------------------
Conditions change. Results should not.
Pit
Nováček

Odeslat příspěvekod Brus 1. 9. 2007 22:03

na toyotě to dělá hrozné zvuky, když se to vrací, ale jinak nic
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 3. 9. 2007 07:48

To Pit: Souhlasim s tebou, vse cos napsal je pravda, ale myslim si, ze to ze se daji zklopit rucne je jenom naprosta nouzovka. Zrcatka na to urcite nejsou konstruovana. Pro castejsim skapeni a odklapeni to ten mechanismus namusi prezit. Ze to jde jeste neznamena, ze se to muze delat normalne. Jedovate houby se taky daji uplne v pohode jist, bohuzel jen jednou. :D
HrdinaJan
Veterán

Předchozí stránka