Ložisko v kole?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod turboleon 11. 6. 2007 13:23

mfilip píše:To nemusi byt lozisko, lozisko byva hlavne hlucne pri zataceni. Zkus jet 50 - 70 km/h a v ramci moznosti hybej volantem. Jestli je to lozisko, mel by se hluk vyrazne menit. Problemy s loziskem taky signalizuje vyssi teplota na kole. Kdyz se da kolo na zvedak, jde to taky nekdy odhalit poslechem. Ja bych to tipnul na pneu, obzvlaste Bravurisy nebo Bravury jsou timto primo vyhlasene. V tom pripade bych zkusil dat na chvili na otestovanina auto znovu zimni gumy, jestli se to nezlepsi

Přesně. Já to tady řešil před měsícem, hluk při zatáčení se měnil - bylo to zadní ložisko. U O1 to spíše bývají přední. Leon má to vlastně to samý, takže přední počítej kolem 1500, zadní 3500, záleží na dodavateli, origo škoda může být ještě dražší. Plus montáž.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod turboleon 11. 6. 2007 13:25

zadirr píše:Poslouchal jsem jestli se to mění při zatáčení a připadalo mi že spíš ne.

Pneumatiky jsou Bridgestone Turanza. Nezačalo to ale dělat postupně, začalo to dělat najednou (v sobotu jsme jeli na Buchlov, tam to ještě jelo potichu a když jsme jeli zpátky tak už to hučelo). Pneumatika mě napadla, ale říkal jsem si že to by byly cítit nějaké vibrace ve volantu a to nejsou.

Mimochodem hučí to dost potichu, nevím jestli jsem to popsal dost přesně - když jsem se přítule ptal jestli to taky slyší tak moc nechápala na co se ptám.y/quote]

Mě taky zpočátku připadalo že to při zatáčení je stejný. Ale když to hlučelo víc už to ztišení v zatáčce bylo patrný. Musí to být pořádná zatáčka, aby se kola odlehčovaly, jinak to nepoznáš.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 11. 6. 2007 15:31

eltoroloco píše:Ctu si tady tu diskuzi a potkalo me uplne to samy, taky mi zacalo neco hucet, najednou, vypada to na lozisko. Mam stejny gumy jako ty, Bridgestone Turanza, asi cca 3 mesice stary. Tak uvidime cim to bude. JInak nic jinyho me nenanapda co by za tim mohlo byt.

Hele to je zajimave mne se ted jak se oteplilo taky zda, ze je auto od kol pri jizde v klidu po rovine nejak hlucnejsi. Mam taky Turanzy

Ad topic: Lozisko se projevuje opravdu postupne, casem mas pocit jakoby ti u ucha letel vrtulnik.
Jinak ja mam na Pikapu nacle lozisko uz asi 5 tkm a chova se porad stejne (v zatacce to chrci, jakoby "chrochta").
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod zadirr 11. 6. 2007 21:28

p0etrik píše:
eltoroloco píše:Ctu si tady tu diskuzi a potkalo me uplne to samy, taky mi zacalo neco hucet, najednou, vypada to na lozisko. Mam stejny gumy jako ty, Bridgestone Turanza, asi cca 3 mesice stary. Tak uvidime cim to bude. JInak nic jinyho me nenanapda co by za tim mohlo byt.

Hele to je zajimave mne se ted jak se oteplilo taky zda, ze je auto od kol pri jizde v klidu po rovine nejak hlucnejsi. Mam taky Turanzy

Ad topic: Lozisko se projevuje opravdu postupne, casem mas pocit jakoby ti u ucha letel vrtulnik.
Jinak ja mam na Pikapu nacle lozisko uz asi 5 tkm a chova se porad stejne (v zatacce to chrci, jakoby "chrochta").

Nevím jestli je to náhoda, ale že by to mělo souvislost s vedrem a Turanzama?

