Jaké tlumiče?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vopelista 2. 4. 2007 06:46

Hledám nové tlumiče na své auto.
Předpoklady: nechci standartní sériové výrobky. A zároveň nechci tvrdé záležitosti jako jsou Koni sport. Hledám kompromis. Kompromis mezi nepřiměřenou tvrdostí a nepřiměřeným nakláněním :-)

Co poradíte?

Sachs Advantage, Kayaba SR nebo jiné?
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 2. 4. 2007 08:04

tvrdší tlumiče pomůžou proti naklánění ??
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vopelista 2. 4. 2007 09:02

Třeba Koni sport ano a velmi. Jen to má jistou nevýhodu u sníženého auta - nulový komfort a neúnosné riziko ohnutí ráfku.
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMira 2. 4. 2007 09:12

a co Koni FSD? já na své tedy ještě čekám, ale dle zkušeností jiných jsou komfortní na hrbolech a tvrdé v zatáčkách.
FWD na pojizdky, AWD na potah, RWD na zabavu, co vice si prat.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 2. 4. 2007 09:18

Vopelista: mno naklaneni je hodne o pruzinach, tvrdost tlumeni pri prejezdu nerovnosti je vice o tlumicich.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 2. 4. 2007 09:28

Dovedl bych si představit že tvrdší tlumiče můžou trochu omezit rozhoupání auta při nějaké myšce.

Že by mohly snížit náklon třeba v táhlé zatáčce nevěřím
To je věc pružin jak psal Radek nebo stabilizátorů
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 2. 4. 2007 09:31

Radek: A muzes doporucit tlumice i pro beznou jizdu? Nemam temer zadne sportovni ambice (OK, obcas me to chytne, ale nehodlam tomu prizpusobovat auto), preferuji komfort, auto je stare Mondeo r.v. 2000 (ovsem nerad bych vyznamne zhorsoval jizdni vlastnosti na ukor komfortu).
Vymena me ceka v nejblizsi dobe, zvazuji Monroe Sensa-Trac nebo Reflex (asi rozhodne jak velky bude cenovy narust), dobre reference jsem slysel tez na Sachsy, model nevim. Klidne si necham poradit i jine.
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vopelista 2. 4. 2007 09:39

Když sem vyměnil sériové Opel tlumiče (Sachs) za Koni sport tak se auto nejenže výrazně méně naklánělo v zatáčkách tedy příčně, ale i při rozjezdu a brždění tedy podélně. A nic jiného sem neměnil. Tehdy jsem měl sériové pružiny.
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 2. 4. 2007 09:40

urcite vynechat Monroe Reflex, nikdo, koho znam s tim neni nejak spokojeny - hlavne v zivotnosti.

Jinak neporadim, protoze ja vzdy kupoval tlumice pro sportovni jizdu a nikdy sem nehledel na komfort. Takze nevim co vzit.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 2. 4. 2007 09:42

Radek: Zajimavy, je to jejich nejvyssi rada :-).
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vopelista 2. 4. 2007 09:44

Jenže teď sem auto snížil - použil sem originální set od úpravce Opel - irmscher. A zjistil, že s Koni sport je to pro mě prostě příliš tvrdé. A tak hledám alternatívu k pružinám. Ani sériové měké ani sportovní tvrdé. Hledám komfortnější charakteristiku a přitom tužší charakter.
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vopelista 2. 4. 2007 09:48

Radek O. : jenže když projedeš jámu o průměru 30cm, hlubokou 5cm a musíš rovnat kolo. A toto se ti stane 2x za měsíc. Tak tě to s prominutím nasere. Taky nehledím na komfort, ale co je moc to je příliš. To jsou mé pohnutky popsané na příkladu...
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vopelista 2. 4. 2007 09:49

německé silnice tu nemáme a mít nebudem a já potřebuju jezdit a né se ploužit a hlídat jámy na cestě.
Calibra for ever!
Vopelista
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 2. 4. 2007 15:38

Radek O. píše:urcite vynechat Monroe Reflex, nikdo, koho znam s tim neni nejak spokojeny - hlavne v zivotnosti.

Jinak neporadim, protoze ja vzdy kupoval tlumice pro sportovni jizdu a nikdy sem nehledel na komfort. Takze nevim co vzit.
Já mám Monroe Reflex a jsem spokojený :hm
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků