Jak ošetřit nový lak na autě?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ota.r 30. 1. 2007 19:04

Zdravím, mám nový metal. lak na autě a chci ho něčím ošetřit. Je lepší ruční mytí vapkou a následné nanesení horkého vosku strojem, nebo ruční rozlešťování nějakým přípravkem na lak?
Díky
ota.r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matuS 30. 1. 2007 20:22

mas novy lak, lebo si daval lakovat auto? alebo mas nove auto?
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod ota.r 30. 1. 2007 20:29

Jedná se o nové auto.
ota.r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 30. 1. 2007 20:31

Nove auto by melo byt od prodejce navoskovano. To moje urcite bylo a i podle dilenske prirucky by melo byt. No poznas to podle kapek.

Navic jsem slysel neco o tom ze novy lak by se mel nechat par mesicu vytvrdnout, nez na nej pujdes s nejakym lestenim.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Žíža 30. 1. 2007 21:04

Jak dlouho ten vosk na autě vydrží než se smyje ? Myslím jen když na to bude pršet a svítit slunce a nebudu to mýt, tak jak dlouho to bude OK ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hustoles 30. 1. 2007 21:07

Transportní vosk na převoz z fabriky k prodejci umyje prodejce před předáním vozu. Auto není při prodeji navoskované, na laku je pouze zbytek " mastnoty" z transportního vosku. Já bych nechal nový lak 2-3 měsíce vyzrát a pak bych ošetřil dobrým voskem např. zn. TurtleWax,Armoral apod.
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Koby 30. 1. 2007 21:22

Přesně tak. Nech to ted tak čtvrt roku být, pak navoskuj tvrdým voskem od Turtle - vydrží na autě čtvrt roku uplně v pohodě. Stojí 550,-
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod matuS 30. 1. 2007 22:06

suhlas s tym co pisu chalani.
a over si jednu vec - kedy bolo auto vyrobene. Mozno je uz lak davno vytvrdnuty a mozes lestit uz teraz.
--
matuS

matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod turboleon 30. 1. 2007 22:21

Jo a hlavně zapomeň na myčku. Mám auto 5 let, lak jako nový. Myji pouze ručně WAP. Každá myčka lak poškodí, jen některá více a některá méně.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod Jintaj 30. 1. 2007 22:30

Používáte někdo tuhle autokosmetiku?
http://macbrite.ebcc.cz/new_head.php?cz=1
A jak jste s ní event. spokojeni?
:hm
Jintaj
Fanatik roku 2008

Odeslat příspěvekod matuS 31. 1. 2007 07:23

turboleon píše:Jo a hlavně zapomeň na myčku. Mám auto 5 let, lak jako nový. Myji pouze ručně WAP. Každá myčka lak poškodí, jen některá více a některá méně.a/quote]

to je pravda, ale na svetlych lakoch to nieje moc vidiet. Na tmavy lak treba davat pozor, tam je naozaj vidiet kazdy skrabancek.
--
matuS

matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod fabka2004 31. 1. 2007 10:08

turboleon píše:Jo a hlavně zapomeň na myčku. Mám auto 5 let, lak jako nový. Myji pouze ručně WAP. Každá myčka lak poškodí, jen některá více a některá méně.a/quote]

presne tak
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Qwe 31. 1. 2007 10:18

Nejlepsi je pouzivat autosampon s voskem. Usetri ti to praci. A funguje to.
Qwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fabka2004 31. 1. 2007 11:05

Qwe píše:Nejlepsi je pouzivat autosampon s voskem. Usetri ti to praci. A funguje to.

to mas ako sampon s kondicionerom, to je nieco ako mackopes, univerzalne pneu vynikajuce do zimy aj na horucavy ... Mr. Green
fabka2004
Servismen