Mě to začalo dělat v sobotu, kdy jsme dopoledne ještě relativně za chládku dojeli bez problému na Buchlov, tam jsme chvíli pobyli a šli jsme pěšky do Buchlovic (cca 4km), tam jsme taky chvíli pobyli a když jsme odpoledne lezli zpátky nahoru na kopec k autu, tak bylo šíleny vedro, po cestě žádná hospoda, no sotva jsme to vylezli... Nastartoval jsem, pustil naplno klimu a šel koupit pití a když jsme se rozjeli, tak jsem to poprvé uslyšel. Ale teď už to hučí i bez vedra.
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod zadirr 15. 6. 2007 10:10

Pár dní to už pozoruju, je to mnohem výraznější pří zatáčení doleva, v pravé zatáčce zvuk prakticky zmizí. Připadá mi že to jde zleva... je možné že to hučí levé ložisko a hučí víc když se odlehčí (levá zatáčka) a míň když se víc zatíží (pravá zatáčka)?
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod Whistler 15. 6. 2007 11:33

Tak lozisko to moze byt,ako uz niekto pisal,nemas moznost skusit zimne gumy,ci zvuk nezmizne?

Inak,ak by to bolo lozisko,uz by som vymenil obe predne,aby si to nemusel riesit na 2x a platit za robotu 2x.A nech ti skontroluju uz aj zadne loziska,ak su seriozni
Whistler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod turboleon 15. 6. 2007 18:38

zadirr píše:Pár dní to už pozoruju, je to mnohem výraznější pří zatáčení doleva, v pravé zatáčce zvuk prakticky zmizí. Připadá mi že to jde zleva... je možné že to hučí levé ložisko a hučí víc když se odlehčí (levá zatáčka) a míň když se víc zatíží (pravá zatáčka)?
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod meme sk 15. 6. 2007 21:18

Loziska sa daju dobre pozorovat na "zhupoch" na ceste. Ak sa auto odlahci, stisia sa, naopak pri zatazeni po "dopade" zahucia silnejsie.

Rozhodne menit co najskor. Za prve nakusnute loziska robia teplo, ktore brzdam moc nepomaha a za druhe nevies kedy sa vysipe uplne a moze to skoncit aj zablokovanim kolesa.
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Nováček

Odeslat příspěvekod lu.kas 17. 7. 2017 20:34

Hm, tak mi na laguně začalo pískat ložisko v pravým předním kole. Teda předpokládám, že je to ložisko, prostě pískání v zatáčkách.
A za tejden potřebuju jet 1500 km. Takže narychlo shánění servisu (a doufání, že to neposerou a nezdrží) nebo vyjet s tím a modlit se... :hm
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod PeTr7650 17. 7. 2017 20:38

Lozisko nepiska, huci v zaberu. Tzn. Pri leve zatacce by ti slo od kola huceni.
To hodlas jeste protahovat stk? Bych se na to asi ***** . .
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod lu.kas 17. 7. 2017 20:40

Tak tohle píská. Při levotočivé zatáčce. Hmm, takže něco jinýho a odhalovat co? Ještě horší varianta... :hm
Nehodlám, půjde to na šrot. Ale chtěl jsem tím teď jet do Varšavy a zpátky. A řešit v Polsku nějakou likvidaci nebo servis, kdyby mě to nechalo někde, to se mi nechce..
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 7. 2017 20:56

Přestane to při šlápnutí na brzdu? Není na kotouči hrana?
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod PeTr7650 17. 7. 2017 21:33

Brzdy jsou novy, delal sem loni kotouce i desky, oboje ate
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod lu.kas 17. 7. 2017 23:26

Brzdy to taky bych řekl nebudou, píská to nezávisle na (ne)brždění.

Kurde, tak co?
Platit někomu, že bude rozebírat všechno kolem kola a hledat, co je špatný, nebo jezdit a doufat, že mě to někde nenechá... Toť otázka...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 7. 2017 04:42

Kolo zvednout na hever, chytit oběma rukama a zkusit pohyb jako když ho chceš sundat. Pokud tam bude jakýkoliv vakl, tak je to ložisko.
m.kv
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka