budoucnost automobilů - tesla

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

myslíte si že v bližší budoucnosti budou auta elektrická?
ano, v tomto vidím budoucnost 23 %  53%  [ 23 ]
ne, myslím si že lidé nebudou chtít elektroauta 4 %  9%  [ 4 ]
ne, myslím si že lobbismus rafinérských společností tomu nedovolí 16 %  37%  [ 16 ]
Celkem hlasů : 43

Odeslat příspěvekod Rs. 24. 7. 2006 10:41

1100 kg je dost, hold roadster s Al blokem dole.

ad baterie - podivej, ve meste budu dobijet kazdy den 1x, std. Li-on sice nema pamet, ale pocet uplnych cyklu je radove 300-500, nema rad vybiti na doraz a velkou zimu. Takze mne spis zajima udaj, jestli maji "lepsi" li-on s resenim -20, nebo v zime vytahnu sane, ktere budou soucasti dodavky (viz. skodovka + bycikl :-) )

ad Wankel - to mas tezky, k pistum muzes mit taky milion pripominek, treba zoufala mechanicka ucinnost. Zivotnost je dana tribo-vlastnostmi materialu a "bezne" moznasti za poslednich 10 let se posunuly o mnoho dopredu. Povlakovani keramikou ap. umi udelat divy, ve Wanklu neni hlavni pohyb sem-tam ...
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 7. 2006 10:51

Uplny vybiti rady nemaji ale kdo by riskoval ze zustane s tim autem nekde stat? :) Navic je vsechno v tom korabu rizeny elektronikou, ta te (aspon doufam) nenecha "nicit" baterii, ktera bude asi nejdrazsi nahradni soucastkou celyho vozu. Co se tyce chladu a nizkych teplot, to opravdu nevim jak to chteji resit - asi bude v manualu poznamka: " Dojezd zavisly od okolni teploty" :)

Rekneme 1150kg na sportak je dost, ale kdyz se na neho budu divat jako na auto na baterky - prijde mi to skvele.O rozlozeni hmotnosti jsem se sice nedocetl, ale rekl bych ze nic nebrani tomu aby bylo naprosto idealni...
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Rs. 24. 7. 2006 10:59

ja to neberu jako sportak, ale jako marketingovy projekt elektro-lobby v USA, ktera je pomerne aktivni. Proste takova ukazkova hracka. Ted by s ni mohl zacit obcas jezdit guverner Kalifornie a bude to dokonaly tahak. Tamni zakony zajiste znas.
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 7. 2006 11:05

No tamni zakony neznam ani za mak. Jen bych rekl ze budou mit prisne emisni limity co se automobilu tyce, o zbytku prumyslu radsi pomlcet...
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Rs. 24. 7. 2006 12:13

emisni limity ne, ale prosadili si nejake procento novych vozu s nizkymi nebo nulovymi emisemi, coz ac nemam rad dirigismus, tak uznavam, ze prineslo konecne rozumne hybridy (nejen prius ap.), o takovych studiich jako tesla nemluve - ano, i predtim toho bylo hafo, ale pokud to opustilo obrazovky designera, tak to byl "hlineny" model, pokud to bylo funkcni, tak jsi to nekoupil ....
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 7. 2006 12:59

Jenom aby to s timhle autem nedopadlo jako s autem na stlaceny vzduch...taky to mela byt bomba, dokonce pry vyjel i par prototypu, ale uz se po nich slehla zem.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Rs. 24. 7. 2006 13:53

tezko hadat - za stlacenym vzduchem nebyly "letite" zkusenosti, navic stlaceny vzduch je jako palivo nebezpecnejsi nez zkapalnely PB - vzhledem k absenci exotermicke reakce ho musis mit vic, pod vetsim tlakem a ono se to nezda, tlakove zasobniky v realnem provozu nejsou az tak bezproblemova vec.
Na zaklade tohoto a jinych jsem zkousel propocitat rizeni rozvodu na stlaceny vzduch, no, hold to nevyslo rozumne velke nebo z "realnych" materialu ....
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod puck 24. 7. 2006 14:28

BUDUCNOST LUDSTVA JE V ALKOHOLE :-) !
puck
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mira.m. 24. 7. 2006 15:21

puck píše:BUDUCNOST LUDSTVA JE V ALKOHOLE :-) !

to každopádně Mr. Green každý výkend se to tom přesvědčuju Mr. Green
mira.m.
Nováček

Odeslat příspěvekod El Carlos 29. 7. 2006 09:32

Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod S-Tony 16. 8. 2006 22:19

Nemyslím si že to auto zapadne. Je to nejlepší auto čistě na elektorpohon jaké jsem zatím viděl. Při dojezdu na jendo nabití 400 Km a spotřebě v přepočtu 15 Kč na 100 kilometrů je to to nejlepší co si může svět přát.
Majitel je docela mladý kluk, který se vývojem toho atua zabývá dost dlouho a vrazil do toho hodně svých peněz. Ten udělá všechno proto aby se to auto prosadilo. A navíc má o něj zájem Schwarzeneger. Asi si ho pořídí jako první na světě :-)
Mně by zajímalo jak dlouho to auto vydrží? Dnešní benzíňáky vydrží bez výbrusu tak 150 tisíc km. Jak to asi je v případě elektromotoru. Jak často se musí kontrolovat? atd.

PS: Jinak se mi líbí jak tady píšou lidi, kteří si ani nezjistili o co tu de a píšou tu blbosti o zrychlení z nula na 100 za 40 sekund :-)
Naposledy upravil S-Tony dne 16. 8. 2006 22:26, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 16. 8. 2006 22:24

Klasický elektromotor je prakticky nesmrtelný. Uhlíky,ložiska Mr. Green
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod S-Tony 16. 8. 2006 22:27

Takže se dokonce ušetří za servis? S benziňákem musim do servisu co 15 tisíc a pokaždé v servisu nechám 10 tisíc kč (škoda octavie)
Mám ji 5 let a už mě stála dalších 60 tisíc kč :-(

Nevíte někdo kolik bude ta Tesla stát?
Na stránce výrobce se píše:
"Plug your Tesla Roadster into the at-home charging unit, and you’ll be fully charged in under four hours. "
Takže si to auto může každý dobíjet doma a není to vůbec závislé na vybudování čerpcí sitě. Tak to je bomba. To si to může klidně pořídit i nějaký nimand z Aše :-) Dobité za čtyři hodiny!

Stránky výrobce vozu:
http://www.teslamotors.com/
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod Rs. 17. 8. 2006 08:04

tony - nejasej, strc mobil do lednicky, zkus si zavolat a az si koupis novou baterku, pochopis, kde je zatim problem.

cetl jsem hezky clanecek o vyuziti nano-uhliku na akumulatory :-)
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod dali007 17. 8. 2006 09:28

S-Tony píše:Mně by zajímalo jak dlouho to auto vydrží? Dnešní benzíňáky vydrží bez výbrusu tak 150 tisíc km.5/quote]
A sakra. Ktere benzinaky at vim, co si nemam kupovat :hm :hm :hm Mr. Green
dali007
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka