Xenony v terénu při zátěží? Vydrží?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod K.A.Z. 2. 8. 2006 14:41

Jasne, ja tedy jel jen s Vitarou starsi, nevim ted jaky to byl rok, ale to co me dostalo bylo to ... jak byla tvrda ... proste od takoveho auta bych cekal uplne jine nalazeni podvozku. Ale kdo vi, co vse uz tam potrebovalo vymenit :-).
K.A.Z.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snail 2. 8. 2006 15:26

goes píše:KAZ: mno s Vitarou jsem jel poprve nekdy loni na podzim a to primo na offroadech a dostala mne. Je to super auto neni to off road a neni to SUV, je to takovy "soft offroad". Pohodlny na silnicic a neztrati se v terenu.

Protoze bydlim v horach, kde mame par kilometrovou cestu k baraku, ktera se i po prohrnuti za chvili zasype, tak bych musel parkovat tak 2km od baraku, nebo mit dve auta. Vitara mne proste chytla, je to komfortni a pritom zabavne auto a vlastnosti (hlavne trvaly nahon, redukce, uzaverky) vyuziju nejen pri svem beznem jezdeni, ale i pri blbnuti u nas v lese na polich atd..

Navic se mi dense libi i vzhledove, bohuzel nejaky V6 motor bych uvital.

Ta cesta od tech BMW, ST, GTC atd. je jednoducha, to jsou auta moc jednoucelova, tedy ne ze by nebyla na denni jezdeni, ale jejich naladeni je moc jednostrane. Protoze chci neco s cim bude klidne jezdit i pritelkyne, tak toto.

S tim BMW bych navic byl u nas v zime uplne mimo...

Jasne, ze byc k tomu pribral i neco na zbavau, ale to nespecha. Zabavne auta mam doma 2, takze se nebojim, ze bych umrel nudou a postupne se dopracuju k necemu opravdu zabavnemu. Takze si budu moci dovolit nejakou aboslutni jednoucelovku, coz bude lepsi, nez mit kompromis v podani ST apod. Takze Vitarka pro denni jizdy a zabavu jineho druhu a ktomu nejakou motokaru

A nepřemýšlel jsi o X-trailu? švagrová ho má je velmi spokojená
Snail
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2006 15:29

Snail: mno ani ne, vubec se mi nelibi a to je zaklad. A taky o nem vubec nic nevim
anonymni

Odeslat příspěvekod DD 2. 8. 2006 16:35

X-Trail nic moc, bohuzel :(

Vitara je mi sympaticka, ac mi obcas Suzuki prijde jako hodne low-life automobilka. Nicmene s novym Swiftem, kterej je fakt kouzelnej a novou Vitarou je to jina :).
DD
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2006 16:50

DD: mno ja v zime u nas testoval vsechny ty "Haldexove" SUV a se vsemi jsem zapadnul :) Je sice pravda, ze jsem jim daval zabrat, ale Kia, Hyundai, Honda a VW se tam nedostaly. Prijela stara Frontera a huiiiiii a byla tam o Defenderu ani nemluve
anonymni

Odeslat příspěvekod Bond007 2. 8. 2006 16:56

to bylo rukama :)
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Clayton 2. 8. 2006 16:57

Copak otřesy, to asi xenony vydrží, ale bál bych se hlubších brodů, přeci jen pracují s kapánek vyšším napětím. BTW, to je asi hlavní důvod proč xenony nemá ani nový Land Cruiser 120 a dokonce ani jeho US dvojče od lexusu GX470. Přeci jen se to Toyota snaží dělat stále do terénu... Pokud chceš ale víc blbnout v terénu (myšleno různé srazy, expedice do Rumunska...), ještě bych si tu Vitaru rozmyslel, mezi opravdovými teréňáky nemá pověst právě nezničitelného auta... Nejlepší volbou bývá buď Patrol nebo Land Cruiser.
Clayton
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2006 16:57

Bond: o tom zadna :) ale priznat to nemuzu...
anonymni

Odeslat příspěvekod Hustoles 5. 8. 2006 18:07

goes píše:KAZ: mno s Vitarou jsem jel poprve nekdy loni na podzim a to primo na offroadech a dostala mne. Je to super auto neni to off road a neni to SUV, je to takovy "soft offroad". Pohodlny na silnicic a neztrati se v terenu.

Protoze bydlim v horach, kde mame par kilometrovou cestu k baraku, ktera se i po prohrnuti za chvili zasype, tak bych musel parkovat tak 2km od baraku....
Nebylo by jednodušší a levnější se přesunout z té ***** světa někam do civilizace a koupit si pořádný BMW sporťák?
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Snail 5. 8. 2006 19:01

A kolik vydrží xenony obecně?

mám najeto 83 000 a svítím stále. Kdy mám očekávat výměnu?
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář

Odeslat příspěvekod skdd 5. 8. 2006 19:01

Clayton píše:Copak otřesy, to asi xenony vydrží, ale bál bych se hlubších brodů, přeci jen pracují s kapánek vyšším napětím. BTW, to je asi hlavní důvod proč xenony nemá ani nový Land Cruiser 120 a dokonce ani jeho US dvojče od lexusu GX470. Přeci jen se to Toyota snaží dělat stále do terénu... Pokud chceš ale víc blbnout v terénu (myšleno různé srazy, expedice do Rumunska...), ještě bych si tu Vitaru rozmyslel, mezi opravdovými teréňáky nemá pověst právě nezničitelného auta... Nejlepší volbou bývá buď Patrol nebo Land Cruiser.p/quote]

Toyota do terénu :) pošlem Ti na mail strašidelné historky zo servisu toyoty? Alebo môžem iba jednu o ložisku v 70tkm kedy mi v servise povedali, že to bude tým, že s tým jazdím v teréne a mám OME :)
Ale späť ku xenonom, Clayton má pravdu...
How fortunate is man with none
skdd
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod RRAAFF 5. 8. 2006 19:04

Snail: To záleží, ale osobně myslím, že by takových 120tkm měli určitě zvládnout.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 5. 8. 2006 19:11

Snail: Měnil bych jak začne být vidět při podívání se do světla růžovější barva a nejlépe obě najednou. Nečekal bych až jedna odejde- pokud teda nejezdiš jen ve dne.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod Snail 5. 8. 2006 19:13

m.a.x.i.m.u.s píše:Snail: Měnil bych jak začne být vidět při podívání se do světla růžovější barva a nejlépe obě najednou. Nečekal bych až jedna odejde- pokud teda nejezdiš jen ve dne.j/quote]

OK. Přestože je to indivindi, kdy se to asi stane??
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 5. 8. 2006 19:18

Tak to vážně nevím, já kupoval Omegu se 140t a už měly obě tu barvu, otec v C5 měnil při 105t a to mu rychle úplně zhasla- ve Zlíně při odjezdu do Prahy zrůžověla a po cestě z Prahy už občas problikla a ve Zlíně úplně zhasla. Myslím si, že na C5 minulý majitel svítil stále takže vydržely těch 100t.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Předchozí stránkaDalší stránka