Světla pro svícení ve dne.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Co říkáte na světla pro svícení ve dne?
Už je mám 8 %  7%  [ 8 ]
Uvažuju o nich 47 %  44%  [ 47 ]
Nepřemýšlel jsem o tom 23 %  21%  [ 23 ]
Nevyplatí se 16 %  15%  [ 16 ]
Potkávací jsou lepší 11 %  10%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 105

Odeslat příspěvekod *Victor* 20. 7. 2006 10:30

Já chci právě koupit kulaté a lupnout je do těch děr pro mlhovky. Esteticky bez chybičky.
*Victor*
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vitorio 20. 7. 2006 10:40

Ty kulaté mají 16W a mají jednu nevýhodu. Nedá se v nich vyměnit žárovka. Musí se měnit celé světlo. Ale je to na to dělané a měly by vydržet svítit dlouho.:o Jinak si myslím, že na tom mojem autě to zase tak hrozné není. Kulaté by se k tomu moc nehodily.
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod *Victor* 20. 7. 2006 10:45

Dneska máš jeden výrobek a vyber si. Ne, ne. Nevyplatí se to uspěchat. Bude víc výrobců i variant. Každý se bude snažit na nově vzniklé situaci vydělat (viz ty relátka na samočinné spínání světel). Dávám výrobcům rok... maximálně dva. Mr. Green
*Victor*
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 7. 2006 10:46

Vitorio píše:No jo, co naděláme. Mě zas o estetiku nejde. Já mám auto na ježdění a jak vypadá je mi celkem jedno. Účel to plní. Kdybych měl nějaké novější auto, tak bych si koupil ty kulaté. Ty vypadají líp.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 7. 2006 10:49

vittorio heled ja ti to nekritizuju tak, ze je vsechno spatne, mel jsi dobry napad, jen je to na muj osobni vkus prilis videt, ze to je do narazniku dodelavane. osobne bych to spise zapustil do narazniku hloubeji anebo do te mrizky. Jinak ti fandim, je to tvoje vec
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Jarda2 20. 7. 2006 11:23

Tomáš Marný"o[quote="Jarda2 píše:Zatím váhám, na zdejším fóru jsem byl přesvědčován, ža stačí tato světla, na školení zase že musí svítit zároveň s orysovými. Formulace v zákoně umožňuje obojí výklad.
/quote]
Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla
a potkávací světla nebo světla pro denní svícení - já tam zrovna dvojí výklad nevidím, ale možná je to tím, že jsem zvyklý používat logické operátory :wink: ."/quote]
No Expert už ten dvojí výklad vysvětlil. Když jseš zvyklý na logické operátory, který je nadřazen, AND, nebo OR?
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2006 11:45

tak dobrá zpráva je, že Wesem samozřejmě homologovaný je. dostal jsem od nich celý 4stránkový homologační list, celé označení na světle by mělo být: "RL E13 000001", homologační číslo je: E13*87R00*87R00*0001*00. dokonce tu prý mají nějaké zastoupení, ale na stránkách té firmy co mi dal jsem to nějak nenašel. adresa té firmy je http://www.prexim-megapex.cz.
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Vitorio 20. 7. 2006 12:51

mfilip: ty světla jsem dal trochu hlouběji. Na té fotce je to ještě před úpravou. Do té mřížky to nejde. Původně jsem je tam chtěl dát, abych nemusel řezat, ale podle vyhlášky to nejde. Musí to být min. 25cm od země a max. 40cm od kraje vozu. No a teď je to od země 27 a od kraje 36. V mřížce by to bylo už moc :( :( Navíc vzdálenost mezi světly nesmí být menší než 60cm. Já myslím, že na tom autě jsem to vyřešil dobře. Jinam to prostě nešlo a já je chtěl schovat, aby je někdo neukradl. Takže tak. :P :P :P
Naposledy upravil Vitorio dne 20. 7. 2006 13:10, celkově upraveno 1
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod *Victor* 20. 7. 2006 13:04

mikicz píše:tak dobrá zpráva je, že Wesem samozřejmě homologovaný je. dostal jsem od nich celý 4stránkový homologační list, celé označení na světle by mělo být: "RL E13 000001", homologační číslo je: E13*87R00*87R00*0001*00. dokonce tu prý mají nějaké zastoupení, ale na stránkách té firmy co mi dal jsem to nějak nenašel. adresa té firmy je kurl]http://www.prexim-megapex.cz[/url].

Zdá se mi to nebo se opravdu osazují H3 55W? To mi jako vhodná světla pro svícení ve dne moc nepřipadá. :hm Bude to oslňovat.
*Victor*
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod El Carlos 20. 7. 2006 13:07

Petr.kkk píše:
El Carlos píše:Tak teď jsem asi zase trochu mimo. Měl jsem dojem, že je řeč o automatickém zapnutí světel. Byl by někdo tak laskav a zasvětil mě?v/quote] Světla pro svícení ve dne. To je nadpis 8)-/quote]

Takže taky víš prd Obrázek
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2006 13:13

*Victor* píše:
mikicz píše:tak dobrá zpráva je, že Wesem samozřejmě homologovaný je. dostal jsem od nich celý 4stránkový homologační list, celé označení na světle by mělo být: "RL E13 000001", homologační číslo je: E13*87R00*87R00*0001*00. dokonce tu prý mají nějaké zastoupení, ale na stránkách té firmy co mi dal jsem to nějak nenašel. adresa té firmy je kurl]http://www.prexim-megapex.cz[/url].

Zdá se mi to nebo se opravdu osazují H3 55W? To mi jako vhodná světla pro svícení ve dne moc nepřipadá. :hm Bude to oslňovat.s/quote]

tak to se ti opravdu jenom zdá... H3 se osazuje do mlhovky, nebo dálkovky. do denních světel je standardní 21W žárovka
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 20. 7. 2006 13:21

El Carlos píše:
Petr.kkk píše:
El Carlos píše:Tak teď jsem asi zase trochu mimo. Měl jsem dojem, že je řeč o automatickém zapnutí světel. Byl by někdo tak laskav a zasvětil mě?v/quote] Světla pro svícení ve dne. To je nadpis 8)-/quote]

Takže taky víš prd rimg]http://www.smajlik.com/phpbb/images/smiles/dekuji.gif[/img]
Prd sice vím,ale už je mám na autě,chytráku :D
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 20. 7. 2006 13:22

mikicz píše:
*Victor* píše:

Zdá se mi to nebo se opravdu osazují H3 55W? To mi jako vhodná světla pro svícení ve dne moc nepřipadá. :hm Bude to oslňovat.s/quote]

tak to se ti opravdu jenom zdá... H3 se osazuje do mlhovky, nebo dálkovky. do denních světel je standardní 21W žárovka
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2006 13:31

Petr.kkk píše:
mikicz píše:
*Victor* píše:

mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod El Carlos 20. 7. 2006 13:33

Petr.kkk píše:
El Carlos píše:
Petr.kkk píše:

Takže taky víš prd rimg]http://www.smajlik.com/phpbb/images/smiles/dekuji.gif[/img]
Prd sice vím,ale už je mám na autě,chytráku :DD/quote]

Takže bys to zkusil znovu s nějakou hodnotnější odpovědí...
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka