Xenony v terénu při zátěží? Vydrží?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2006 13:38

Mno zvazuju uz konecne koupi auta a favoritem je Grand Vitara. Jenze nevim jakou verzi. Jde mi tam o to, ze vyssi vybava, kterou bych chtel jen z casti nabizi xenony, ale mam obavu, jakou budou mit zivotnost pri blbnuti, pri ranach a otresech. Nemate nekdo zkusenosti s castym blbnutim v terenu atd. a xenony?

Jinak - otresny system vybav u Japoncu je neskutecny.
anonymni

Odeslat příspěvekod myndel 2. 8. 2006 13:43

Znám dva lidi s Vitarou (tou nejnovější), oba mají nejvyšší výbavu (takže očekávám, že xenony taky), oba ho mají na víkendové blbnutí v terénu, příp na sněhu v zimě a ani u jednoho nevím o problému s autem celkově, natož s xenony.
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod turboleon 2. 8. 2006 13:45

Jo mám. V Praze je to dost drsný, a drží 8) Jinak logicky - není tam vlákno,které by se chvělo, takže by víc vydržet měly. Zapalovací svíčka taky dává výboj mezi dvěma elektrodami a taky jí je jedno, jestli je to na dálnici nebo v terénu. ?
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod DD 2. 8. 2006 13:51

Kdyby xenony nevydrzely, nedavali by je tam :). Kdyz clovek vidi, cim vsim musi auto projit, nez se pusti do vyroby a na trh, tak si pis, ze naky vikendovy blbnuti ho nemuze rozhazet :).
DD
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2006 13:53

Diky za tipy, kazopadne je to schiza vybrat mezi dvemi modely. Cenovy rozdil mezi vybavami pomerne velky a jedine co bych chtel z te vyssi jsou kozene sedacky, coz ovsem nejde, musi se koupit cela vybava, tzn. drevene dekorace (to je na tom nejhorsi), xenony a par dalsich veci. Proste japonci jsou desni... navic nafta za 100k priplatek je hruza uplna... kdyby aspon povolili LPG...
anonymni

Odeslat příspěvekod DD 2. 8. 2006 14:08

goes píše:Diky za tipy, kazopadne je to schiza vybrat mezi dvemi modely. Cenovy rozdil mezi vybavami pomerne velky a jedine co bych chtel z te vyssi jsou kozene sedacky, coz ovsem nejde, musi se koupit cela vybava, tzn. drevene dekorace (to je na tom nejhorsi), xenony a par dalsich veci. Proste japonci jsou desni... navic nafta za 100k priplatek je hruza uplna... kdyby aspon povolili LPG...

Hehe, vybirat si mezi dvema modelama je cajicek. Ale kdyz mas v merku 6 ruznych aut a mas vybrat, to je bezesnejch noci (kdyz jsem kupoval Focus, nespal jsem 3 tydny, a to jsem de facto nevybiral :D). Tatik si mel jen vybrat barvu a byl z toho na prasky 3 dny :D :D.
DD
Nováček

Odeslat příspěvekod myndel 2. 8. 2006 14:12

to jsou ty nejpříjmnější problémy, jaké může člověk mít :D
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2006 14:16

DD: mno clovece ja uz vybiram 1 a 1/4 roku, tak mi nemluv nic o tom, ze nevybiram z ruznych aut... pro predstavu co jsem postupne vyradil :)

Deltu HF, Focus ST170, Octafku (ta mohla byt zadara), Focus RS, novy Focus ST, Audi A3, Golf V, Civic, BMW 325i, Alfa 147, Astra GTC a hafo dalsiho. Sem premyslel a premyslel, ruzne losoval, vymyslel, premyslel, dedukoval a je to :)
anonymni

Odeslat příspěvekod K.A.Z. 2. 8. 2006 14:24

Goes: Jak jsi se dostal od 325i, Focus ST atd. az k Vitare?
K.A.Z.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myndel 2. 8. 2006 14:26

K.A.Z. píše:Goes: Jak jsi se dostal od 325i, Focus ST atd. az k Vitare?

Člověk občas přehodnotí požadavky :-)

My jsme původně chtěli něco jako Vectru, příp. nějaký starší MB, nakonec jsme skončili u Clia... A je to ideální... :)
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod K.A.Z. 2. 8. 2006 14:28

:wink: , chapu.
K.A.Z.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2006 14:28

KAZ: mno s Vitarou jsem jel poprve nekdy loni na podzim a to primo na offroadech a dostala mne. Je to super auto neni to off road a neni to SUV, je to takovy "soft offroad". Pohodlny na silnicic a neztrati se v terenu.

Protoze bydlim v horach, kde mame par kilometrovou cestu k baraku, ktera se i po prohrnuti za chvili zasype, tak bych musel parkovat tak 2km od baraku, nebo mit dve auta. Vitara mne proste chytla, je to komfortni a pritom zabavne auto a vlastnosti (hlavne trvaly nahon, redukce, uzaverky) vyuziju nejen pri svem beznem jezdeni, ale i pri blbnuti u nas v lese na polich atd..

Navic se mi dense libi i vzhledove, bohuzel nejaky V6 motor bych uvital.

Ta cesta od tech BMW, ST, GTC atd. je jednoducha, to jsou auta moc jednoucelova, tedy ne ze by nebyla na denni jezdeni, ale jejich naladeni je moc jednostrane. Protoze chci neco s cim bude klidne jezdit i pritelkyne, tak toto.

S tim BMW bych navic byl u nas v zime uplne mimo...

Jasne, ze byc k tomu pribral i neco na zbavau, ale to nespecha. Zabavne auta mam doma 2, takze se nebojim, ze bych umrel nudou a postupne se dopracuju k necemu opravdu zabavnemu. Takze si budu moci dovolit nejakou aboslutni jednoucelovku, coz bude lepsi, nez mit kompromis v podani ST apod. Takze Vitarka pro denni jizdy a zabavu jineho druhu a ktomu nejakou motokaru
anonymni

Odeslat příspěvekod K.A.Z. 2. 8. 2006 14:34

Rozumim, taky me ceka neco podobneho - pri koupi druheho auta jsem chtel neco opravdu pekneho na svezeni bmw 120, imprezu, 330 nebo neco takoveho a ted, uz premyslim podobne jako Ty, hlavne kvuli bezpecnosti, clovek kdyz vidi denne co se u nas deje na silnicich, tak ono by opravdu neskodilo sedet trochu vis a mit malinko robustnejsi a viceucelove auto, ja nevim. Tak ruzne premyslim.
K.A.Z.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2006 14:37

KAZ: mno mne to auto proste dostalo uplne celeho. Libi se mi zvenku, zevnitr, libi se mi vlasnosti, ale proste chybi mi tam lepsi poskladani vybavy na prani a taky motory.
anonymni

Odeslat příspěvekod myndel 2. 8. 2006 14:41

goes píše:KAZ: mno mne to auto proste dostalo uplne celeho. Libi se mi zvenku, zevnitr, libi se mi vlasnosti, ale proste chybi mi tam lepsi poskladani vybavy na prani a taky motory.

A je to problém Suzuki jako takové, nebo jenom importéra? Nebylo by možné třeba v Německu sehnat výbavu tak, jak chceš?
myndel
VIP uživatel

Další stránka